Ktoré kozmetické produkty nesmú chýbať vo výbave nevesty?

 • 16. sep 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Aby váš deň D bol bezstarostný a krásny, je dôležité nezabudnúť na seba a svoje potreby. Čo tým myslíme? Predsa starostlivosť o svoju pleť a telo! 🙂

Určite ste počuli o rôznych kozmetických taštičkách „prvej pomoci“ či záchrannom balíčku, ktorý by mala mať na blízku každá nevesta počas svojho najdôležitejšieho dňa. Zicherka, ihla a niť, vložky do topánok, vatové tyčinky či leukoplast by mali byť v takomto balíčku samozrejmosťou. My sa však poďme bližšie pozrieť na to, aká kozmetika je dôležitá pre každú nevestu a ktoré kozmetické produkty by určite mala mať na blízku v prípade núdze.

Hľadáš svadobného dodávateľa? Nájdi ho cez náš Dopytovač!

z kozmetickej taštičky vyčnieva kozmetika

Krém na ruky

Určite to mnohé poznáte. Počas dňa sú ruky namáhané rôznymi vplyvmi či častým umývaním a veľakrát pociťujeme deficit hydratácie, preto siahame po kréme. Určite si jeden prichystajte aj svadbu. Nikdy neviete, kedy sa vám zíde.

Deodorant / vôňa

Základná kozmetická starostlivosť určite spočíva aj v tom, aby ste sa cítili vždy sviežo a voňali samy sebe. Najmä počas namáhavého svadobného dňa často trvajúceho aj dvadsať a viac hodín sa popri tancovaní a všetkých povinnostiach a strese nevyhnete poteniu. Vezmite si deodorant aj parfém a zabezpečte si tak sviežosť počas celého dňa.

Lak na vlasy

Nech je účes akokoľvek kvalitne spravený, niekedy stačí hmla, dážď či pot a vlasy začnú strácať svoj tvar. Je preto vhodné mať vždy po ruke lak, ktorým si prípadné nedokonalosti či odstávajúce malé vlásky upravíte podľa potreby.

nevesta drží parfém

Lak na nechty

Mnohé z vás určite namiesto gélovej manikúry či gellaku siahnu v svoj veľký deň po obyčajnom laku. Ak patríte do tejto kategórie aj vy, nezabudnite si zbaliť aj lak na nechty, ktorým prípadné vážnejšie defekty vašej manikúry rýchlo zamaskujete. V ideálnom prípade voľte lak, ktorý je rýchloschnúci, aby ste sa vyhli zbytočnému čakaniu a problémom so zaschnutím.

Balzam na pery

Prevažná väčšina neviest pre svoj svadobný deň zvolí aj rúž, ktorý dokonale doplní celé líčenie a make-up tak pôsobí celistvo a elegantne. Mnoho rúžov však pre pery pri dlhšom nosení pôsobí vysušujúco. S týmto problémom sa stretnete hlavne pri tekutých rúžoch s matným finišom. Ak máte pri nosení rúžu po celom dni pocit vysušených pier, zabaľte si do svadobnej výbavy aj balzam na pery, ktorý vám ich účinne hydratuje a osvieži.

Rúž

Akýkoľvek trvácny rúž zvolíte, po dlhých hodinách na perách žiadny nebude vyzerať tak, ako keď ste si ho na ne naniesli. Vezmite si preto so sebou aj rúž, ktorým si pery pretriete po jedle či pití, kedy sa jeho intenzita môže značne vytratiť.

prírodné balzamy na pery

Make-up / korektor

Najmä ak vám svadobné líčenie robí profesionálna vizážistka, nemalo by sa stať, že budete potrebovať čosi opravovať. Nikdy však neviete ako sa veci vyvinú, preto je v každom prípade vhodné vziať si so sebou na svadbu aj make-up alebo korektor. Korektor je veľkosťou praktickejší a pri lepšej krycej schopnosti dokáže zakamuflovať aj viditeľnejšie nedostatky. Ak siahnete po make-upe, nezabudnite si vziať aj štetec alebo hubku, ktorými ho budete vedieť na pleť aplikovať (ruky určite nie sú vhodným riešením).

Púder

Potenie a vaša aktivita počas celého dňa, ale aj poveternostné podmienky môžu spôsobiť, že sa jednoducho budete potrebovať prepudrovať. Púder je istotou, ktorá vás zachráni v mnohých situáciách. Nezabudnite preto ani na tento významný kozmetický produkt a opäť k nemu pribaľte aj štetec alebo labutienku, ktorými ho môžete na tvár naniesť.

Špirála na oči

V prípade, že nebudete mať počas vášho svadobného dňa nalepené umelé riasy či trsy, špirála sa v mnohých prípadoch môže nepríjemne roztiecť. Svadba je dňom, kedy nastane mnoho situácií, ktoré vás dojmú k slzám, preto mať po ruke obľúbenú maskaru, na ktorú sa môžete spoľahnúť, nikdy nie je na škodu.

žena s dlhými vlasmi drží v rukách otvorenú špirálu na oči

Malé odporúčanie na záver: Takmer zo všetkých spomínaných produktov existujú tzv. miniatúry, teda balenia spratných cestovných veľkostí, ktoré vám nezaberú veľa miesta. Tak či tak je ale vhodné dať vašu „záchrannú taštičku“ na starosti niekomu inému – družičke, mame či sestre, aby ste sa zbytočne nemuseli zaoberať tým, kde ju držať, aby vám neprekážala.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby