Týchto 10 slovenských kaštieľov spraví z každej svadby rozprávku

  • 23. nov 2015
  • isifa / Shutterstock, instagram

Každá žena túži po krásnej svadbe, na ktorej sa bude cítiť vznešene ako princezná. Niektorej stačia krásne svadobné šaty, obrad v kostole, no niektoré potrebujú mať takýto pocit počas celého svadobného dňa. A ten v kostole, na matričnom úrade, v hotelovej či kultúrnej sále nezažijete. Skutočný pocit ako z rozprávky, kde si princ vezme svoju vysnívanú princeznú za ženu a budú žiť spolu až do smrti, môžete zažiť s istotou, ak si svoj svadobný deň naplánujete v kaštieli.

Rozprávkové slovenské kaštiele

Na Slovensku máme niekoľko krásnych, známych i menej známych kaštieľov, v ktorých môžete uskutočniť svoj sen o krásnom obrade a svadobnej hostine. Toto prostredie je jedinečné a fotografie, ktoré z týchto miest vzniknú, budú pre vás krásnou spomienkou na tento významný deň.

Vybrali sme pre vás 10 slovenských kaštieľov, v ktorých sa vaše rozprávkové predstavy o svadbe určite naplnia:

1. Kaštieľ Betliar

Kaštieľ Betliar sa nachádza neďaleko mestečka Rožňava v obci Betliar a je najnavštevovanejším kaštieľom na Slovensku. Park spestrujú jazierka, záhradné stavby, exotické stromy a zvyšky prastarého tisového lesa. Penzión pri kaštieli Betliar vám ponúka plnú organizáciu vášho svadobného dňa. Výzdoba a priestory sú nádherné a isto vám poslúži aj ich ubytovanie. Môžete si vybrať z jednolôžkových a dvojlôžkových izieb s možnými prístelkami a k dispozícii sú tiež apartmány. Menu, ktoré pre vás personál pripraví, bude podľa vašich predstáv a rozhodne nebudete ľutovať. Zo svadby v tomto kaštieli si určite všetci odnesú len krásne spomienky.

2. Kaštieľ Mojmírovce

Kaštieľ Mojmírovce je kultúrnou pamiatkou, ktorá bola postavená v roku 1721. V súčasnosti je kaštieľ trojhviezdičkovým kongresovým hotelom. Ak túžite spečatiť svoj manželský sľub v takomto krásnom prostredí, tak smelo do toho, personál kaštieľa má mnoho skúseností so zabezpečovaním svadieb. Vašu romantickú svadbu vám ušijú na mieru podľa vašich predstáv a obrad v priestoroch kaštieľa bude pre vás nezabudnuteľným. Na výber však máte aj obrad pod holým nebom, v areáli kaštieľa – v parku či pri krásnej fontáne. Personál hotela vám zabezpečí scenár celého svadobného dňa od A po Z a splní vám každé vaše prianie. Určite neoľutujete.

<<instagram code="www.instagram.com/p/86enqzBs4y">>

3. Kaštieľ Lučivná

Kaštieľ Lučivná sa nachádza v obci Lučivná a prvé položenie jeho kameňa bolo okolo roku 1450. Ak svoj najkrajší deň túžite prežiť vo výnimočnom prostredí, Kaštieľ Lučivná je tým pravým miestom pre vás. Splní vám vaše sny a predstavy o ideálnej svadbe. Kaštieľ Lučivná je nezabudnuteľným miestom pre vašu svadobnú hostinu, ale aj pre samotný obrad, ktorý sa uskutočňuje v záhrade kaštieľa, pod altánkom alebo v neďalekom kostole.

Vašu svadobnú hostinu vám personál pripraví v interiéri alebo exteriéri podľa vašej požiadavky a ich skvelí šéfkuchári vám pripravia jedinečné menu, ktoré si hneď zamilujete. Priestory kaštieľa i jeho záhrada budú nádherným pozadím pre vaše svadobné fotografie a ako pozornosť je pre vás, novomanželov, pripravený svadobný apartmán, ktorý dostanete grátis.

<<instagram code="www.instagram.com/p/nr61rplDex">>

4. Kaštieľ Oponice

Kaštieľ Oponice sa nachádza v blízkosti Topoľčian a spravoval ho šľachtický rod Apponyiovcov, preto sa kaštieľ nazýva Chateau Appony. Ide o renesančný kaštieľ, v ktorom sú lukratívne priestory na organizovanie nezabudnuteľných svadieb. Svadobná sála má kapacitu 100 osôb a poskytuje spoločnosti skutočný luxus a eleganciu. Ak sa vaša svadobná hostina bude skladať z menšieho počtu hostí, máte k dispozícii tzv. kočiareň, ktorá má kapacitu 40 osôb. Romantické prostredie dotvára drevený hradový strop a otvorený krb.

V Chateau Appony máte k dispozícii ubytovanie v útulných, krásne zariadených izbách alebo v štýlových apartmánoch. V blízkosti kaštieľa sa nachádza Oponický hrad, Anglický park a Oponické pivnice a vinohrady, ktoré môžete využiť ako úžasné prostredie pre vaše svadobné fotografie.

5. Kaštieľ Mošovce

Kaštieľ Mošovce a jeho priľahlý anglický park môže byť takisto ideálnym miestom pre váš výnimočný svadobný deň. Personál vám ponúka kompletný servis a vy sa tak môžete zbaviť starostí, ktoré bývajú v tento deň samozrejmosťou. K dispozícii máte Zlatý salón v rokokovom štýle, ktorého súčasťou je tanečný parket a salónik pre svadobný obrad a večerný raut.

Svadobný tím pre vás zabezpečí celý scenár svadobného dňa, celkovú výzdobu priestorov a kvetinovú výzdobu, svadobný obrad v priestoroch kaštieľa, skvelú zábavu a originálny svadobný program. Taktiež vám ponúka darčeky pre hostí, svadobné oznámenia a pozvánky, hodiny tanca pred svadbou, dopravu vašich hostí, fotografovanie a kamerovanie a pre vašich hostí pripraví aj svadobné výslužky. V ponuke je toho ešte oveľa viac, personál je pripravený splniť akékoľvek vaše požiadavky.

<<instagram code="www.instagram.com/p/o9KmsjBgOO">>

6. Kaštieľ Péchy

Kaštieľ Péchy sa nachádza v Hermanovciach. Toto prostredie je spojené s dokonalou harmóniou a eleganciou, ako stvorené pre oslavu vašej svadby. Čaká vás tu romantická atmosféra a tiež personál, ktorý je k dispozícii s ponukou jedinečných služieb. Svadba je organizovaná pod elegantným party stanom s kapacitou 150 hostí. Okrem výzdoby a cateringu máte k dispozícii aj hudbu či prevoz kočom. Cirkevný obrad sa uskutočňuje v kostole oproti kaštieľu a civilný obrad priamo v areáli v príjemnom prostredí pod stromami, čo určite taktiež prispeje k nezabudnuteľnému svadobnému dňu.

<<instagram code="www.instagram.com/p/4HgfxNDDZE">>

7. Kaštieľ Klobušice

Po rekonštrukcii sa kaštieľ Klobušice stal veľmi obľúbeným miestom pre oslavy a hlavne pre konanie svadieb. Ak túžite po svadbe pod holým nebom, v krásnej záhrade tohto kaštieľa si prídete rozhodne na svoje. Zábezpekou je pre vás plný rad služieb – kompletná organizácia svadby, ale taktiež si z ponuky môžete vybrať len niektoré služby či poradenstvo najlepších dodávateľov – výzdoba, fotograf, hudba.

<<instagram code="https://www.instagram.com/p/2An9ewQVZA">>

8. Kaštieľ Tomášov

Nachádza sa neďaleko Bratislavy a vznikol pred viac ako 250 rokmi ako vidiecke sídlo niekdajšieho baróna. Dnes Art Hotel Kaštieľ poskytuje kvalitnú reštauráciu, ubytovanie a priestor pre konferencie či spoločenské udalosti ako je svadba. Svoje “áno” si môžete povedať v kaštieľnej kaplnke alebo brezovom altánku v prostredí kaštieľa. Hostinu si môžete vychutnať v barokových salónikoch, ale aj v stane na nádvorí či priamo v anglickom kaštieľnom parku. Kaštieľ Tomášov tiež ponúka ubytovanie v svadobnom apartmáne a wellness.

<<instagram code="https://www.instagram.com/p/-WLIZnlmYj">>

9. Kaštieľ Beladice

Kaštieľ Beladice sa nachádza v blízkosti Nitry a jeho súčasťou je Park Hotel Tartuf. Ak sa rozhodnete pre svadbu v tomto hoteli, bude exkluzívna a neopakovateľná. Prednosťou je krásne a romantické prostredie a profesionálny prístup personálu, ktorý ponúka kompletný servis organizácie vašej svadby.

Neoklasicistický kaštieľ so štýlovými izbami, modernou gastronómiou a okolitým tichým parkom bude pre váš svadobný deň jedinečným zážitkom, na ktorý nezabudnete nielen vy, ale ani vaši svadobní hostia.

<<instagram code="https://www.instagram.com/p/-EK-UQg67x">>

10. Kaštieľ Belá

Kaštieľ Belá pri Štúrove s Hotelom Chateau Belá ponúka rozprávkové svadby. Je dokonalým miestom pre váš romantický deň. Prostredie, v ktorom kaštieľ leží, a vyzdobené priestory hotela očarili už veľmi veľa svadobných párov. Vašu svadobnú hostinu vám personál môže zorganizovať v salóne s letnou terasou alebo v romantickej záhrade kaštieľa. V ponuke je kompletný servis, ktorý zahŕňa aj úradný či cirkevný obrad, služby fotografa, kaderníčky, vizážistky, všetko podľa vašej predstavy. Svadba v tomto hoteli bude dokonalou a nezabudnuteľnou pamiatkou na váš svadobný deň.

<<instagram code="https://www.instagram.com/p/efQyI5nvNx">>

Pozrite si aj ďalšie kaštiele, kde si môžete urobiť svoju svadbu:

POZRIEŤ ĎALŠIE KAŠTIELE A ZÁMKY
Kompletný album

Autor článku: Jana Alušicová

Komentáre

    Pridaj príspevok