6 neviest z Mojej svadby nám prezradilo, prečo sa rozhodli pre svadbu na jeseň

 • 6. nov 2017
 • Silvia Blahovcová
 • archív neviest

Každá nevesta si vyberá dátum svadby podľa nejakého kritéria. Niekedy ide o magický dátum, inokedy o symbolický termín a niekedy ide práve o ročné obdobie. Každý mesiac má niečo do seba a ku každému sa dá nájsť zaujímavá a krásna téma, či štýl svadobnej výzdoby a celkového efektu svadby.

Keďže nám aktuálne jeseň sfarbila lístie na stromoch, rozhodli sme sa venovať tento článok nevestám, ktoré si za svoju svadbu zvolili jesenné obdobie. Prečo a čo majú na jeseni najradšej, nám povedali oni samy :-).

Nevesta lucydia Prečo ste sa rozhodli pre jesennú svadbu? Termín svadby sme vyberali tak intuitívne, hľadali sme nejaký pekný dátum. Vedela som, že nechcem svadbu v letných horúčavách, do úvahy teda pripadala jar alebo jeseň. Na niekoľkých jesenných svadbách sme boli a boli čarovné, nejako vždy vyšlo prekrásne počasie, babie leto… A po tom som naozaj túžila, hoci je jasné, že svadba je o inom a ani dážď by ju nepokazil. Sedeli sme pri pivku, mrkli do kalendára a hľa, 1. október 2016 tam priam žiaril :-), hneď bolo rozhodnuté.

Predstavovala som si príjemný deň, sfarbené stromy a nádherné fotky. O dobrom výbere termínu ma utvrdil aj náš fotograf, takže na jeseň 2016 som sa neuveriteľne tešila. Náš deň bol dokonalý, babie leto v plnom prúde, krásny východ slnka, obliekanie do svadobných šiat s maminou a sestrou v záhrade pod orechom…všetko tak nejako žiarilo, vrátane nás dvoch.

Fotenie sme mali dohodnuté na pondelok, keďže sme sa chceli venovať hosťom, no to počasie a príroda si žiadali aspoň hodinku na lúke pod Vršatcom a v jablkovom sade. Zapadajúce slnko dodalo krásnu atmosféru.

Na prvé výročie sme sa na to miesto vrátili, pár dní pred termínom narodenia nášho syna. Na jeseň sme spolu začali chodiť, na jeseň sme sa zasnúbili, na jeseň sme sa vzali a už je s nami aj náš jesenný Šimonko :-).

Čo považujete za najväčšie čaro jesene? Najväčšie čaro jesene je pre mňa krásne sfarbená príroda počas dňa, ale milujem aj predstavu chladných skorých večerov, kedy si zapálime sviečky, uvaríme vínko, zabalíme sa do deky. V tom, možno už chlade, je to také dušu pohládzajúce a ďalšia jesenná fáza, ktorú špeciálne zbožňujem, sú približujúce za Vianoce. Ja si vždy nájdem niečo, na čo sa tešiť :-).

Nevesta matilda1981 Prečo ste sa rozhodli pre jesennú svadbu? Jeseň bola a vyzerá, že aj vždy bude moje najobľúbenejšie obdobie. Voľba bola preto veľmi jednoduchá.

Povedali sme si, že pokiaľ to voľné termíny dovolia, budeme sa brat v jeseni a sme radi, že nám to tak aj vyšlo.

Čo považujete za najväčšie čaro jesene? Pre mňa sú to jednoznačne farby, milióny odtieňov jesene, úžasný ranný vzduch.

Tú správnu atmosféru dodávajú jeseni najmä teplé slnečné lúče a nádherné západy slnka, ktoré sú očarujúce.

Nevesta sunnyke Prečo ste sa rozhodli pre jesennú svadbu? Pre jesennú svadbu sme sa rozhodli, pretože ani ja ani manžel nemáme radi teplo a október nám prišiel ako ideálna voľba, čo sa počasia týka. Ani teplo, ani zima.

Rovnako bol tento jesenný výber aj čo sa dodávateľov týka, nakoľko väčšina tých, ktorých sme si vybrali, mali na október voľné termíny.

Čo považujete za najväčšie čaro jesene? A za najväčšie čaro jesene považujem jednoznačne prírodu, všetko je farebné a krásne to vynikne na fotkách. Za výhodu jesene považujem aj krásnu výzdobu v jesennej tematike.

My sme to síce nevyužili, lebo sa to nehodilo do svadobnej sály, v ktorej sme svadbu mali, ale mne osobne sa veľmi páči jesenná výzdoba ako šípky, konáriky, bobule či tekvičky, všetko sa to dá krásne zakomponovať do výzdoby a vyčariť tak nezvyčajnú atmosféru.

A čarom alebo skôr plusom jesene je už aj spomínané počasie. Ani teplo, ani zima, proste ideálne počasie na svadbu.

Nevesta vlcik1 Prečo ste sa rozhodli pre jesennú svadbu? Pre jesennú svadbu sme sa rozhodli preto, lebo toto obdobie roka je naše najobľúbenejšie a chceli sme mať aj svadobný deň krásne farebný.

V horách sme boli pripravení na sneh, ale milo nás prekvapilo úžasných 20 stupňov, dokonca lietali včielky.

Čo považujete za najväčšie čaro jesene? Celým našim svadobným dňom nás sprevádzalo najväčšie čaro jesene – romantická atmosféra, ktorú v tomto období priam cítiť vo vzduchu.

No a teraz nám už bude navždy pripomínať jeden z najkrajších dní v našom živote.

Nevesta nelnel Prečo ste sa rozhodli pre jesennú svadbu? Jesennú svadbu sme si vybrali pre milión dôvodov:

 • 1. Krásna farebná príroda a fotky sme určite chceli vonku, no ani začiatkom októbra to vonku nevyzeralo na jeseň, ale na leto, takže fotiť sme sa boli takmer mesiac po svadbe a neľutujeme.
 • 2. Neznášam horúčavy na nejakých oslavách a celkovo na akejkoľvek spoločenskej udalosti, pretože každý jeden sa tam len potí a o make-upe ani nehovorím… koláče taktiež žiadna výhra a väčšina chodí po dovolenkách, tak by sa to ťažšie kombinovalo. Preto leto neprichádzalo do úvahy.

Zima už vôbec, tá je krásna len na fotenie, čo sa týka svadby, ale zakrývať šaty kabátom a mať čižmy ma nelákalo. Jar je dosť premenlivá a čo sa týka prírody, tak na fotkách to si žiada farby, preto jeseň. Tisíc odtieňov hnedej, žltej, zelenej,.. Ďalší dôvod bol ten, že som bola vtedy na VŠ a nechcela som stresovať pre svadbu v škole a zase pre školu tesne pred svadbou.

Čo považujete za najväčšie čaro jesene? Príroda je ako maľovaný obraz. Každých pár metrov to vyzerá úplne inak, pretože každý strom sa aj sfarbuje v inom čase do inej farby. Padajúce lístie má tiež niečo do seba, keď popod nohy počuť ten šuchot.

My bývame cca 20 m od lesa pri hrade, takže s prírodou sme si blízki a zbožňujeme vyjsť na dvor a len tak sa dívať na okolie.

Nevesta herodias Prečo ste sa rozhodli pre jesennú svadbu? Jesenná svadba bola pre nás jednoznačnou voľbou. Aj svadbu, ktorú sme plánovali pred 3 rokmi, sme chceli mať na jeseň. Aj ako žena som jesenný typ a uprednostňujem zemité farby, takže aj čo sa týka výzdoby, bola jeseň pre nás od začiatku jasná.

Počasie je jednoducho ideálne. Ani horúco, ani extra zima, krásne sfarbené prostredie a akási špeciálna romantická atmosféra tohto obdobia.

Čo považujete za najväčšie čaro jesene? Najväčším čarom jesene je krásne sfarbené prostredie. Niečo zvláštne vo vzduchu, čo vás láka zabaliť sa do deky, dať si čaj a pri krbe si čítať knihu, mne to jednoducho príde ako najromantickejšie ročné obdobie.

Okrem krásneho sfarbenia, jeseň ponúka aj rôzne „produkty prírody“ ako šišky, šípky, jabĺčka, hrozno, tekvice, listy a množstvo iných milých drobností, ktoré sa dajú použiť do svadobnej výzdoby, aj ako dekorácia ako taká.

VIAC INŠPIRÁCIÍ NA JESENNÚ SVADBU
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby