Greenery svadba v panenskej prírode hotela Vršatec

 • 3. dec 2019
 • Barbora Babicová
 • HM foto – Helena Jankovičová Kováčová

Nevesta Zuzka rozmýšľala ekologicky a pripravila krásnu greenery svadbu v hoteli Vršatec. A first look fotky sú skutočne nádherné!

svadobné fotenie na Vršatci

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

Zoznámili sme sa v Prahe pred 7 rokmi, kde sme obaja nastúpili na rovnakú školu, dokonca do rovnakého krúžku, takže sme sa vídavali pomerne často. Na školu sme šli obaja s tým, že sa budeme sústrediť v prvom rade na štúdium a v priebehu prvého semestru sme ani jeden z nás neuvažovali nad vzťahom, no čo čert nechcel… od druhého semestra až dodnes sme ruka v ruke.

prípravy nevesty
svadobné lodičky
svadobné náušnice
svadobný podväzok

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Je to pomerne vtipná príhoda, pretože je to až neuveriteľné, koľko ľudí bolo do tajných zásnub zapojených a nikto nič neprezradil. V práci mi nafingovali služobnú cestu, ktorá smerovala z Prahy do Považskej Bystrice, kde v minulosti už nejaká spolupráca bola a mne ani nenapadlo, že ide o výmysel. Po práci som prirodzene šla (deň pred služobkou) spať k našim na Slovensko, keďže bývajú pár kilometrov od Považskej Bystrice. Tí ma vyzdvihli večer na stanici, no museli sme zo stanice ešte na chatu, pretože otec "zabudol" zhasnúť svetlo v stodole a mohla by vyhorieť. Keď sme tam dorazili, tak ma poslal zhasnúť a on išiel s mamou ešte niečo naložiť. Keď som otvorila dvere do stodoly, prestala som dýchať… Zrazu tam bol Honzík… všade boli sviečky a svetielka a lupene kvetov. Vzápätí sa tam objavili aj naši a Honzík sa ma spýtal, či si ho vezmem. V živote nikdy som nezažila niečo také emocionálne intenzívne. Ďakujem Bohu, že moja rodina bola toho súčasťou a že to mohli prežívať s nami. Samozrejme, žiadna služobná cesta sa na druhý deň nekonala, akurát sa na tom doteraz v práci zasmejeme.

svadobný účes
oblek pre ženícha

Kde a v akom štýle prebehla vaša svadba?

Od začiatku sme vedeli, že svadbu chceme na Slovensku, keďže mám omnoho väčšiu rodinu a bolo by to náročnejšie. Spolu s mojím otcom máme v záľube prácu s drevom, takže drevená výroba nám bola predurčená a čo viac ide k drevu ako zeleň? Takže som sa sústredila na greenery výzdobu doplnenú jednoduchými bielymi sviečkami. Preferujem skôr bielu, hnedú, šedú a čiernu pred ostatnými farbami, takže nad farebnou výzdobou som ani neuvažovala, tak ako aj nad umelými materiálmi. Keďže sme sa zasnúbili v januári, tak na daný rok nebola šanca zohnať čokoľvek, no mali sme to šťastie, že sa uvoľnila sobota v hoteli Vršatec, ktorý leží v chránenom území a panenskej prírode.

first look foto

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Samozrejme, ako drvivá väčšina neviest, som najviac využívala Pinterest, pretože tam je naozaj všetko. Čokoľvek som mala v hlave, našla som to tam a snažila sa zakomponovať do celku. Svadbu som plánovala 9 mesiacov, ktoré mi zo začiatku prišli neuveriteľne zdĺhavé, no ku koncu som nevedela čo skôr a ešte deň pred svadbou som stále nedokázala uzavrieť kapitolu prípravy.

jednoduché svadobné šaty
zelená svadobná kytica

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Myslím si, že si nespomeniem ani na jeden konkrétny moment, no určite mi boli najpríjemnejšie chvíle na parkete, keď sme tancovali nielen novomanželský tanec, ale celý večer a noc. Keď som mohla manžela držať pri sebe a nikam sme sa nenáhlili.

prírodná greenery svadobná výzdoba
svadobná výzdoba s drevom
svadobná výzdoba v hoteli Vršatec

S ktorými dodávateľmi si bola najspokojnejšia?

To je veľmi všeobecná otázka. Musím povedať, že vyslovene so žiadnym dodávateľom som nemala zlú skúsenosť. Samozrejme, že boli spolupráce, ktoré boli horšie a ktoré boli lepšie, no najlepšia komunikácia a porozumenie prišlo zo strany HM fotoart – manželov, ktorí nás fotili. Hela nedala foťák z ruky a výsledok stál za to. Doporučujem všetkým, ktorý nechcú umelé fotky, nastylované s farebnými efektami.

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Možno len toľko, aby si všetko premysleli a nejednali prvoplánovo, počúvali rady ostatných a skúsených, aby sa slepo nehrnuli do drahých zbytočností, ktoré im na pocite svadobného dňa nepridajú. Myslite ekologicky a ekonomicky, pretože je to jeden jediný deň vo vašom živote, ktorý je o pocitoch medzi dvoma ľuďmi, nie o tom, či máte živý eukalyptus alebo či majú všetky družičky rovnaké šaty… V neposlednom rade sa na tento deň vyspite a nenechajte sa rozhodiť maličkosťami, majte okolo seba ľudí a poproste ich, aby ich za vás vyriešili, pretože to veľmi pomáha.

Viac fotografií zo svadby Zuzky a Honzíka:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa lásky!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby