5 našich neviest nám prezradilo, prečo mať svadbu na jar

 • 23. feb 2021
 • Silvia Blahovcová

Začala sa nová sezóna svadieb. Nevesty hľadajú tipy kde sa dá a mimo iného sa radi inšpirujú aj nevestami z Mojej svadby. Niektoré si vyberajú magický dátum jednoducho podľa zloženia čísiel, či symboliky a niektoré podľa ročného obdobia a všetkých krás, ktoré každé jedno z nich prináša.

Dnes sa zameriame na nevesty, ktoré si za obdobie pre svoju svadbu zvolili práve začínajúcu jar a tento motív využili ako pre svadobnú výzdobu, tak aj pre krásne fotografie v prírode.  5 našich neviest nám prezradilo, prečo mať svadbu na jar. Veď rovnako ako všetko v prírode, na jar sa prebúdzajú aj všetky romantické pocity. Pozrite sa na ne spolu s nami a zistite, prečo sa rozhodli pre jarnú svadbu a prečo považujú práve jarné obdobie za to najideálnejšie na svadbu.

Nevesta @goldieski

Prečo ste sa rozhodli pre jarnú svadbu? Pre jarnú svadbu sme sa rozhodli preto, že sme ju chceli ako sa hovorí – do roka a do dňa od zásnub, a to bol práve 21. apríl, čo sa nám aj podarilo, aj keď nás náš termín riadne potrápil, keď deň pred svadbou padali krúpy a fúkal taký vetrisko, že nám odfukovalo výslužky pri rozdávaní.

V deň svadby však vykukovalo slniečko, takže ten apríl bol ozaj bláznivý.

Čo považujete za najväčšie čaro jari? Najväčšie čaro jari je určite príroda, kedy sa všetko prebúdza, zelenie, kvitne a aj svadobné fotenie v prírode je krásne, očarujúce.

Celý [[https://www.mojasvadba.sk/blog/goldieski/album/zlatka-a-tomas-jobekovi-xn3csp/|svadobný album tu]].

Nevesta @bajkamajka

Prečo ste sa rozhodli pre jarnú svadbu? My sme sa pre svadbu na jar rozhodli z dvoch dôvodov. Tým prvým bolo to, že aj moji rodičia sa brali na deň presne ako my a druhým, že vtedy sa všetko prebúdza a na jar sa prebudila aj naša láska.

Čo považujete za najväčšie čaro jari? Pre mňa je to prebúdzanie prírody po zime, je očarujúce, ako všetko kvitne.

Celý [[https://www.mojasvadba.sk/blog/bajkamajka/album/maria-a-karol-c52h17/|svadobný album tu]].

Nevesta @darinka294

Prečo ste sa rozhodli pre jarnú svadbu? Pre svadbu v máji sme sa rozhodli z toho dôvodu, že tento mesiac je náš najobľúbenejší. Okrem toho, že je už konečne pekné počasie, teplo, a pritom nie horúco, je tento mesiac pre nás aj symbolický, keďže v máji sme mali aj zásnuby a s manželom máme aj výročie začiatku nášho vzťahu.

A ďalšia vec – máj je predsa mesiac lásky.

Čo považujete za najväčšie čaro jari? Zelené stromy, kvitnúce kvety, slnko a hneď je všetko veselšie a ľudia sa viac usmievajú.

Celý [[https://www.mojasvadba.sk/blog/darinka294/album/darinka-a-mario-dfbqeb/|svadobný album tu]].

Nevesta @nias

Prečo ste sa rozhodli pre jarnú svadbu? Toto ani nebol úplne cieľ. Zásnuby sme mali 10.4.2016 a ako sa hovorí, do roka a do dňa. Nám to síce presne nevyšlo, pretože môj manžel (ešte som si stále nezvykla :D) je alergik, a rok predtým mal ozaj silnú alergiu, tak sme chceli neskorší termín, ako keď je to v plnom rozkvete…

No a tak nejako sme sa dostali až k 5.5.2017. Čo som nakoniec zistila, že je výborný dátum. Od začiatku som vedela, že chcem modré hortenzie v kombinácii s orgovánom. Ale pri plánovaní dátumu som na tom akosi nemyslela, že aj sezóna môže ovplyvniť kvetinovú výzdobu. Našťastie všetko bolo v danom termíne dostupné, a tak sa moje predstavy mohli naplniť. A vďaka šikovným ručičkám z Mlynu u Anastázie bola naša výzdoba neskutočne krásna. Teda, aspoň pre mňa…

Čo považujete za najväčšie čaro jari? Ťažko povedať, myslím, že každý to má nejako inak… Ja som letný typ človeka a milujem slnko, preto na jari zbožňujem, keď už slniečko viac prekukuje spoza oblakov a ohrieva moje telo. Skutočne ma to nabíja energiou.

Mám rada, keď všetko naokolo kvitne a vonia… a tie polia s rozkvitnutou repkou sú priam úchvatné… Nehovoriac o jarnej zelenine a prvých plodoch ovocia. Proste, počas jari zažívam také veľmi pozitívne pocity všeobecnej radosti.

Nevesta @zuna116

Prečo mať svadbu na jar? So snúbencom sme uvažovali o jarnom a jesennom termíne svadby a jednohlasne sme sa zhodli pre dátum 29.4.2017. Je pravdou, že počasie je jediné, čo nevesty nedokážu ovplyvniť v deň, keď chcú mať všetko pod kontrolou, a tak to bolo aj v našom prípade.

„Aprílové počasie“ sa počas svadobnej hostiny skutočne vybláznilo a neprialo nám ani pár dní po svadbe, keď sme sa boli fotiť a slnko na nás nevykuklo ani raz. Síce bez jarného slniečka, ale tie sýto zelené koruny stromov stoja za to. Snáď mi dajú za pravdu všetci, ktorým podskočí srdce pri pohľade na zakvitnuté stromy.

Čo považujete za najväčšie čaro jari? Jar vnímam ako nový začiatok, ktorým svadba pre nás určite bola. Od detstva ma fascinovala tým, aké divy dokáže nielen s prírodou, ale aj so mnou, keď po zime dostanem novú chuť do života. Jarná svadba je pre mňa kytica lúčnych kvetov, voňavý orgován, rozkvitnuté stromy a príjemné jarné lúče. A ten povestný bozk pod rozkvitnutou čerešňou sme si dali už ako manželia.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe