7 must have doplnkov pre ženícha

 • 23. jún 2017
 • Andrea Sotoňaková, Trendhim (partnerský článok)

Je nad slnko jasné, že aj ženích sa chce vo svoj veľký deň páčiť. Vyžehlená košeľa, vyčistený oblek či topánky, nový účes a oholená brada tvoria základ pre dobrý ženíchov vzhľad. Ale ešte tomu akosi niečo chýba, aby to bolo dokonalé. Správne, chýbajú svadobné doplnky, ktoré zaručia šmrnc a šťavu celkovému outfitu. V súčasnosti existuje nespočetné množstvo doplnkov, ktoré zaručia ženíchovu pozornosť. Poďme sa pozrieť na 7 trendy svadobných doplnkov pre mladého pána.

1. Kravata / Motýlik

Kravata alebo motýlik tvoria prvý must have doplnok, ktorý nesmie chýbať na ženíchovom outfite. Samozrejme je len a len na ňom, ktoré z toho si dá na seba, no dôležitejšie je, akú farbu a materiál si vyberie. Čo sa týka farebnosti, tak podľa súčasných trendov úradujú zemité farby ako je hnedá, sivá, čierna či bordová, ktorá predstavuje úspech a eleganciu. Najvhodnejší materiál na svadobnú kravatu alebo motýlika je jednoznačne hodváb, satén alebo vlna. Veľkej obľube sa tiež tešia drevené motýliky, vhodné pre odvážnejších pánov, ktorí sa neboja podľahnúť posledným módnym trendom.

2. Vreckovky do saka

Vreckovky do saka dodajú dynamickosť a eleganciu celkovému outfitu. Hodia sa ku každému typu obleku, smokingu či fraku. Kombinácia kravaty alebo motýlika s vreckovkou je originálny spôsob, ako dosiahnuť osobitý look, s ktorým ženích určite zaboduje. Ak sa ženích rozhodne práve pre tento elegantný kúsok, nesmie zabudnúť na farebné zladenie so zvyškom svojho outfitu.

3. Spony na kravatu

Spony na kravatu sa opäť tešia svojmu „comebacku“. V minulosti mali výlučne praktický účel, a to, aby kravata nelietala, no dnes ich môžme využiť ako skvelý módny a nadčasový doplnok. Dá sa povedať, že kravatové spony tvoria na ženíchovom outfite čerešničku na torte. Ideálna kombinácia je tmavšia kravata so zlatou alebo striebornou kravatovou sponou, no samozrejme, fantázii sa medze nekladú.

4. Manžetové gombíky

Manžetové gombíky sú až na malé výnimky čisto mužskou záležitosťou. Dokážu z muža urobiť skutočného gentlemana a každý oblek povýšiť o 100%. Ak sa navyše zladia s kravatou a kravatovou sponou, k dokonalosti nič nechýba. Manžetové gombíky sú veľmi populárne u ženícha. V súčastnosti sú v trende vygravírované s menami novomanželov a ich dátumom svadby alebo s grafickým motívom.

5. Traky

Traky boli praktickým doplnkom pánskeho šatníka už oddávna. Potupne však strácali na svojej popularite. Tomu je ale koniec! Traky sa opäť dostávajú do popredia a nemôžu chýbať v šatníku moderného muža. Ak plánujete svadbu vo vidieckom alebo vintage štýle, tento módny doplnok je jednoznačným must have kúskom. Navyše, pohodlnosť trakov ocení ženích najmä v horúcich letných mesiacoch.

6. Kožený opasok

Ak pre ženícha traky nie sú voľbou číslo 1, určite by mal staviť na kožený opasok. Opasok z pravej kože dodáva nielen eleganciu a štýl celkovému outfitu, ale podčiarkuje aj ženíchovu mužnosť. Netreba zabúdať, že aj tento kúsok je dôležité vedieť správne skombinovať s ostatnými doplnkami. Ak ženíchov outfit obsahuje viacero kovových prvkov ako napríklad kravatová spona či manžetové gombíky, tak aj pracka by mala byť z toho istého materiálu.

7. Klobúky / Baretky

Klobúky sa považujú za veľmi trendy a nadčasový módny kúsok. Sú určené pre odvážnejších pánov, ktorí sa neboja experimentovať. Tento módny doplnok nielenže oživí celkový look, ale aj zaručí ženíchovu pozornosť u hostí. Momentálne sú v trende dva modely – baretka „Bekovka“ a klasický „Fedora“ klobúk. Ak sa chystáte mať svadbu vo vidieckom/vintage štýle, tento kúsok zaručene nesmie chýbať.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby