Letná svadba: Osviežte seba i hostí počas horúčav

 • 7. júl 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Letná svadba je krásna. Hlavne pre milovníkov slnka a tepla. Ale čo s tými, ktorí znášajú teplo ťažšie? Osviežte ich!

letná svadba

1. Studená polievka na svadbe

Áno, uznávame, je to risk. Ale osviežujúci. Zabudnite na horúci vývar, ktorý vám do piatich sekúnd vykúzli kropaje potu na čele. Stavte na svieže letné menu. Ponúknite hosťom napríklad gazpacho, hráškový krém s mätou, avokádovú, uhorkovú, cviklovú alebo dokonca ovocnú polievku. Samozrejme, že týmto typom polievky nevyhoviete všetkým, ale verte, že ani tým vývarom…

2. Svadobná zmrzlina

Pokojne objednajte menší počet zákuskov a podávajte klasickú zmrzlinu, nanuky alebo ovocný sorbet. Prekvapte svojich hostí a zavolajte na svadbu zmrzlinára s ozajstným zmrzlinárskym pultom plným čerstvej zmrzliny. Tento nápad môže byť nielen osviežením, ale aj originálnym programom pre vašich hostí. Obrovskú radosť určite urobíte aj detským svadobným hosťom.

Prečítaj si tiež: Sprievodca svadobnými štýlmi: Záhradná svadba

zmrzlina na svadbe

3. Miešané nápoje

Nič v lete neosvieži viac ako miešaný nápoj. Mohito, Sangria, Cosmopolitan, Piňa Colada či Margarita sú výbornou sviežou voľbou. Nezabudnite ani na nealkoholické verzie pre abstinentov a najmenších. Pozvite na svadbu profesionálneho barmana a máte dva v jednom – čerstvé nápoje priamo na stôl vašich hostí a k tomu barmanskú šou ako program.

4. Šalátové prílohy

V lete sa výborne hodia k jedlu, zasýtia, ale nespôsobia nepríjemný pocit ťažoby. Nahradia všetky klasické prílohy – zemiaky, ryžu, cestoviny aj chlieb. Dbajte pri stavbe letného svadobného menu na ich prítomnosť a nechajte hostí, nech si vyberú ten, ktorý ich osvieži najviac. Určite však nevynechajte klasické prílohy.

5. Letná svadba a ovocie

Stavte na šťavnaté letné ovocie plné vody – melón, citrusy, jahody, hrozno, ananás, papáju. Objednajte menej koláčov a v lete investujte radšej do zdravšieho a sviežejšieho variantu v podobe ovocia. Navyše, pekne nadekorované ovocie sa bude krásne vynímať na stole s občerstvením.

studená polievka

6. Darček pre hostí

Existuje hneď niekoľko možností, čím obdarovať a súčasne trocha osviežiť hostí. Pripravte im napríklad ručný mini ventilátor, vejár, klobúk, vlhčené obrúsky, slnečné okuliare a žabky. Posledné menované využijú hostia najmä na svadbe v exteriéri.

7. Rozprašovač

Malé rozprašovače naplňte vodou a umiestnite na dobre viditeľné miesto. Pre väčší pocit osvieženia môžete do vody pridať zopár kvapiek mätového alebo citrusového éterického oleja.

8. Klimatizácia a ventilátor

Ak túžite po svadbe v lete, určite vyberajte miestnosť s klimatizáciou. Pokiaľ ju váš vysnívaný svadobný priestor nemá, zabezpečte aspoň zopár ventilátorov. Aby vaši hostia nedostali z neho prievan, otočte ich smerom von z miestnosti. Vďaka tomu sa dostane teplý vzduch von a studený zasa dnu.

svadba v letných horúčavách

letné nápoje na svadbu

9. Antiperspirant

Kufrík prvej pomoci nemusí byť povinnou svadobnou výbavou, ale antiperspirant na letnej svadbe určite áno. Nechajte ich na toalete pre vašich hostí a pridajte k nim napríklad aj sprej na nohy a detský púder. Je nenahraditeľným pomocníkom pre spotené stehná, lesklú pleť či prepotené podpazušie.

10. Nesladené nápoje

Nápoje s obsahom cukru smäd nezaženú, skôr naopak. Postarajte sa o dostatočný prístup obyčajnej pitnej vody s kúskami citrusov, ľadu a byliniek. Podávať sa môže v karafách alebo nechajte hostí, nech si ju načapujú zo zásobníka vody sami.

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby