Originálne tipy na svadobné dekorácie

 • 4. mar 2016

Hľadáte inšpiráciu na svadobné dekorácie? Máme pre vás niekoľko originálnych tipov a rád, ako ich zladiť do posledných detailov. Mnohým párom záleží na dokonalom vzhľade, a preto výzdoba ladí s prostredím v mieste svadobného obradu i so svadobnou sálou.

Svadobné dekorácie sa v mnohých prípadoch prispôsobujú ročnému obdobiu a v neposlednom rade je dekorácia i obrazom nevestinho a ženíchovho štýlu. Svadba je spoločenskou udalosťou, a preto by sa i dekorácia mala uberať v noblesnejšom štýle. Avšak existujú i výnimky, kedy konvencie idú bokom. Voľný štýl svadobných dekorácií sa akceptuje napríklad pri svadbách pod holým nebom, na pláži alebo výletnej lodi.

Dekorácie v obradnej miestnosti a svadobnej sále

Obradná miestnosť, akou je napríklad kostol, kaštieľ či úrad bývajú tradične vyzdobené jemnou kvetinovou a stuhovou dekoráciou. Množstvo svadobnej dekorácie by nemalo zatieniť pôvodnú atmosféru v obradnej miestnosti, predovšetkým v kostoloch a kaštieľoch. Samotné kostoly a kaštiele dýchajú romantickosťou, ktorú stačí len jemne skrášliť dekoráciou z kvetov.

Svadba pod holým nebom predstavuje najnáročnejšie obradné miesto v prepočte na množstvo dekorácií a celkovú prípravu. Okrem kvetinovej a stuhovej výzdoby, a poťahov na skladacie stoličky je potrebná hlavná svadobná dekorácia – slávobrána. Budúci manželia musia rátať s tým, že čím náročnejšia a väčšia je celková dekorácia, tým vyššie sú svadobné náklady.

Svadobné dekorácie v svadobnej sále ovplyvňuje viacero faktorov. Prvým faktorom je farebné prevedenie. Biela svadobná sála je najmenej komplikovanejšia pri farebnom zladení s kvetinovou a ďalšou okrasnou dekoráciou. V prípade farebnej svadobnej sály by mala dekorácia nadväzovať, prípadne oživiť sálu, avšak príliš krikľavé a výrazné farby by mohli pokaziť romantický dojem svadby. V rámci slovenských pomerov sa svadobná hostina odohráva vo veľkých, priestrannejších sálach.

Vhodnou dekoráciou na zútulnenie, spestrenie a dotvorenie dokonalého vzhľadu odporúčame svadobné kulisy. Svadobné kulisy sa vyrábajú v rôznych farebných variáciách a motívoch, záleží len na vás, aké si zvolíte.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Inšpiráciu ponúkaju i ročné obdobia

Originálne námety a inšpirácie pre svadobné dekorácie ponúkajú i jednotlivé ročné obdobia. Každé ročné obdobie má svoje typické čaro a jedinečnú krásu.

Ako vyzdobiť jarnú a letnú svadbu

Pre jarnú a letnú svadbu sú charakteristické kvetinová výzdoba jemných ružových, žltých a bielych tónov. Výnimočnou dekoráciou sú drevené ozdoby a nápisy, napríklad často používanou svadobnou dekoráciou sú drevené rekvizity slov LOVE, MR&MRS.

Svadba na jeseň

Svadba v období jesene môže byť hravá v tónoch teplých farieb – červenej, oranžovej, hnedej i žltej. Jeseň je obdobím zberu úrody a plodov, ktoré môžu slúžiť ako nádherná dekorácia.

Aranžované dekoratívne svietniky nemusia pozostávať len z bielych sviečok a kvetov, ale možno do nich zakomponovať okrasné tekvice, jablká, šišky, gaštany, žalude a ďalší prírodný sortiment, z ktorého sa dajú vytvoriť umelecké dekorácie na váš svadobný stôl. Lístie možno použiť do kvetinovej výzdoby, prípadne tvar lístia môže byť inšpiráciou pre menovky na svadobné stoly.

Dekorácie pre zimnú svadbu

Svadobná výzdoba sa dajú poňať i motívom ľadového kráľovstva. Na rozdiel od jesenného obdobia je pre zimu charakteristická biela farba, pričom prvky metalických farieb sú ideálom noblesnosti a luxusu. Ústredným motívom zimnej svadby sú dekorácie v tvare snehových vločiek a ozdobných gúľ.

Rovnako i trblietky, kryštáliky a perličky bielej, striebornej a modrej farby sú dobrou a vkusnou voľbou skrášlenia stolov. Zimné dekorácie ako ozdobné gule a vzor snežných vločiek môžu byť inšpiráciou pri menovkách a svietnikoch.

Stolové dekorácie

Hlavné stolové dekorácie sú predovšetkým kvalitné obrusy a štóly z organzy či vlizelínu, svadobné poháre mladomanželov, svietniky, perličkové girlandy, kryštáliky a iné ozdobné kamienky, ktoré sú voľne rozsypané po strede stola. Svadobné svietniky sú nádherné vďaka kvetinovým dekoráciám a rôznym sviečkam, ktoré po zapálení vytvoria úžasnú romantickú atmosféru. Krásne dekorácie sú i lampáše a lampášiky.

Originálne menovky na svadobných stoloch tvoria súčasť stolovej dekorácie. Dnešné menovky sa už nevzťahujú iba na obyčajný kúsok papiera. Nechajte sa inšpirovať a vyskúšajte niektorý z vyššie uvedených tipov originálnych menoviek na vaše svadobné stoly.

Svadobné poháre mladomanželov sú výsadnou dekoráciou stola. Okrem klasických svadobných pohárov s vygravírovanými menami a dátumom svadby sú veľmi trendy svadobné poháre, ktoré sú zdobené i kryštálikmi Swarovski alebo luxusne postriebrené poháre so stopkou v tvare srdca. Svadobné poháre s animovanými postavičkami novomanželov alebo takzvané ,,oblečené“ poháre v štýle ženícha a nevesty sú tiež veselými a štýlovými dekoráciami.

Profesionáli
38
Granddecor
Výzdoba a dekorácie
Chcete nechať priestor fantázií, originalite a pritom neminúť veľa peňazí?Sme tu pre Vás:)
Senec
9
Svadba-Snov / výzdob...
Výzdoba a dekorácie
Kompletná výzdoba sál - návleky na stoličky, oválne stoly, chiavari stoličky, obalovanie sály, dekoratívne LED osvetlenie... výzdoby už od 2eur/osoba!
Nové Mesto nad Váhom

Výzdoba na svadobné auto

Nepostrádateľnou je výzdoba na svadobnom aute nevesty a ženícha. Tá klasicky pozostáva zo stúh na prednej kapote, anténe i na kľučkách dverí. Okrem stúh sa na prednej kapote auta umiestňuje i kvetinová dekorácia väčších rozmerov, dekorácie v tvare srdca, figúrky nevesty a ženícha, alebo roztomilé plyšové postavičky.

Populárnymi prvkami na svadobné autá sú i takzvané novomanželské ŠPZ-tky. Na výber je viacero nápisov, napríklad mená ženícha a nevesty či jednoduchý a výstižný nápis ,,novomanželia“ alebo „just married“.

Svadba je významnou životnou udalosťou, ktorú si chce každý pár zapamätať ako dokonalý deň spečatenia lásky. Svadobné dekorácie hrajú dôležitú úlohu pri skrášľovaní interiérov a svadobných áut. V neposlednom rade svadobné dekorácie dotvárajú dokonalú romantickú atmosféru.

Inšpirácia na svadobné dekorácie:

ĎALŠIE INŠPIRÁCIE
Kompletný album

Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby