6 dôvodov, prečo sú krátke svadobné šaty lepšie ako dlhé

 • 28. mar 2019
 • Kateřina Pilařová
 • iStock

Každá žena chce byť vo svoj deň krásne učesaná, nalíčená a oblečená. Väčšina neviest zvolí dlhé šaty, či už princeznovské so širokou nadýchanou sukňou, rozviate "vílie" alebo elegantné úzke a upnuté. Zrejme je to preto, že dlhé šaty sa môžu zdať slávnostnejšie, tradičnejšie, a tak trochu typickejšie na svadbu. Krátke svadobné šaty nie sú príliš docenené, hoci aj s nimi narobíte veľa parády, a pritom majú niekoľko nesporných výhod, ktoré dlhé šaty nemajú.

V lete vám nie je také teplo

Na teplomere je takmer 40 °C, a to je ešte len desať hodín dopoludnia, od rána ste do seba naliali už niekoľko pohárov vody a zmocňuje sa vás nervozita pri predstave, že v tých šatách budete oblečená až do večera. Čo by ste dali za to, aby vaše svadobné šaty boli krátke a vy by ste na nohách cítili každý závan vetra?

Spodný lem šiat sa nezašpiní

Každá nevesta oblečená do dlhých šiat to pozná – zafúľaný spodný lem šiat. Zvlášť, ak sa časť dňa trávi vonku, či už počas obradu, fotenia alebo pri grilovaní. Šaty sú najčastejšie zelené od trávy alebo hnedasté od blata a prachu, niekedy môžu byť dokonca natrhnuté. Pri krátkych svadobných šatách sa tomuto problému vyhnete.

Nikto vám neprišliapne vlečku

Možno sa to zdá ako bezvýznamný problém, ale prišliapnutá vlečka môže spôsobiť veľa problémov, od úsmevne trápneho zakopnutia, cez roztrhnutie šiat až po pád. Krátke šaty sú vo svojej dĺžke pohodlnejšie, dlhá sukňa sa nebude pliesť vám ani ostatným pod nohy.

Budete originálna nevesta

Všade je plno neviest v dlhých šatách, pretože tie krátke si len tak niekto neoblečie. Ak chcete byť originálna a nevšedná nevesta, v krátkych šatách určite zažiarite. Okrem toho existujú rôzne typy – či už sexy upnuté, šaty s bohatou nadýchanou sukňou á la baletka, v retro štýle alebo napríklad nežne krajkové so zvodne odhaleným chrbtom. Výber je takmer rovnako veľký ako pri dlhých šatách, stačí len nájsť tie pravé.

Sú lacnejšie

Príjemnou výhodou krátkych svadobných šiat je aj cena. Bývajú o niečo lacnejšie vďaka menej materiálu použitého pri výrobe. Navyše si nemusíte kupovať popolnočné šaty, pretože tieo zastanú aj túto úlohu, takže ušetríte aj na tejto položke. Plus, nádherne vyniknú aj vaše nohy a krásne topánky.

Nejedna nevesta si zaobstará na svadbu úžasné topánky, s ktorými by sa rada pochválila svojmu okoliu. Ku škode všetkých sú často schované pod dlhými šatami. Vaše top kúsky vyniknú práve vďaka krátkych svadobným šatám. Okrem topánok krátke svadobné šaty zvýraznia aj vaše krásne lýtka, ktoré by bolo škoda schovávať.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade