8 užitočných tipov pre výber vašich svadobných doplnkov

 • 10. okt 2016
 • Veronika Červenská
 • isifa / Shutterstock

Svadobný deň sa blíži, všetko podstatné je zariadené a prichádzajú na rad „drobnosti“. Jednou z nich sú aj svadobné doplnky, ktoré nepochybne patria ku každej svadbe. Dokážu krásne dotvoriť svadobný deň a vizáž nielen nevesty, práve preto by ste ich výber nemali podceniť.

Náramky, náhrdelníky, náušnice, rukavičky, závoj, doplnky do vlasov, kabelka, dáždnik, podväzky a mnohé ďalšie. Na výber je ich naozaj množstvo. Ak máte dostatok času, pri ich výbere sa môžete do sýtosti vyšantiť. Pozor však, aby ste to s nimi neprehnali. Poradíme vám, čo všetko by ste mali zvážiť pri ich výbere.

1. Vyberte si svadobné šaty

Na začiatok je dôležité vybrať si šaty, bez nich sa jednoducho nedajú kúpiť vhodné svadobné doplnky. Znie to ako samozrejmosť, no viaceré nevesty nám dajú za pravdu, že ak sa na začiatku zapozeráte do fascinátora, krásnej čelenky do vlasov či robustného náhrdelníka a kúpite si ich, len ťažko nájdete šaty, ku ktorým sa práve tieto doplnky budú naozaj hodiť. Snáď nechcete, aby váš svadobný outfit pôsobil nekonzistentne a bez vkusu.

2. Zvážte farebnosť doplnkov

Kým tradícia velí, že svadobné šaty by mali byť biele, farebné doplnky môžu váš svadobný outfit oživiť. Symbolom svadby je biela farba a strieborné či zlaté doplnky. Zlaté doplnky sú už roky veľmi obľúbené. Záujem o ne stále narastá, keďže zlato je momentálne v trende. Takéto doplnky sa hodia najmä k svadobným šatám krémovej farby.

Na druhej strane strieborné doplnky pristanú najmä nevestám v bielych svadobných šatách. Výber šperkov a iných doplnkov je veľmi veľký a vďaka tomu si môžete nájsť tie vaše vysnívané aj v rôznych jemných farebných odtieňoch. Môžete nimi pekne oživiť klasickú neutrálnu farebnú schému vašej svadby.

3. Doplnky z perál, diamantov, či z farebných drahokamov?

Osvedčená romantická klasika, ktorá nechýba ani na svadbách, sú doplnky z perál. Tradícia nosenia perál v podobe svadobných šperkov siaha až do starovekého Grécka, kde perly slúžili ako symbol manželskej harmónie.

Okrem perál určite nie jednej z nás prahne srdiečko aj po diamantoch. Diamanty, okrem svojej krásy, pútajú svojou schopnosťou žiariť tak, ako žiadne iné drahokamy. O niečo lacnejším variantom diamantov sú rôzne iné drahokamy, ktoré vzhľadom na svoju rôznorodosť a farebnosť dokážu pekne dotvoriť a oživiť každý svadobný outfit.

4. Nezatieňte svadobné šaty

Bez ohľadu na to, v akej téme sa bude niesť vaša svadba a po akých doplnkoch túžite, nikdy nimi nezatieňte svoje svadobné šaty! Doplnky by mali len podčiarknuť váš svadobný outfit, čo znamená, že by nemali byť v centre pozornosti. Určite každá z nás túži po tom, aby sa aj po rokoch pri pozeraní si fotografií zo svadby známi rozplývali nie nad doplnkami, ale práve nad svadobnými šatami.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

5. Niekedy je menej viac

Toto staré porekadlo platí aj pri výbere svadobných doplnkov. V jednoduchosti je krása. Nie je potrebné, aby ste mali všetky doplnky, ktoré sú na trhu k dispozícii – závoj, čelenku, náhrdelník, náramok, náušnice, rukavičky a iné.

Svadobné doplnky sú ako „korenie v miske“. Len správne množstvo a správny druh môže zlepšiť chuť, na druhej strane príliš veľké množstvo alebo zlý druh môže zničiť akékoľvek jedlo.

6. Bez problémov sa zmestite do rozpočtu

Obchodníci sú na to, aby predávali a mali zisky, my sme tu na to, aby sme si vyberali a kúpili také doplnky, ktoré nám vyhovujú nielen vzhľadovo ale aj cenovo. Vo väčšine prípadov sa stáva, že šperky označené ako svadobné sú drahšie ako tie, ktoré sú súčasťou „normálnych“ setov šperkov. Je však veľmi pravdepodobné, že vás dokážu rovnako ohúriť.

Okrem ich kategorizácie je rozdielna aj ich cena, ktorá je pri setoch šperkov podstatne nižšia. Pri cene však prihliadajte aj na to, že vhodne zvolené svadobné doplnky môžete v budúcnosti využiť aj na iné udalosti.

7. Nenechajte ich zapadnúť prachom

Keďže predpokladáme, že sa neplánujete vydávať viackrát, tak prečo by ste si nevybrali také doplnky, ktoré sa vám v budúcnosti budú hodiť aj na inú príležitosť a nielen práve teraz na vašu svadbu? Výber univerzálnych šperkov vám zabezpečí to, že vám nebudú doma zapadať prachom, ale budete si nimi môcť dotvoriť aj iné outfity a využiť ich tak viackrát.

8. Buďte sama sebou a cíťte sa úžasne

Nevyberajte si tie najštýlovejšie a najmodernejšie kúsky len preto, že sú práve v móde. Podstatné je, aby ste boli sama sebou a cítili sa dobre.

Doplnky majú podčiarknuť váš vzhľad a zvýrazniť tie časti tela, na ktoré ste právom hrdá.

Ak si nie ste istá výberom doplnkov a nechcete pokaziť váš svadobný outfit, vsaďte na klasiku. Malými perličkovými napichovacími náušničkami a jemným náhrdelníkom a náramkom ešte žiadna nevesta nič nepokazila.

V prípade, že potrebujete poradiť, opýtajte sa v diskusiách alebo v komentároch ostatných neviest, či našich používateliek. Určite sa s vami radi podelia o ich nazbierané skúsenosti s nákupmi na vysnívaný svadobný deň.

Ďalšie inšpirácie pre vaše svadobné doplnky:

ĎALŠIE SVADOBNÉ DOPLNKY…
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe