Originálne tipy na svadobné dekorácie

 • 4. mar 2016

Hľadáte inšpiráciu na svadobné dekorácie? Máme pre vás niekoľko originálnych tipov a rád, ako ich zladiť do posledných detailov. Mnohým párom záleží na dokonalom vzhľade, a preto výzdoba ladí s prostredím v mieste svadobného obradu i so svadobnou sálou.

Svadobné dekorácie sa v mnohých prípadoch prispôsobujú ročnému obdobiu a v neposlednom rade je dekorácia i obrazom nevestinho a ženíchovho štýlu. Svadba je spoločenskou udalosťou, a preto by sa i dekorácia mala uberať v noblesnejšom štýle. Avšak existujú i výnimky, kedy konvencie idú bokom. Voľný štýl svadobných dekorácií sa akceptuje napríklad pri svadbách pod holým nebom, na pláži alebo výletnej lodi.

Dekorácie v obradnej miestnosti a svadobnej sále

Obradná miestnosť, akou je napríklad kostol, kaštieľ či úrad bývajú tradične vyzdobené jemnou kvetinovou a stuhovou dekoráciou. Množstvo svadobnej dekorácie by nemalo zatieniť pôvodnú atmosféru v obradnej miestnosti, predovšetkým v kostoloch a kaštieľoch. Samotné kostoly a kaštiele dýchajú romantickosťou, ktorú stačí len jemne skrášliť dekoráciou z kvetov.

Svadba pod holým nebom predstavuje najnáročnejšie obradné miesto v prepočte na množstvo dekorácií a celkovú prípravu. Okrem kvetinovej a stuhovej výzdoby, a poťahov na skladacie stoličky je potrebná hlavná svadobná dekorácia – slávobrána. Budúci manželia musia rátať s tým, že čím náročnejšia a väčšia je celková dekorácia, tým vyššie sú svadobné náklady.

Svadobné dekorácie v svadobnej sále ovplyvňuje viacero faktorov. Prvým faktorom je farebné prevedenie. Biela svadobná sála je najmenej komplikovanejšia pri farebnom zladení s kvetinovou a ďalšou okrasnou dekoráciou. V prípade farebnej svadobnej sály by mala dekorácia nadväzovať, prípadne oživiť sálu, avšak príliš krikľavé a výrazné farby by mohli pokaziť romantický dojem svadby. V rámci slovenských pomerov sa svadobná hostina odohráva vo veľkých, priestrannejších sálach.

Vhodnou dekoráciou na zútulnenie, spestrenie a dotvorenie dokonalého vzhľadu odporúčame svadobné kulisy. Svadobné kulisy sa vyrábajú v rôznych farebných variáciách a motívoch, záleží len na vás, aké si zvolíte.

V bazáre k tejto téme
Korunka "Pearls"
Upevnenie: hrebienik. Rozmery: 10 x 4cm
8.6
Svadobné šaty Crystal Design
Predám svadobné šaty značky Crystal Design. Šaty š...
500

Inšpiráciu ponúkaju i ročné obdobia

Originálne námety a inšpirácie pre svadobné dekorácie ponúkajú i jednotlivé ročné obdobia. Každé ročné obdobie má svoje typické čaro a jedinečnú krásu.

Ako vyzdobiť jarnú a letnú svadbu

Pre jarnú a letnú svadbu sú charakteristické kvetinová výzdoba jemných ružových, žltých a bielych tónov. Výnimočnou dekoráciou sú drevené ozdoby a nápisy, napríklad často používanou svadobnou dekoráciou sú drevené rekvizity slov LOVE, MR&MRS.

Svadba na jeseň

Svadba v období jesene môže byť hravá v tónoch teplých farieb – červenej, oranžovej, hnedej i žltej. Jeseň je obdobím zberu úrody a plodov, ktoré môžu slúžiť ako nádherná dekorácia.

Aranžované dekoratívne svietniky nemusia pozostávať len z bielych sviečok a kvetov, ale možno do nich zakomponovať okrasné tekvice, jablká, šišky, gaštany, žalude a ďalší prírodný sortiment, z ktorého sa dajú vytvoriť umelecké dekorácie na váš svadobný stôl. Lístie možno použiť do kvetinovej výzdoby, prípadne tvar lístia môže byť inšpiráciou pre menovky na svadobné stoly.

Dekorácie pre zimnú svadbu

Svadobná výzdoba sa dajú poňať i motívom ľadového kráľovstva. Na rozdiel od jesenného obdobia je pre zimu charakteristická biela farba, pričom prvky metalických farieb sú ideálom noblesnosti a luxusu. Ústredným motívom zimnej svadby sú dekorácie v tvare snehových vločiek a ozdobných gúľ.

Rovnako i trblietky, kryštáliky a perličky bielej, striebornej a modrej farby sú dobrou a vkusnou voľbou skrášlenia stolov. Zimné dekorácie ako ozdobné gule a vzor snežných vločiek môžu byť inšpiráciou pri menovkách a svietnikoch.

Stolové dekorácie

Hlavné stolové dekorácie sú predovšetkým kvalitné obrusy a štóly z organzy či vlizelínu, svadobné poháre mladomanželov, svietniky, perličkové girlandy, kryštáliky a iné ozdobné kamienky, ktoré sú voľne rozsypané po strede stola. Svadobné svietniky sú nádherné vďaka kvetinovým dekoráciám a rôznym sviečkam, ktoré po zapálení vytvoria úžasnú romantickú atmosféru. Krásne dekorácie sú i lampáše a lampášiky.

Originálne menovky na svadobných stoloch tvoria súčasť stolovej dekorácie. Dnešné menovky sa už nevzťahujú iba na obyčajný kúsok papiera. Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte niektorý z vyššie uvedených tipov originálnych menoviek na vaše svadobné stoly.

Svadobné poháre mladomanželov sú výsadnou dekoráciou stola. Okrem klasických svadobných pohárov s vygravírovanými menami a dátumom svadby sú veľmi trendy svadobné poháre, ktoré sú zdobené i kryštálikmi Swarovski alebo luxusne postriebrené poháre so stopkou v tvare srdca. Svadobné poháre s animovanými postavičkami novomanželov alebo takzvané ,,oblečené“ poháre v štýle ženícha a nevesty sú tiež veselými a štýlovými dekoráciami.

Profesionáli
46
nobler
Výzdoba a dekorácie
Chránené pracovisko - požičovňa a realizácia sv. v...
Senec
61
Svadobka NIKA
Výzdoba a dekorácie
Naša svadobka vám splní vaše sni....Spravíme vám t...
Poprad

Výzdoba na svadobné auto

Nepostrádateľnou je výzdoba na svadobnom aute nevesty a ženícha. Tá klasicky pozostáva zo stúh na prednej kapote, anténe i na kľučkách dverí. Okrem stúh sa na prednej kapote auta umiestňuje i kvetinová dekorácia väčších rozmerov, dekorácie v tvare srdca, figúrky nevesty a ženícha, alebo roztomilé plyšové postavičky.

Populárnymi prvkami na svadobné autá sú i takzvané novomanželské ŠPZ-tky. Na výber je viacero nápisov, napríklad mená ženícha a nevesty či jednoduchý a výstižný nápis ,,novomanželia“ alebo „just married“.

Svadba je významnou životnou udalosťou, ktorú si chce každý pár zapamätať ako dokonalý deň spečatenia lásky. Svadobné dekorácie hrajú dôležitú úlohu pri skrášľovaní interiérov a svadobných áut. V neposlednom rade svadobné dekorácie dotvárajú dokonalú romantickú atmosféru.

Inšpirácia na svadobné dekorácie:

ĎALŠIE INŠPIRÁCIE
Kompletný album

Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade