DIY svadobné dekorácie – 31 videí, ktoré vám pomôžu pri tvorbe

 • 9. nov 2017
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

V dnešnej dobe sú DIY svadobné dekorácie nielen trendy, ale aj veľmi vysoko oceňované. Každá nevesta rada priloží ruku k dielu a vytvorí si aspoň niečo vo vlastnej réžii.

Pokiaľ aj vás lákajú diela, ktoré si vyrobíte samy doma, prinášame vám zoznam videí ako na to. Dôležité je mať elán a dostatok trpezlivosti, predstavu toho, čo sa vám páči a samozrejme aj toho, ako by mala výzdoba vašej svadby vyzerať a čo všetko by ste si chceli vyrobiť vy sama.

DIY svadobné dekorácie

Oznámenia

Veľmi modernou záležitosťou je vytváranie oznámení, ktoré zvládnete (samozrejme v závislosti od vybranej náročnosti) vyrobiť sama. V prípade oznámení je hneď niekoľko spôsobov ako priložiť ruku k dielu. Je tu možnosť vytvoriť si vlastné oznámenia v programe na počítači, následne ich vytlačiť na tvrdší papier a dozdobiť, či už rôznymi stužkami, opalovaním alebo vyrezávaním.

Ďalšou možnosťou, pokiaľ nie ste extra počítačovo zbehlá, je využiť rôzne internetové konfigurátory, ktoré vám vaše vysnívané oznámenie takpovediac „vypľujú“ vo formáte vhodnom na tlač, vrátane spadávky. Následne môžete postupovať rovnako, teda oznámenia si doma natlačiť a dozdobiť podľa ľubovôle. Zaujímavý konfigurátor je dostupný na stránke navrhnite si sami.

Pokiaľ však chcete staviť na úplné handmade, je tu možnosť vytlačiť si doma na tlačiarni jednoduchý text a zakomponovať ho do náročnejšieho kúsku, ktorý si vyrobíte samy.

Tak či onak, určite zožnete množstvo pochvál a budete mať pocit sebarealizácie :-). Ak budete hľadať aj iné zaujímavé inšpirácie, svoju pozornosť určite obráťte aj na nasledovné videá:

Zasadací poriadok

Veľmi obľúbenou častou svadobnej dekorácie, ktoré si vo väčšine prípadov vytvárajú nevesty samé, je zasadací poriadok. Veď najnáročnejšia časť je rozhodnúť koho kam usadiť, aby boli všetci spokojní. Dozdobiť a dotvoriť zasadací poriadok podľa témy či štýlu svadobnej výzdoby je už potom iba čerešnička na torte.

Moderným spôsobom ako pomôcť hosťom nájsť svoje miesto je využitie rôznych rámov, zrkadiel a starých obrazov. Potom stačí už iba dobrá fixka, pekné písmo a drobné dekorácie na dotvorenie a dielo je hotové.

 

V prípade, že v krasopisnom písaní nie ste úplne doma, môžete si pomôcť aj domácou tlačiarňou a jutovou stužkou. Tú upevnite po bokoch rámu a na ňu pomocou štipčekov alebo len lepiacou páskou zozadu prilepte papieriky s číslami stolov a menami svadobčanov. Jednoduché a efektné.

Veľmi zaujímavé je využívanie tabule. Či už sa opäť rozhodnete napísať si zasadací poriadok vlastnoručne alebo dáte prednosť tlačeným kartičkám, efektu bude aj tak zaručený.

 

Nech už sa pri tvorbe vášho zasadacieho poriadku rozhodnete inšpirovať uvedenými metódami alebo budete hľadať ďalej, určite sa pristavte aj pri nasledujúcich videách:

<<youtube code=“fmKCv3EYP8Y“>>

<<youtube code=“4gcT2DVEyYk“>>

<<youtube code=“kjYlKpczkQY“>>

<<youtube code=“d5XVF2NvbrA“>>

Menovky

Keď už máte hotový zasadací poriadok a hostia vedia, kde je ich miesto, je dobré označiť im ho aj priamo na stole. Niektoré nevesty využívajú menovky rovno aj ako darček pre hostí, ako napríklad zapichnutím menovky do nejakej sladkej dobroty, trafíte dve muchy jednou ranou.

<<youtube code=“1h3Rp_9KVB0″>>

Ak chcete vsadiť na tradičnejšie menovky, ktoré budú mať čistejšie línie, určite ich skúste aspoň trošku dozdobiť. Doplnia vám krásne výzdobu stola.

<<youtube code=“hSwbsPC5760″>>

<<youtube code=“KbaX_fmWzNQ“>>

V prípade, že máte záujem o trošku kreatívnejšie menovky, skúste ich pripojiť k nejakej inej časti dekorácie stola, ako napríklad upevnenie menovky na poskladanú servítku alebo zvoľte originálny tvar menovky.

<<youtube code=“kjYlKpczkQY“>>

<<youtube code=“XLdKhs4wY_g“>>

Keď sa budete rozhodovať, ktorý typ menovky je pre vašu svadbu najvhodnejší, odporúčame vám pozrieť si aj nasledujúce linky:

<<youtube code=“jjZURPI1BgA“>>

<<youtube code=“XLdKhs4wY_g“>>

<<youtube code=“mvzgXdEtOqg“>>

<<youtube code=“iCXhBb3TR9o“>>

DIY svadobné dekorácie

V prípade, že sa rozhodnete posunúť tvorbu vlastných diel na vyššiu úroveň a vytvoriť si rovno väčšiu časť dekorácií, určite siahnite po rôznych kvetoch z papiera, pom-pomoch a iných milých drobnostiach, ktoré DIY svadobné dekorácie privedú k dokonalosti.

Pom-pomy

Malé, milé papierové uličky pripomínajúce kvety – ide o pom-pomy. Ich výroba je veľmi jednoduchá a výsledný efekt je na nezaplatenie.

<<youtube code=“F2uVnIcAMm8″>>

Papierové rozety

Rovnko ako pri pom-pomoch, ide o papierové kreácie pripomínajúce kvety, s rozdielom, že rozety majú plochý tvar. Ide o veľmi jednoduché tvorenie, no pri väčšom počte takýchto výtvoroch dosiahnete waw efekt. Rozety môžete použiť aj pri tvorbe fotosteny, či zásteny za mladomanželov.

<<youtube code=“IkM9HiJ37tE“>>

<<youtube code=“uS9nbcIWVg0″>>

Obrovské kvety z papiera

Veľmi zaujímavou časťou dekorácie bývajú obrovské kvety vytvorené zo servítok. Pri ich väčšom výskyte v priestore dokážete vykúzliť magickú dekoráciu. A pritom je to také jednoduché. Video návod ako na to nájdete na nasledovných odkazoch:

<<youtube code=“n7geWHGUvew“>>

Kvetinové guľky

Ďalšou krásnou a jednoduchou dekoráciou, ktorú si dokážete vytvoriť sami doma, sú kvetinové guľky. Ide o visiacu dekoráciu, ktorou môžete vyzdobiť ako priestor za mladomanželmi, či fotostenu, tak aj svadobný parket, či holé steny miestnosti.

<<youtube code=“REa5pqLIExc“>>

Prípadne môžete túto dekoráciu posunúť na ešte vyššiu úroveň a využiť pri jej tvorbe obyčajný balón.

<<youtube code=“wVqeoMZAwz4″>>

Či už sa rozhodnete pre niektorú z uvedených dekorácií alebo budete hľadať na internete ďalšie inšpirácie, určite sa nedajte odradiť v prípade zložitejších úkonov. Niekedy stačí trošku viac trpezlivosti a dobrý návod a výsledok bude dych vyrážajúci. Príjemné tvorenie prajeme!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby