Ideálna žiadosť o ruku? Prečítajte si tipy, ako na to

 • 20. dec 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Vianočné sviatky sú už za rohom a s nimi aj skvelá príležitosť na žiadosť o ruku. Ak plánujete svoju polovičku požiadať o ruku a hľadáte nejakú inšpiráciu, tu je niekoľko tipov. Dámy, ktoré očakávate tieto Vianoce od svojich partnerov prsteň a nie ste si isté, či vedia ako na to, môžete im posunúť tento článok :-).

Zaručená klasika

Ak je vaša vyvolená skôr konzervatívnejší typ a nemá rada príliš veľké romantické gestá ako z hollywoodskeho filmu, potom nemôžete nič pokaziť klasikou v podobe žiadosti o ruku v reštaurácií. Vyberte nejaké špeciálne miesto, ktoré má pre vás nejaký význam, alebo ktoré sa atmosférou na to hodí, objednajte nejaké dobré víno alebo zákusok a položte otázku. Hlavne si nezabudnite prsteň :-).

Rozprávková romantika

Ak je vaša priateľka romantická duša, miluje romantické filmy a pri nádherných scénach so žiadosťou o ruku sa jej rozžiaria oči, potom to nebudete mať také jednoduché :-). Nemusíte sa však báť, s trochou premýšľania (prípadne pomoci od kamarátok, sestier a podobne) určite naplánujete nezabudnuteľné zásnuby.

Keď sa rozhodnete pre veľké romantické gesto, možností máte naozaj mnoho. Môže to byť prekvapenie v podobe cestičky vysypanej ružovými lupeňmi, či ohňostroje sprevádzané pokľaknutím s prstienkom v ruke alebo kapela, ktorá zahrá jej obľúbenú romantickú pieseň. Všetko záleží od vkusu, záľub a preferencií vašej priateľky a od vašich možností – či už finančných, časových alebo iných.

Exotika

Žiadať o ruku doma už mnohým nestačí a preto sa niektoré páry vydajú za zásnubami do ďalekých krajov. Ak máte aj vy pocit, že doma to poznáte a nič výnimočné tam vymyslieť neviete, spojte zásnuby s dovolenkou alebo výletom. Žiadosť o ruku pri západe slnka na pláži, pod Eiffelovkou alebo na streche Milánskeho dómu má určite svoje čaro. A na tento okamih len tak nezabudnete.

S obecenstvom

Niekto potrebuje zo zásnub spraviť naozaj veľkú udalosť, aby to stálo za to, a preto k tomu potrebujú aj divákov. Čo už je to rodina, kamaráti alebo cudzí ľudia. Niekto má skrátka rád pozornosť a celý okamih si lepšie vychutná pred obecenstvom.

Ak je to aj váš prípad, potom odporúčame napríklad žiadosť o ruku na plese, v práci, či v divadle. Vyberte nejaké zaujímavé alebo symbolické miesto, požiadajte o pomoc známych alebo personál a veľkolepé zásnuby sú na svete. Určite to ale nerobte na niekoho iného svadbe! Odlákali by ste tak pozornosť od mladomanželov, a to sa naozaj nepatrí.

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu