5 tipov pre výber najlepšieho kaderníctva pre vašu svadbu

 • 25. apr 2016

Termín svadby už máte stanovený, no tým to len začalo. Ďalej treba rozhodnúť o množstve služieb a vecí, ktoré budete potrebovať pre váš svadobný deň. Mnohé páry si prípravy na svadobný deň užívajú, iné sú pod stresom. Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny párov, my vám uľahčíme aspoň výber správneho kaderníctva. Perfektný svadobný účes je rovnako dôležitý ako svadobné šaty či svadobné líčenie, keďže všetky tieto samostatné detaily vytvoria jeden krásny celok.

Prvým krokom pri výbere správneho kaderníctva by malo byť zistenie si svadobných portfólií jednotlivých kaderníctiev vo vašom okolí. Tie, ktorých svadobné účesy sa vám páčia, bude potrebné kontaktovať. Nezabudnite ich požiadať o približnú cenovú ponuku a tiež si overte ich dostupnosť. Teda, či má kaderníctvo na vás dostatok času a či už náhodou nemá rezervovanú inú svadbu na váš svadobný termín. Nechcete predsa, aby sa kaderník ponáhľal z vašej prípravy svadby na inú, či naopak.

1. Čo by ste mali stihnúť pred návštevou kaderníctva?

Na začiatok je vhodné, aby ste mali predstavu o svojom vysnívanom svadobnom účese. Pri výbere pekného a najmä vhodného svadobného účesu je potrebné zohľadniť tvar vašej tváre. Tejto problematike sme sa venovali v článku Svadobné účesy podľa typu nevestinej tváre.

Pred prvou návštevou kaderníctva, by ste už mali mať vybraté aj svadobné šaty, ktoré je tiež potrebné zohľadniť pri výbere vhodného svadobného účesu. Kaderníctvo tak bude môcť pracovať pri vytvorení svadobného účesu aj s ohľadom na váš svadobný štýl.

Profesionáli
9
Mária Illová * AT HO...
Make-up a účes
Ponúkam profi líčenie a účesy v pohodlí Vášho domova- prevažne západné a stredné Slovensko, ale za svojimi klientkami som ochotná cestovať kamkoľvek.
Celé Slovensko
210
Boris Bordács make-u...
Make-up a účes
Nikdy nezabúdajte, že ste krásne, v prvom rade je to Vaše vnútro, potom krása viditeľná zvonka. Každá spokojná a usmiata tvár dáva mojej práci zmysel.
Celé Slovensko

2. Kedy navštíviť kaderníctvo?

Počas príprav na váš svadobný deň netreba nič podceniť. S plánovaním vášho svadobného účesu je teda vhodné začať čím skôr, keďže účes dotvorí celý váš výsledný outfit. Kaderníctvo je dobré kontaktovať taktiež v časovom predstihu, aby ste boli objednaná na určitý časový termín. Vďaka tomu sa vyhnete prípadnému nedostatku času pri nerozhodnosti vo výbere svadobného účesu.

Konzultácie sú vhodné približne jeden až dva mesiace pred termínom svadby. Konzultácia by mala trvať minimálne hodinu, aby ste si s kaderníkom presne vyjasnili vašu predstavu a vypočuli si jeho odborný názor. Názor skúseného kaderníka je veľmi dôležitý, keďže berie do úvahy kvalitu vašich vlasov, tvar vašej tváre, štýl vašich svadobných šiat a v neposlednom rade má prehľad aj v najnovších trendoch.

Skúšku svadobného účesu je dobré si naplánovať na doobedie, pričom budete vidieť, či vám účes naozaj vydrží v nezmenenej podobe až do večera. Okrem toho je potrebné zvážiť aj dĺžku vašich vlasov či ich farbu. Kaderníctvo si s vami môže vytvoriť plán, ktorý vám zabezpečí optimálnu dĺžku, farbu a tiež stav vlasov pre váš svadobný účes počas svadobného dňa.

3. Ako zistiť, či je kaderníctvo kvalitné?

Jedným zo spôsobov zistenia kvality kaderníctva a profesionality kaderníka, je predstavenie jeho solídneho portfólia svadobných účesov, ktoré už vytvoril pre svoje predchádzajúce klientky. Je veľkou výhodou, ak vidíte, aké klientky už kaderníctvo navštívili a ako reálne vyzerali ich svadobné účesy. Profesionálny kaderník vám tiež zabezpečí aj skúšku viacerých svadobných účesov. Vaše skúšobné svadobné účesy môže odfotiť z viacerých uhlov a vy si tak budete môcť vybrať ten, ktorý vám najviac pristane a s ktorým budete najviac spokojná.

Zaujímajte sa tiež o to, či sa kaderníctvo špecializuje naozaj len na vlasy a tvorbu účesov, alebo kaderníčky poskytujú aj svadobné líčenie. My vám odporúčame vybrať si samostatné kaderníctvo pre vytvorenie svadobného účesu a samostatne vizážistku pre svadobné líčenie. Tiež sa môžete zaujímať aj o to, či kaderníctvo stihne vytvoriť v podobnom štýle svadobný účes aj vašej družičke či svadobnej mame.

4. Ako zistíte, či je poloha kaderníctva vhodná?

Dôležitým faktom na zváženie vhodnosti kaderníctva je aj to, kde sa nachádza. Ide o to, či bude kaderník ochotný v svadobný deň cestovať za vami a svadobný účes vám vytvorí u vás doma alebo vy budete mať čas navštíviť kaderníctvo. Ak bude za vami kaderník cestovať, vopred si s ním nezabudnite dohodnúť, aký je príplatok v prípade jeho vycestovania za vami.

5. Ktoré kaderníctvo robí krásne svadobné účesy?

Na Slovensku pôsobí nespočetné množstvo kaderníctiev, preto je dobré si nechať poradiť. Ak si neviete vybrať to správne kaderníctvo vo vašom okolí, nechajte si poradiť od svojich priateliek, známych, rodiny, či užívateliek a iných neviest v našich diskusiách. Radi vám ochotne pomôžu a podelia sa s vami o ich nadobudnuté skúsenosti. Vy od nich získate cenné informácie a spravíte si tak svoj malý prieskum.

Nezabudnite sa opýtať na ich skúsenosti s kaderníctvom, na ochotu kaderníkov, na komunikáciu kaderníctva na profesionálnej úrovni a pod. Po výbere vhodného kaderníctva nezabudnite diskutovať o všetkých detailoch vášho svadobného účesu, aby ste s ním boli v svadobný deň maximálne spokojná.

Inšpirujte sa účesmi neviest z Mojasvadba.sk


Autor článku: Veronika Červenská, Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe