Gélové nechty na svadbu

 • 27. nov 2015

Krásne upravené ruky a nechty sú vizitkou každej ženy, a to nielen v deň jej svadby. Práve v svadobný deň by si však nevesty mali dať obzvlášť záležať na úprave svojich nechtov, keďže ich prstenník bude zdobiť vysnívaná obrúčka. Ruky a nechty nevesty a ženícha by mali byť čisté, udržiavané a mali by pôsobiť zdravo. Ale čo ak sa vám práve pred svadbou zlomí jeden z dlho udržiavaných nechtov alebo sa vám ich nepodarí vypestovať do želanej dĺžky? Nezúfajte, nie všetky ženy majú krásne dlhé nechty a prsty. Našťastie existujú rôzne možnosti ako vašim nechtom pomôcť. My vám teraz odhalíme všetko to, čo by ste mali vedieť pred svadbou o gélových nechtoch.

Gélové nechty pre nevesty

Gélové nechty sú pre väčšinu žien štandardnou úpravou rúk. Nie každá má totiž prirodzene krásne, pevné a hlavne dlhé nechty. Svadba zvyčajne býva zlomovým dňom, kedy sa mnohé nevesty rozhodnú vyskúšať gélové nechty po prvýkrát. Nielen kvôli nedokonalostiam na nechtoch pred svadbou, ale aj pre bezproblémový priebeh svadobného dňa. Pri vlastných nechtoch by sa mohlo stať, že sa rozštiepia, zlomia, alebo by si ich nervózna nevesta mohla začať ohrýzať. O gélových nechtoch by ste mali rozmýšľať aj v prípade, že vaše nechty sú zažltnuté, máte ich rozštiepené alebo sú veľmi krehké.

Ak ste sa minimálne v jednom z týchto faktov našli, odporúčame vám, aby ste si gélové nechty dali spraviť včas, aspoň mesiac pred svadbou. Na vaše nové gélové nechty si tak stihnete zvyknúť a vyskúšate si typ, aký vám pristane. Môžete si tiež v predstihu vyskúšať svadobný dizajn, ktorý si viete na vašich nechtoch predstaviť vo svadobný deň .

Ako vybrať správny tvar zakončenia nechtov?

Poznáme päť základných tvarov vhodných pre gélové nechty: • Okrúhle gélové nechty – pristanú najmä nevestám, ktoré preferujú kratšie nechty. Je to jeden z konzervatívnejších tvarov nechtov a je vhodný pre širšie nechty, pretože vďaka nemu budú nechtové lôžka vyzerať na pohľad tenšie. • Oválne gélové nechty – pristanú nevestám so širokým, ale aj úzkym nechtovým lôžkom. Vyzerajú veľmi elegantne a trendy. • Hranaté gélové nechty – sú veľmi preferovaným klasickým tvarom dlhých gélových nechtov. Tento tvar sa volí najmä pri francúzskej manikúre. Je vhodný pre nevesty s väčšími nechtovými lôžkami. • Oválno-hranaté gélové nechty – sú kombináciou predchádzajúcich dvoch tvarov gélových nechtov. Môžu ich využiť nevesty, ktoré chcú mať v deň svadby krátke nechty, ale aj tie, ktoré túžia po dlhých nechtoch. • Špicaté gélové nechty – sú v poslednej dobe veľmi vyhľadávaným typom gélových nechtov, no pôsobia extravagantne. Prsty vďaka nim vyzerajú dlhšie a ruky štíhlejšie.

Možnosti aplikácie gélových nechtov nevestám

Svoje nechty by ste mali zveriť do rúk len naozajstnej profesionálke v salóne, kde sa špecializujú na úpravu nechtov. Ak vám totiž menej zdatná odborníčka zničí vaše nechty, bude im trvať veľmi dlho, kým opäť nadobudnú svoje kvality. Základom pri ich aplikácii je poriadne očistenie vášho nechtu liehovým čistidlom. Ak disponujete veľmi kvalitnými nechtami, stačí ak sa váš necht pretrie gélom. Ak máte nechty strednej kvality, manikérka vás zbaví prebytočnej kože a následne vám necht zbrúsi na veľmi tenučký nechtový plát, ktorý by nemal ostať lesklý a ani mastný. V prípade, že máte nechty zničené, použije umelé nechty tzv. tipy. Na ne sa následne štetcom nanáša tekutá gélová hmota. Gél zatvrdne za pomoci špeciálnej UV lampy.

Svadobné gélové nechty a ich zdobenie

Po zatvrdnutí gélu sa môže prejsť k zdobeniu nechtov. Nevesty zväčša volia gélové nechty v podobe francúzskej manikúry, pri ktorej sa zvýrazní len presahujúca nechtová časť, prípadne sa na zvyšok nechtu nakreslia jemné biele ornamenty, kvetinky, či iné vzory. Okrem bielej farby sa zvyčajne používa aj strieborná, trblietavá, či krémová farba. Tieto farby dotvárajú celkový outfit nevesty. Pretretím nechtov bezfarebným gélom žiadna nevesta nič nepokazí. Extravagantnejšie nevesty volia aj výraznejšie farby, akými sú červená, ružová, či fialová. Všetky dozdobenia je potrebné vykonať pred poslednou vrstvou gélového nánosu.

Inšpirácie na zdobenie nechtov

ĎALŠIE NÁPADY
Kompletný album

S čím musíte počítať po svadbe?

Musíte počítať s tým, že krásne gélové nechty nevydržia nastálo. O gélové nechty sa musíte tiež starať. Gélové nechty by ste mali prispôsobiť aj druhu vašej práce, predchádzajte nárazom, pri práci s čistiacimi prostriedkami používajte ochranné rukavice, gélové nechty si nestrihajte. Okrem toho, ak chcete aby boli stále krásne, mali by ste si nájsť čas na návštevu salónu, kde vám doplnia gél. Návštevy salónu závisia od toho, ako rýchlo vám rastie váš vlastný necht, zvyčajne je to raz za tri týždne, v čase keď sa vám gélové nechty posunú o niekoľko milimetrov dopredu.

Kto robí najkrajšie svadobné gélové nechty?

Poraďte sa s ostatnými nevestami a našimi používateľkami v diskusiách. Určite sa s vami podelia o ich nazbierané skúsenosti, či tipy a rady pre dokonalé gélové nechty na svadbu.


Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby