Kozmetika a líčenie pre nevestu – viete, čo všetko obnáša?

 • 30. jún 2016
 • Veronika Červenská
 • isifa / Shutterstock

Pred svadobným dňom netreba zabudnúť ani na kozmetiku. Kozmetika je nevyhnutným základom dobrého svadobného líčenia. Každá nevesta chce vyzerať dokonale a vyhnúť sa obavám typu – nevidieť mi tú nešťastnú vyrážku na čele, alebo neleskne sa mi náhodou tvár? Nič netreba nechávať na náhodu. Na to, aby ste mohli na podobné zbytočné obavy zabudnúť, je potrebné pleť pripraviť na záťaž.

Odborníčky v kozmetických salónoch vám spravia kozmetiku na profesionálnej úrovni. Tvár každej nevesty musí zažiariť. Popri šatách a jej svadobnom účese, je bezchybná pleť tým, čo musí byť krásne nielen počas obradu, ale aj na fotografiách.

Čo všetko vám ponúknu kozmetické salóny pred svadbou?

Odborníčky vám urobia kozmetiku a tiež vám poradia, ako si máte pripraviť pleť a dekolt pred svadobným dňom. Kozmetika pozostáva z hĺbkového čistenia pleti a väčšinou v prípade záujmu aj z úpravy obočia podľa vašich predstáv.

Po dôkladnej kozmetike, ktorou sa zabezpečí príprava pleti, nasleduje skúška svadobného líčenia. Kozmetičkám samozrejme môžete povedať, prípadne na fotografii ukázať vašu predstavu, ako by ste chceli byť nalíčená. Nechajte ich však využiť ich dlhoročné skúsenosti pretože presne vedia, ktorý typ líčenia vašej tvári pristane a podčiarknu tak to, čo je na vás najviac výnimočné. Nič netreba preháňať, správna odborníčka vám spraví takú kozmetiku, ktorá pomôže vyniknúť vašej pravej kráse. Určite vám vyjde v ústrety a zosúladí svoje skúsenosti s vašimi požiadavkami, čo je zaručený kľúč ku krásnej vizáži.

Profesionáli
1
Make-up a účes
Make-up a účes
Ponúkam profesionálne líčenie a účesy na plesy, svadby, oslavy, fotenia a rôzne príležitosti v Košiciach.
Košice
9
Mária Illová * AT HO...
Make-up a účes
Ponúkam profi líčenie a účesy v pohodlí Vášho domova- prevažne západné a stredné Slovensko, ale za svojimi klientkami som ochotná cestovať kamkoľvek.
Celé Slovensko

Kozmetika a starostlivosť o dekolt nevesty

Na tvár a vlasy nezabudne skoro žiadna nevesta, no na hrudník a dekolt sa často zabúda. Práve svadobné šaty sú obvykle s hlbokým výstrihom, takže dekolt potrebuje rovnakú kozmetickú pozornosť ako tvár. Pojem kozmetika dekoltu zvyčajne zahŕňa masáž dekoltu a ramien, spojenú s príjemným ošetrením, prípadne inou terapiou, napríklad aromaterapiou.

Masážne krémy vynikajúco hĺbkovo hydratujú a vyživia pleť nielen pred svadobným dňom. Takáto kozmetika zároveň zabezpečí dobré prekrvenie dekoltu a tiež zrýchlenie toku lymfy, čím sa zrýchli aj detoxikácia pleti. Vaša pleť tak bude v svadobný deň krásna a svieža.

Vhodná kozmetika a líčenie pre nevesty na svadbu

Počas plánovania svadby a najmä líčenia majte na pamäti, že ženích si neberie umelecké dielo, ale práve ženu, do ktorej sa zamiloval. Na prvý pohľad môže svadobné líčenie vyzerať ako pomerne ľahká záležitosť, no opak je pravdou. Preto si zaslúži, aby mu každá nevesta venovala náležitú pozornosť.

Na svadobný obrad sa hodí jemnejšie líčenie, no na fotografiách niekedy práve takéto líčenie zanikne. Práve preto je vhodné sa pred fotografovaním nechať ešte mierne prilíčiť a tým zabezpečiť mierne výraznejšie líčenie.

Ako si vybrať konkrétny typ líčenia na svadbu?

Po dôkladnej kozmetike vám odborníčka poradí, aký typ líčenia by bol pre vás ten najvhodnejší. Spravte si však prehľad o tom, čo pri tomto rozhodnutí treba brať do úvahy. Pred tým ako sa rozhodnete pre konkrétny typ líčenia na svadbu, je potrebné zohľadniť v akom štýle budete mať svadobné šaty, ako budete mať upravené vlasy a tiež aký ste typ, teda v čom sa cítite prirodzene a dobre. Dobrá vizážistka vám dokáže vytvoriť zo šiat, účesu a make-upu harmonický celok.

Ďalšou výhodou profesionálneho líčenia je to, že vám vydrží oveľa dlhšie, vyzerá dobre nielen naživo, ale aj na svadobných fotografiách a môžete ho otestovať v predstihu v pokoji a bez stresov na skúšobnom svadobnom líčení.

Ako si vybrať správnu kozmetičku a vizážistku?

Najlepšou variantou je, ak už nejakú kozmetičku poznáte osobne a máte s ňou dobré skúsenosti alebo máte na niekoho dobré referencie od svojich známych. Ak však s výberom vizážistky máte trochu problém, spýtajte sa našich užívateliek a ostatných neviest v diskusiách. Určite vám rady a ochotne poradia a pomôžu vybrať si tú správnu osobu pre váš veľký deň.

Svadobného líčenia sa nemusíte báť. Majte na pamäti, že je tu vždy skúšobné líčenie a až následne sa môžete rozhodnúť, či sa vám to páči alebo ho chcete upraviť.

A na záver – pozrite sa, čo dokáže profesionálne svadobné líčenie:

ĎALŠIE ÚŽASNÉ PREMENY..
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe