Skvelé tipy pre vašu svadobnú manikúru!

 • 8. sep 2016
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Výzdoba, šaty, doplnky, kytica či vizáž a úprava nechtov… Budúce nevesty túžia byť v každom smere dokonalé. Krásna svadobná manikúra je dôležitým detailom, ktorý podčiarkne nádherný celok.

Ak sa teda chystáte pod čepiec a túžite po krásnych nechtoch, oblúkom sa vyhnite všemožným ornamentom, vzorom, nálepkám či nalepovaným kamienkom. Nechty by mali pôsobiť decentne, jemne a elegantne. Ideálne je, ak si necháte profesionálne upraviť vaše prírodné nechty. Manikérka vám upraví nechtovú kožtičku a bezchybne aplikuje vybraný lak. Pred samotným lakovaním a zdobením nechtov vám odporúčame absolvovať japonskú manikúru (kúru), ktorá vaše nechty vyživí a budú tak ešte pevnejšie, zdravšie a krajšie.

Na pekne upravené prírodné nechty, si môžete nechať aplikovať gél lak, ktorý je trvácnejší a odolnejší ako obyčajný lak, avšak oveľa šetrnejší ako umelé nechty.

V prípade, že vám príroda nenadelila pevné a zdravé nechty, obráťte sa na skúsenú manikérku, ktorá vám vyčaruje nové gélové alebo akrylové nechty. Aplikáciu umelých nechtov odporúčame absolvovať 3 dni pred sobášom, aby ste si na nové nechty zvykli, avšak aby nedošlo k ich poškodeniu.

Akrylové nechty

Akrylové nechty sú v kozmetickom priemysle používané už roky. Proces ,,výroby“ akrylových nechtov je nasledovný: pomocou tekutého monoméru a polymérneho prášku je na vašich prírodných nechtoch vytvorená a vyformovaná tvrdá vrstva. Keď akryl stvrdne, poskytuje dokonalé plátno pre nanesenie farby na nechty.

Gélové nechty

Gélové nechty vám poskytujú pevnosť a silu akrylových nechtov a prirodzenosť prírodných nechtov. Gélové nechty tvrdnú pri vystavení UV žiareniu. Gélový necht sa skladá z viacerých vrstiev: základný náter, farba na nechty a vrchný náter. Všetky vrstvy musia tvrdnúť pod UV svetlom po dobu dvoch až troch minút.

Aplikácia gélových či akrylových nechtov vám prinesie takmer rovnaké výsledky. Oba typy predĺžia krátke nechty, posilnia slabé a štiepajúce sa nechty a vaše prsty budú tak s ich pomocou vyzerať dlhšie, štíhlejšie a upravenejšie.

Tvar a dĺžka nechtov

Svadobná manikúra by mala pôsobiť prirodzene. Vhodné sú preto kratšie nechty oválneho, prípadne mandľového tvaru. Príliš dlhé, hranaté či špicaté nechty sú zbytočne nápadné, niekedy dokonca vulgárne.

Odporúčaná dĺžka nechtov závisí od tvaru ruky a od typu nechtového lôžka nevesty. V prípade, že ste zvyknutá na krátke nechty a nechávate si gélové či akrylové nechty aplikovať prvý krát, s dĺžkou nechtov to rozhodne nepreháňajte. V opačnom prípade sa môže stať, že vlastné ruky nebudete vedieť „používať“ a budete pôsobiť neohrabane a smiešne.

Zdobenie nechtov

Hitom predchádzajúcich svadobných sezón bola francúzska manikúra. Biele špičky nechtov v kombinácii s neutrálnym lakom pôsobia pestovane a upravene. Napriek tomu, že francúzska manikúra je podľa odborníkov dávno out, mnoho slovenských neviest si počas svadobného dňa necháva nechty ozdobiť práve týmto spôsobom.

Ak i vy patríte medzi milovníkov takejto úpravy nechtov, môžete ju ozvláštniť jemnými trblietkami či nalakovaním celých nechtov na prstenníkoch bielym lakom. Trendy možnosťou je i výmena tradičnej francúzskej manikúry za takzvaný Baby Boomer (alebo ombré efekt), kedy sa biele špičky nechtov postupne prelínajú s nechtovými platničkami.

V prípade, že máte vyhliadnuté svadobné šaty krémovej farby, bielym lakom či ozdobám sa vyhnite. V kontraste s bielymi nechtami by šaty mohli pôsobiť špinavým dojmom, a to predsa žiadna z nás nechce.

Aktuálnym trendom je prirodzená manikúra v telových, takzvaných nude odtieňoch. I gélové či akrylové nechty tak vyzerajú ako vaše vlastné.

Jednoducho nalakované nechty môžete dozdobiť kreslenou čipkou, kvietkom či perličkami. Veľmi obľúbené sú i kamienky Swarovski. Výsledný efekt je jemný, decentný, elegantný a nepôsobí prezdobene.

Počas jarných či letných mesiacov sa nemusíte báť ani jemných pastelových farieb, ktoré ladia s kvetmi vo vlasoch, svadobnou kyticou či farbou svadobnej výzdoby.

Trendom svadobnej sezóny 2016 sú luxusne pôsobiace červené nechty. Ak sa vám táto úprava nechtov pozdáva, nechajte aplikáciu laku na manikérku. V kombinácii s bielymi šatami červený lak vynikne a preto musí byť nanesený skutočne bezchybne.

Starostlivosť o ruky a nechty

Aj tú najdokonalejšiu manikúru zabijú zničené, popraskané a suché ruky. Starostlivosti o ruky a nechty by ste preto mali venovať zvýšenú pozornosť. Ruky by ste mali hydratovať kvalitným krémom alebo olejom, a po teplom kúpeli by ste si mali pozatláčať nechtovú kožtičku pomarančovým drievkom. Nechtová kožtička by sa nemala nikdy strihať, trhať či rezať.

V prípade vážnejšieho poškodenia pokožky alebo bolestivých záderov vám odporúčame absolvovať veľmi príjemnú wellness manikúru, ktorá prebieha v nasledujúcich krokoch – mokrá manikúra, peeling rúk, hydratačná maska na ruky a masáž rúk bylinným krémom na ruky. Prípadne môže byť spojená i s teplým parafínovým zábalom rúk, ktorý zabezpečí ešte lepšiu hydratáciu a prekrvenie rúk.

Aj ženích si zaslúži pekné nechty

Manikúra sa však netýka len neviest. Pekne upravené a čisté nechty by mali byť samozrejmosťou i pre pánov. Pánom odporúčame mokrú manikúru, kedy je upravená kožtička okolo nechtov, opilníkovaný tvar nechtov a preleštený povrch nechtového lôžka. Výsledný efekt je pri mužských rukách veľmi pekný a nepôsobí vôbec žensky.

Ďalšie inšpirácie pre vašu svadobnú manikúru

ĎALŠÍCH 339 INŠPIRÁCIÍ..
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby