Ako sa pripraviť na svadobné fotenie

 • 7. apr 2016

Na internete nájdete mnoho mien fotografov, a predsa z toľkého množstva si na svoju svadbu môžete vybrať len jedného. Nuž, ľahká úloha to celkom nebude, keďže chcete aby fotograf, ktorého si vyberiete bol ten najlepší a navyše aj cenovo dostupný.

Na čo treba myslieť pred fotením?

Je dôležité, aby fotograf poznal vašu predstavu už pred fotením. Predídete tak sklamaniu a zbytočným očakávaniam. Pozrite si na internete či v časopisoch čo najviac svadobných fotografií a sami si zvoľte, akým smerom by ste sa chceli uberať. Spravte si výber tých najlepších a nebojte sa ich ukázať vášmu fotografovi. Nie je v poriadku, keď klient nemá žiadnu prestavu, ale ani keď ju má prehnanú a premyslenú do detailov. Nechajte sa uniesť atmosférou, iba tak môže fotenie dopadnúť výborne.

Neočakávajte však, že fotografia bude vyzerať presne tak isto ako na obrázku. Má slúžiť len ako inšpirácia a tiež na to, aby fotograf a klient zosúladilli svoje predstavy. Vy budete čeliť iným okolnostiam, iným podmienkam a najmä vaša osobnosť a osobnosť fotografa je jedinečná, preto dôležitejšie ako spraviť presnú kópiu, je nechať vaše osobnosti vyniknúť.

Príprava na svadobné fotenie

Čo najskôr odhoďte zábrany a verte tomu, že to je to najviac, čo môžete pre dobrú fotku spraviť. Pomôže vám, keď sa pokúsite čo najviac spoznať sami seba. Skúste sa teda na fotenie pripraviť aj tak, že si uvedomíte, ktoré pózy vám svedčia, aký výraz tváre vás najviac vystihuje. Pokojne si nejaké pózy nacvičte pred zrkadlom, no nepreháňajte to a nechajte vyjsť najavo vaše prirodzené vlastnosti.

Obrovskou výhodou pri svadobnom fotení, najmä ak sa fotí v deň svadby, je, že všetko je dokonalé. Nevesty majú krásne šaty, make up, účes a ženích tiež nie je na zahodenie. To pridá na sebavedomí a vám sa bude fotiť ľahšie.

Ako spraviť fotenie výnimočným

Každý fotograf má svoj osobitý štýl fotenia, preto ho treba akceptovať a zároveň mu dôverovať, a tiež do toho vložiť aj samých seba. Na svadobných fotografiách je najkrajšie, ak z nich cítiť atmosféru vzťahu a iskru, ktorá medzi vami ako svadobným párom je.

Preto sa nebojte prejaviť sa a prichystať si napríklad aj rekvizity, ktoré sa k vám najviac hodia. A v neposlednom rade sa na fotenie tešte. Mnoho ľudí sa nerado fotí, a preto to chcú mať čo najskôr za sebou. Pozrite sa však na to takto. Investovali ste do fotenia nemálo peňazí, preto nimi neplytvajte len preto, že máte neopodstatnený strach z toho, že budete vyzerať zle.

Stretnutie s fotografom

Je dobré, ak sa s fotografom ešte pred fotením stretnete a porozprávate sa. Niekedy aj krátky obyčajný rozhovor o bežných veciach môže odstrániť zábrany či bariéry. To isté platí aj pri fotení. Správny fotograf je tak trochu psychológ a všimne si, kedy sa cítite nekomfortne, bude sa vás snažiť rozosmiať či inak dostať do psychickej pohody. Nájdite si fotografa, ktorý to robí s vášňou a robte to s vášňou aj vy.

Profesionáli
1
Ing. Svetlana Košáno...
Fotograf na svadbu
Celá SR.. Svadobné foto - video Rodinné foto - video Letecké foto-video DRONOM Book,glamour Fotoatelier
Nové Zámky
1
Zuzana Minarovičová
Fotograf na svadbu
Ahojte, volám sa Zuzana a som svadobná a rodinná fotografka. Bude mi potešením nafotiť Vám Váš svadobný deň, kdekoľvek to bude. Píšte, volajte .-) ...
Celé Slovensko

Fotograf a spolupráca s ním

Fotenie svadby má jednu nevýhodu – fotí sa len raz. Občas treba nechať vzťah medzi fotografom a fotografovaným nejak rozvinúť a absolvovať viaceré fotenia. No pri svadobnom fotení to tak väčšinou nebýva. Skúste ísť do toho naplno, nebojte sa a neriešte, že budete vyzerať hlúpo. Neočakávajte, že fotograf urobí nemožné. Ak sa nebudete snažiť vy, darmo sa bude snažiť vydať zo seba i z vás maximum.

Hľadáte nápady na svadobné fotenie? Inšpirujte sa romantickým fotením v prírode:

DALŠIE INŠPIRÁCIE NA SVADOBNÉ FOTENIE
Kompletný album

Autor článku: Stanislava Obložinská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe