Originálne inšpirácie pre svadbu plnú nežnej gypsomilky

 • 5. sep 2016
 • Natália Kúšiková
 • isifa / Shutterstock

Medzi trendy svadobnej výzdoby patria už niekoľko sezón aj tenké stonky s drobnými jemnučkými kvietkami vo všetkých odtieňoch bielej a smotanovej až po slabučko ružovú. Gypsomilka je jedným z najnežnejších kvetov na svete a vďaka svojej veľkosti a hustote sú možnosti jej využitia takmer nekonečné.

Gypsomilka vo svadobnej výzdobe – na svadobnom stole ako doma

Gypsomilka sa používa najčastejšie v kombinácii s inými druhmi kvetov, a vďaka jej bielej farbe ju môžete skombinovať s akoukoľvek inou farbou. Môžete ju napríklad pridať v malom množstve do váz na stole iba s jedným druhom kvetu, napríklad ružami, a vytvoríte tým nezabudnuteľnú svadobnú výzdobu.

Pristane jej každý štýl svadby

Medzi jej ďalšie výhody patrí, že sa skvelo hodí k akémukoľvek štýlu svadby (rustic, vintage, elegant, glamour), ako aj k rôznym svadobným témam. Vyzerá nádherne v kombinácii s jutovým obrusom, ako aj s elegantným bielym.

Ruže, pivonky, kaly, orchidey… Takmer všetky kvety môžete doplniť nežnou gypsomilkou, ktorá len znásobí krásu vašej svadobnej výzdoby.

Vynikne aj osamote

Ak ste sa rozhodli nechať vyniknúť vo výzdobe práve gypsomilku, žiadny problém! Je natoľko vznešeným a bohatým kvietkom, že ju nemusíte dopĺňať vôbec ničím. Samozrejme, závisí to od množstva použitej gypsomilky a toho, čo sa vám páči.

Ako stvorená na svadbu vonku

Gypsomilka je ako stvorená na svadbu vonku, ale aj na výzdobu kostola, sály či altánku. Jej veľkou výhodou je totiž trvácnosť. Na rozdiel od niektorých iných druhov kvetov, gypsomilka nezvädne rýchlo a vydrží celý večer až do ďalšieho rána, takže sa nemusíte báť, že by vám výzdoba rýchlo uvädla.

Drobné kvietky totiž vädnú postupne a vďaka ich malej veľkosti a množstvu na jednej stonke, si len ťažko všimnete uvädnutý kvietok.

Zaujímavým nápadom na vintage svadbu je gypsomilka vo vázach, či dokonca v ozdobených zaváraninových pohároch. Môžu byť použité ako dekorácia svadobného stola alebo môžu byť priviazané na motúziku visiacom zo stropu alebo z konárov stromov.

Jedinou nevýhodou je, že gypsomilka má kvietky natoľko jemné, že je väčšinou potrebné použiť viaceré stonky, ak chcete, aby poriadne vynikla. Zväčša sa totiž používa len na doplnenie svadobnej výzdoby. Váš svadobný rozpočet vám to však určite nenabúra, keďže gypsomilka nepatrí medzi finančne náročné kvety.

Gypsomilka vo svadobnej kytici

Ak chcete vytvoriť dojem hustej a nadýchanej svadobnej kytice, gypsomilka je tou správnou voľbou.

Požiadajte kvetinárku, aby vám gypsomilkou ozdobila len spodnú časť svadobnej kytice, alebo ňou len vyplnila prázdne miesta vzniknuté medzi kvetmi vo vašej kytičke. Efekt hustoty a elegancie budete mať zaručený. Či už ide o kytičku okrúhlu alebo prevísajúcu, gypsomilku je možné pridať kdekoľvek.

Alebo jednoducho objednajte spolu s výzdobou viac gypsomilky, a kytičku pre seba či pre družičky dokážete hravo vytvoriť aj sama. Stačí spojiť niekoľko kusov gypsomilky, pridať ruže, sedmokrásky, či nejaké lúčne kvety a všetko niekoľko krát omotať jutovým špagátikom, či stuhou vo farbe výzdoby.

Takisto je možné vytvoriť aj pierko pre ženícha a svadobných hostí.

Nemáte rada príliš prekombinované svadobné kytice a vaším snom je jednoduchá a nežná kytička? Uviažte si ju len zo samotných kvietkov gypsomilky! Sklamaná určite nebudete.

Gypsomilka na venčeku a v účese

Jednoduchým spôsobom vytvoríte dokonca aj čarovnú ozdôbku do vlasov z gypsomilky. Stačí do účesu sponkami prichytiť niekoľko stoniek tejto nádhernej rastlinky a váš účes naberie druhý dych. Pekne vynikne aj v kombinácii so svadobným závojom. Zaujímavým nápadom je vyhotoviť z gypsomilky svadobný venček pre vás či vaše družičky.

Ak vás gypsomilka oslovila, nebojte sa ju použiť naozaj kdekoľvek. Možností je veľa a nemusíte mať obavy, že by ste ňou niečo pokazili, práve naopak. Stane sa milým a nezabudnuteľným doplnkom vašej svadby.

Ďalšie skvelé inšpirácie na svadbu obsypanú gypsomilkou:

ĎALŠIE NEŽNÉ INŠPIRÁCIE..
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby