Ako si vybrať dobrého DJ-a na svadbu?

 • 22. apr 2016
 • Jana Václavová
 • isifa / Shutterstock

Svadobné prípravy sú v plnom prúde a dostali ste sa k plánovaniu svadobnej zábavy a výberu svadobného DJ-a? Pri rozhodovaní a vyberaní najlepšieho DJ-a by ste si mali prejsť niekoľko dôležitých faktorov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní.

ako vybrať kvalitného svadobného DJ-a

Ako sa hľadá dobrý DJ na svadbu?

Najpreferovanejší spôsob hľadania svadobného DJ-a je na rôznych svadobných fórach a na základe odporúčaní svojich známych. Svadobné fóra sú vhodným miestom, kde sa ľudia delia so svojimi skúsenosťami ohľadom konkrétnych DJ-ov. Takto si môžete jednotlivých DJ-ov porovnať a vybrať.

Odporúčania priateľov, rodiny či známych je najdôveryhodnejším zdrojom hodnotenia. Tretím spôsobom sú hudobné agentúry. Nech už sa rozhodnete využiť akýkoľvek spôsob oslovenia DJ-a, vymedzte si kritéria, ktoré by mal spĺňať.

Aký je optimálny finančný honorár DJ-a?

Samozrejme finančná stránka nie je jediným rozhodujúcim bodom pri výbere DJ-a, avšak svadba má i finančné plány a finančné limity. Zvyčajne sa finančné rozpätie DJ-ov pohybuje v rozhraní od 500 do 1 000 eur. Výšku svojho honoráru si DJ nárokuje podľa náročnosti požiadaviek, od dĺžky zábavy, termínu svadby atď. Vo veľkej miere finančné ohodnotenie ovplyvňuje i lokalita, v ktorej sa má udalosť konať.

Čo by mal kvalitný DJ vedieť ponúknuť?

Platí, že nie je DJ ako DJ. Kvalitného DJ-a spoznáte podľa kvalitnej aparatúry, svetiel a podstatný je i talent a schopnosť zabaviť hostí, urobiť poriadnu zábavu a show, ako sa na svadobnú veselicu patrí. Ideálny DJ by mal byť človek charizmatický, zábavný, výrečný a viac-menej extrovertný.

Ak očakávate náročnejšiu zábavu vrátane hudby i zábavu vo forme hier, prípadne uvedenie a moderovanie programu, musíte hľadať osobu s danými vyššie menovanými vlastnosťami. Keďže niektoré mladomanželské páry nemajú starejšieho, túto úlohu môže prebrať výrečný DJ. Profesionál neodmietne zahrať na želanie hostí, vďaka čomu si príde každý zo svadobčanov na svoje.

Aké vybavenie by mal mať DJ na poriadnu veselicu?

Správny DJ by mal disponovať rozsiahlou hudobnou výbavou rôznych hudobných štýlov, od klasických ľudoviek cez rock až po disco. Kvalitný zvuk si vyžaduje i dobre vybavenú hudobnú aparatúru pozostávajúcu minimálne z niekoľkých reproduktorov, zosilňovačov a mikrofónu. Na oživenie atmosféry slúžia svetelné efekty. Túto službu však neponúka každý, preto je lepšie vopred sa informovať.

Profesionáli
1
Plavuchovci = Cimbal...
Hudobné kapely
Top Svadba s prvkami folklóru. Nakombinujte si svadbu podľa predstáv a my sa postaráme o pohodlný priebeh.
Bratislava
6
DJ & harmonikár skve...
Hudobné kapely
Ponúkame reprodukované a živé hudobné produkcie na svadby, plesy, rodinné oslavy, stužkové a iné slávnostné udalosti. Ozvučovanie. www.svadbapresov.sk
Celé Slovensko

Svadba je radostnou udalosťou, ku ktorej neodmysliteľne patrí zábava s hudbou. DJ je práve tou osobou, ktorá buď zanechá nezabudnuteľný zážitok alebo naopak nudný prežitok v očiach svadobných hostí. Úsilie vynaložené do starostlivého výberu sa vám rozhodne vráti v podobe kvalitnej svadobnej zábavy.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe