10 filmov o svadbe, ktoré musíte vidieť

 • 27. feb 2019
 • Dana Račko
 • iStock

Sú plné romantiky, lásky, humoru i svadobného stresu. Ženy ich milujú, muži nenávidia, ale predsa si ich s nami pozrú, lebo nás milujú :-). Ak ste ich ešte náhodou nevideli, spestrite si svadobné prípravy a pozrite si niektorý z našej desiatky.

1. Vojna neviest

Aj vy máte najlepšiu kamarátku, s ktorou snívate, že raz príde ten veľký deň a vy budete mať dokonalú svadbu? V tom prípade ste ako hlavné hrdinky Emma a Liv. Všetko je dokonalé, pokiaľ svadobná agentúra nepopletie ich termíny v ich vysnívanom hoteli a odrazu sa svadby v ňom musí jedna z nich vzdať.

Bude to sebavedomá blondínka, alebo doteraz vždy ústupčivá brunetka? Pozrite si nikdy nekončiace svadobné prieky dvoch priateliek, ktorých priateľstvo má kvôli svadbe na mále, ale napokon ho ustojí.

<<youtube code="t4d8aDyKDaw">>

2. Svadobná noc v Las Vegas

Joy opustil snúbenec, Jacka vyhodil z práce vlastný otec. Obaja si potrebujú vyčistiť hlavu a vyhodiť si z kopýtka. Kde inde by mohli zabudnúť na svoje problémy, ako v Las Vegas?

Náhodné stretnutie, veľa alkoholu a bum – ráno sa prebudia s obrúčkami na prstoch. Trápne dôsledky prehýrenej noci sa snažia urovnať, no plány im prekazí veľká výhra peňazí. V koho peňaženke skončia vyhraté milióny, keď sú vlastne manželia? Začína sa medzi nimi neľútostný boj o peniaze a napokon aj o lásku.

<<youtube code="EsO3PfQiXy8">>

3. Diabolská svokra

Vzťah svokry a nevesty, to je ťažká téma. Pokiaľ však ide o film, môže to byť kopec srandy. Charlotte bláznivo miluje Kevina, ale jeho matka má na vec iný názor. Nová nevesta sa jej veru nepozdáva, a preto sa najprv snaží rozdeliť ich, no a keď sa jej to nedarí, presadzuje si svadbu podľa svojich predstáv.

Budúca nevesta v snahe urobiť dojem urobí zopár ústupkov, no keď zistí, že svokra jej nastávajúcim manipuluje, zakročí. Prekoná láska aj toho najväčšieho nepriateľa – svokru?

<<youtube code="njLr1z66EfA">>

4. Svadby podľa Mary

Romantikou napumpovaná klasika, ktorá nikdy neomrzí. Sladká Mary miluje svoju prácu a organizuje svadby najlepšie, ako vie. Práve pre jej šikovnosť si ju vyberie samotná internetová magnátka. Spočiatku má z toho veľkú radosť, no keď náhodne spozná Steva, ani len netuší, že ženíchom na svadbe, ktorá má byť vrcholom jej kariéry, bude práve on. Vyberie si lásku alebo kariéru?

<<youtube code="Ai7N3IhM0YU">>

5. 27 šiat

Ten pocit, keď ste neuveriteľných 27-krát družičkou, no stále nie nevestou… ten pocit veľmi dobre pozná Jane. Akoby to nestačilo, jej frustrácia narastá, keď zistí, že muž, ktorého miluje, plánuje svadbu s inou ženou. A rovno s jej sestrou. Cestu jej navyše skríži novinár, ktorý si pozvoľna získava jej sympatie. Nový muž v jej živote vyvolá chaos a neistotu citov. Vymení konečne Jane šaty družičky za šaty nevesty? A kto bude ženíchom?

<<youtube code="7f3Bg_BuEGk">>

6. Nevesta na úteku

Maggie už trikrát utiekla priamo spred oltára. Novinár Ike sa dopočuje o jej netradičnom príbehu a vyhľadá ju za účelom písania článku. Ten vydajú, ale náhle má nerozhodná nevesta pocit, že jej publicita skomplikovala život a zažaluje redakciu. Investigatívny novinár sa nedá odradiť a vyberie sa pátrať po stopách Maggie a jej vzťahov, aby dokázal pred súdom svoju pravdu.

Medzitým sa objaví Bob. Atraktívny futbalový tréner má však smolu, lebo ani jemu nepovie hlavná hrdinka konečne áno. Toho pravého spozná napokon v novinárovi, ktorého dokonca sama požiada o ruku.

<<youtube code="Ay8QC6tL7k0">>

7. Moja tučná grécka svadba

Kanaďanka a Američan. Pokiaľ netušíte, že budúcej neveste koluje v žilách grécka krv, poviete si, že ide o tradičný mladý pár. Ibaže silný sklon k dodržiavaniu gréckych tradícií sa ukáže ako hlavný problém medzi ženíchom a jeho novou rodinou. Rozdielnosť kultúr prinesie so sebou plno tragikomických situácií a zvratov v láske snúbencov.

<<youtube code="exDMpSmQR04">>

8. Štyri svadby a jeden pohreb

Atraktívny tridsiatnik Charles sa bojí záväzkov. Až kým na jednej svadbe nespozná očarujúcu Carrie. Márne sa snaží do nej nezamilovať, ale osud to chce inak a opäť sa stretávajú na druhej svadbe. Práve na nej sa zamilovaný Charles dozvedá, že tretia svadba už bude svadbou jeho milovanej. Na prekvapenie svojho okolia sa bude konať aj štvrtá svadba – Charlesova. Ale aby tých svadieb nebolo priveľa, hlavní hrdinovia si trochu posmútia na jednom pohrebe. Bude na konci príbehu aj svadba číslo päť…?

<<youtube code="g-HeV8Z6iXc">>

9. Ako uloviť družičku

Tento film so svadobnou tematikou isto zaujme aj vášho nastávajúceho. Komédia plná humoru je príbehom o láske a pevnom priateľstve. John a Jeremy sú bezstarostní mladí muži, ktorí majú netradičnú zábavu – chodia sa baviť na svadby a baliť družičky. Na jednej z nich očakávajú tradičný scenár, no spoznajú dve sympatické družičky, ktoré zamotajú ich doterajšie plány.

<<youtube code="ZeUSo8voIXM">>

10. Tvoj snúbenec, môj milenec

Dve nerozlučné priateľky, jeden muž. Extrovertná Darcy oznámi sobáš so školskou láskou submisívnej Rachel. Hoci k nemu prechováva lásku, nechce zradiť najlepšiu priateľku, a tak radšej trpí ona. Ibaže Rachel nie je jediná, kto celkom nezabudol na iskrenie zo školských čias. Dex začína byť v citoch nerozhodný a spúšťa sa lavína tajomstiev a zápletok. Spočiatku sa snažia svoje pocity ignorovať, ale nakoniec predsa zvíťazí pravá láska i priateľstvo dvoch rozdielnych žien.

<<youtube code="zmlys72pVAE">>


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby