Predstavujeme vám TOP farby pre svadobnú sezónu 2016!

 • 4. júl 2016
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Tohtoročnej svadobnej sezóne dominujú hlavne pastelové farby. Po prvý krát v histórii spoločnosť Pantone (renomovaná inštutúcia zaoberajúca sa farbami, ktorá každý rok vyhlasuje farbu roka), označila nie jednu, ale hneď dve farby roka. Jednou je Rose Quartz – jemný odtieň ružovej. Druhou je Serenity – chladný odtieň modrej.

Tieto dve farby je možné zaradiť aj medzi farby svadobnej sezóny 2016. Svadobná výzdoba už nie je len o jednej farbe, ale predovšetkým o vhodne zvolenej kombinácii viacerých farieb. Tento rok je trendy najmä kontrast medzi chladnou farbou a jemnou teplou farbou.

Svadba v duchu jemných pastelových farieb..

Rôzne kombinácie jemných odtieňov sú jednoznačne hitom tohto roka. Obľúbené sú pre ich dostupnosť (či už je to farba kvetov alebo dekorácií) a hlavne preto, že je možné bez problémov zladiť aj viac ako dve farby. Výborne sa hodia na letnú svadbu vonku, zaliatu slnečnými lúčmi, ako aj na obrad v kostole.

Pastelovými farbami sa nedá nič pokaziť, nie sú veľmi výrazné a preto nebijú príliš prvoplánovo do očí. Kytica z kvetov pastelových odtieňov je vhodná tak pre nevestu s výraznou alebo extravagantnou svadobnou róbou ako aj pre nevestu v jednoduchých bielych svadobných šatách.

Ružová

S postupom času by sa mohlo stať, že ružová farba má časy najväčšej slávy dávno za sebou, ale nie je tomu tak. Odtiene ružovej, od výraznej malinovej až po jemnú púdrovo ružovú, sa objavujú na svadbách stále rovnako často. Nevesty s romantickou dušou si prídu na svoje, pretože ružová bude jednou z najpoužívanejších svadobných farieb ešte nejednu sezónu.

Tip: nebojte sa kombinovať výraznú ružovú farbu s jemnou pastelovou alebo s bielou. Je to nesmrteľná kombinácia!

Mentolová

Chladivý odtieň mentolovej je hitom už takmer dva roky. Aj v jemnom odtieni patrí medzi studené farby, preto je dobré ju kombinovať s teplejším odtieňom akejkoľvek farby.

V tejto aj v minulej sezóne sa najčastejšie objavuje v kombinácii s ružovou. Doplniť sa dá napríklad bielou, s ktorou vytvoria krásny kontrast ako stvorený na svadbu v zime či v lete.

Modrá

Stala sa taktiež veľmi obľúbenou svadobnou farbou a to vo všetkých odtieňoch. Je vhodná na svadbu na pláži, kde sa volia skôr svetlejšie, až tyrkysové odtiene dopĺňajúce farby mora, ale príjemnú atmosféru vytvorí aj na svadbách na akomkoľvek inom mieste.

Z tmavých odtieňov sa používa kráľovská modrá, ktorá v kombinácii so zlatou pôsobí honosne a je vhodná pre ,,glamour“ svadby.

V posledných rokoch sa stali hitom kvety v modrej farbe, ktoré krásne rozžiaria svadobnú kyticu. Modrá farba sa so svadbami spájala vždy, keďže sa traduje, že nevesta by mala mať na sebe počas svadby niečo modré, zvyčajne to býva podväzok.

Tip: Nebojte sa modrej! Buďte originálne a namiesto klasickej čiernej skúste do modrej obliecť svojho ženícha. Mnohí módni tvorcovia sa tento rok zhodli na tom, že tmavomodrá je nová čierna. Ak vaša svadba bude hýriť pastelovými odtieňmi, vymeňte tmavý oblek za svetlomodrý. Ženích určite nebude proti. 🙂

Žltá

Krásna sýta a žiarivá farba sa skvele hodí na svadbu plnú smiechu, spevu a tanca! Rôzne odtiene žltej sa dajú kombinovať s ďalšími teplými farbami a pôsobia priam letným dojmom. Navyše, touto farbou rozžiarite každý, aj na prvý pohľad, nie celkom lákavý interiér. Žltá farba pozitívne pôsobí na nervovú a pohybovú sústavu, čo môže tiež prispieť k tomu, že vaši hostia sa budú skvelo zabávať.

Tip: Žltá je ako stvorená pre veselých a cieľavedomých ľudí a je natoľko výrazná, že ju netreba kombinovať s inými farbami. Smelo použite žiarivý odtieň žltej a ukážte hosťom veselú stránku svojej duše.

Hnedá a zelená

Farby späté s prírodou spôsobili v minulej sezóne hotový ošiaľ pod názvom ,,natural svadba“. Svadba v lone prírody, pod stromom zdobeným stuhami, nevesta s venčekom kvetov v rozpustených vlasoch, jemné splývavé svadobné šaty, torta zdobená vetvičkami a listami – toto je idea natural svadby.

Ak vás oslovila táto predstava, pamätajte, že ide o to využiť čo najviac prírodných materiálov. Na takýchto svadbách prevládajú farby dreva, slnečných lúčov, listov… Ako dekorácie sa častou používajú poľné kvety, jutovina a výrobky z dreva. Tento hit je rovnako populárny aj v sezóne 2016.

Farieb je množstvo a fantázii sa medze nekladú, preto, milé nevesty, kombinujte, skúšajte a hľadajte vhodné odtiene, až kým nebudete spokojné. Je to predsa váš najkrajší deň a kto ho môže ,,zafarbiť“ lepšie ako vy sami? 🙂

A akú farebnosť ste si vybrali pre svoju svadbu? Pochváľte sa v komentároch!

Okrem nových farieb sa v roku 2016 hlási aj ďalší trend – kvetinová potlač!

DALŠIE INŠPIRÁCIE S POTLAČOU..
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu