Kapela alebo DJ? Spoznajte výhody a nevýhody, ktoré so sebou prinášajú.

 • 25. jún 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Aj vy stojíte pred rozhodnutím, ktorým smerom v oblasti hudby a zábavy sa vybrať? Z každej strany počúvate odporúčania na jedno alebo druhé, každý má svoj názor a vy skutočne neviete, čo je pre vás lepšie? Prinášame vám najhlavnejšie výhody a nevýhody ako DJ-a, tak aj kapely na svadbe. Vy sami posúďte, čo bude to pravé pre vás.

Profesionáli
7
Kapela Medley
Hudobné kapely
Svadby, plesy,firemné večierky, venčeky, rodinné oslavy, stužkové, koncerty, tanečné zábavy a posedenia v baroch . Celé SR.
Trebišov
1
Saxofonista a DJ Mar...
Hudobné kapely
+421 914 343 344 ibiza resident dj since 2015 Marek Deagon Electro Playground ibiza event agency http://www.electroplayground.com/booking/
Bratislava

Kapela

Ak sa rozhodnete osloviť na vašu svadbu kapelu, určite dbajte na to, aby ste ju aspoň raz počuli niekde hrať, prípadne vyhľadajte recenzie na podobné akcie. Pretože nie každá kapela je aj dobrá a vie reagovať na náladu a potreby hostí.

Výhody

Medzi najvýraznejšie výhody patrí hlavne to, ako to na svadbe vyzerá. Kapela pôsobí zaujímavejším dojmom, najmä, keď obsahuje viacero hudobníkov hrajúcich na rôzne hudobné nástroje. Pokiaľ v nej spieva zároveň aj muž aj žena, bude ich repertoár o to pestrejší.

 • Živá hudba je živá je hudba Asi mnohí, najmä zo staršej generácie, vám povedia, že živá hudba je jednoducho živá hudba. Je to nehynúca klasika a v minulosti na zábavách bývali výlučne kapely. A vaša svadba predsa nie je diskotéka, aby ste potrebovali iba mixážny pult a pestrofarebné nasvietenie.
 • Promptnejšie reakcie na zábavu Hudobníci vidia, ako sa hostia bavia a na aké rytmy sa im tancuje v tú-ktorú chvíľu lepšie. Vedia teda rýchlejšie zmeniť plánované piesne, prípadne niektoré natiahnuť na dlhšie a doplniť ich ešte pár slohami navyše.
 • Osobnejší charakter Kapela má jednoznačne osobnejší charakter. Hudobníkov, ktorí tanečné piesne interpretujú, vidíte pred sebou a vedia sa s hosťami aj dobre zabaviť. Zároveň vedia niektoré okamihy na svadbe okoreniť, doplniť a dodať mu emocionálne čaro.

Nevýhody

Hlavnými nevýhodami je okrem jej vyššej ceny aj obmedzené vystúpenie, veď, kto môže spievať a hrať celú noc?

 • Reprodukované piesne Mnohým ľuďom vadí, že piesne, ktoré na svadbe kapela zahrá, nie sú v originálnom znení. Nie všetky reprodukované prevedenia sú skutočne kvalitné, a teda môžu pôsobiť aj groteskne, avšak, môžu tak získať aj veľmi zaujímavú pridanú hodnotu.
 • Menší repertoár Nemôžete očakávať, že hudobníci budú poznať každú pieseň, na ktorú si zmyslíte a budú vám ju vedieť dokonale zahrať. V prípade kapely sú obmedzené aj okruhy, ktoré by mohli hrať. Napríklad, zahrá vám tanečné piesne, pomalé piesne, ľudové, ale rockové hity od nich očakávať nemusíte, prípadne naopak.
 • Potreba prestávok Každá kapela potrebuje medzi jednotlivými okruhmi prestávku. Ruky si potrebujú oddýchnuť od hrania a ústa od spievania. Môže sa však stať, že takáto prestávka príde vo chvíli, kedy budú mať všetci chuť tancovať.

DJ

Pokiaľ sa rozhodnete pre reprodukovanú hudbu a DJ-a, rovnako si overte jeho referencie a akú vie urobiť zábavu. Lebo DJ nie je iba na púšťanie piesní z playlistu, ale musí vedieť odhadnúť situáciu, kedy zaradiť aký typ hudby.

Výhody

DJ, aj keď kvalitný, vás vyjde na menšiu sumu ako kapela a zároveň dokáže hrať bez prestávky. Pripraví vám poriadnu zábavu a dokáže vyplniť každú chvíľu svadobného programu.

 • Originálne piesne Keďže ide o reprodukovanú hudbu, zahrá vám skladby tak, ako ich poznáte. V pôvodnom znení, pôvodnom rytme.
 • Na čo si len spomeniete Kvalitný DJ pre vás a vašich hostí dokáže pripraviť dobrú zábavu. Hrá bez potreby prestávok a na rozdiel od kapely, vie hudbu reprodukovať aj potichu, a teda vyplniť každé miesto, aj napríklad chvíle, kedy chcete nechať vašim hosťom priestor na rozhovor a oddych.
 • Pre každého niečo Zahrá vám každú pieseň, na ktorú si spomeniete a vašim hosťom pripraví okruhy, v ktorých si ten svoj štýl nájde skutočne každý hosť.

Nevýhody

Hlavnými nevýhodami je najmä charakter takejto služby. Pokiaľ snívate o romantickej svadbe v honosnejšom štýle, využitie DJ-a vám v tom nemusí byť úplne nápomocné.

 • Neosobnejšie prevedenie Výhoda reprodukovanej hudby a originálneho prevedenia nesie v tomto prípade aj nevýhodu vo forme neosobnejšieho prístupu.
 • Svadba nie je diskotéka Napriek tomu, že po polnoci sa takmer každá svadba premení na riadnu párty, nie je iba o tanečnej zábave. Treba si uvedomiť, že svadba nie je diskotéka a zábavu prispôsobiť aj tomu. Svetelné show a lasery sú síce určite špeciálne, ale najmä staršiemu osadenstvu môžu prekážať.

Kombinácia

Veľmi zaujímavou možnosťou je kombinácia týchto služieb. Nehovoríme, že musíte teraz zajednávať aj kapelu aj DJ, ale úplne stačí, ak kapela vie v medzerách a v potrebných chvíľach saturovať aj činnosti DJ-a, prípade ho doplniť o jednu, dve spievané piesne naživo, napríklad niekým z hostí, pokiaľ je spevácky nadaný. Je len na vás ako si to poskladáte.

Starejší

Treba spomenúť aj fakt, že množstvo ako DJ-ov, tak aj hudobníkov ponúkajú zároveň aj služby starejšieho, čím sa balíčky služieb značne rozširujú a vy tak máte oveľa viac možností, ako so zábavou a jej hudobným sprievodom naložiť.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby