Marsala – trendy farba na vašu svadbu!

 • 1. apr 2016

Nie je tomu tak dávno, keď sa v roku 2015 stala farbou roka nádherná, sýta farba s názvom Marsala. Táto farba sa hneď stala veľmi obľúbenou súčasťou dizajnérskych kúskov, stylingových vychytávok a spoločenských udalostí, ku ktorým nepochybne patrí aj svadba. Práve Marsala ako obľúbená farba na svadbu je témou tohto článku. Dozviete sa, čím je táto farba výnimočná, kde všade ju môžete využiť a ako ju vhodne zladiť tak, aby celý váš svadobný deň pôsobil sviežo a trendy.

Ako sa stala Marsala farbou roka?

Ako každý rok, tak aj v roku 2015 vyhlásila svetová autorita v oblasti farieb – spoločnosť Pantone Colour Institute farbu roka. A stala sa ňou farba s názvom Marsala. Konečne farba, ktorá je dostatočne sexi, glamour a chic. Možno ste to ani nepostrehli, ale vidieť ju môžete naozaj všade – na róbach svetoznámych herečiek, na kúskoch módnych návrhárov, v tvorbe produktových, grafických ale i interiérových dizajnéroch, taktiež na paletách tých najznámejších kozmetických značiek, aj na prestížnych svadbách.

Myslíme si, že Marsala dostane aj vás a budete túžiť mať ju na vašej svadbe, či už vo svadobnej výzdobe, kytici alebo vašom „nevestovskom“ outfite. Farba Marsala totiž dokáže pomotať hlavu presne tak, ako aj nadmerné požitie vína zo známeho sicílskeho regiónu, po ktorom je pomenovaná, ale to už predbiehame..

Prečo „Marsala“ a o akú farbu ide?

Názov Marsala získala táto obľúbená farba po slávnom talianskom víne Marsala, pochádzajúceho z okolia rovnomenného mesta na Sicílii. Víno Marsala má nápadito podobnú chuť ako Portské, Sherry alebo Madeira víno s tým, že je obohatené o pridaný alkohol. Je to úchvatná tmavá vínová farba s nádychom hnedej. Marsala sa radí medzi vintage farby, ktoré sú hitom posledných svadobných sezón. Je dokonalým odrazom retro farieb v súčasnom svete módy a svadieb.

Profesionáli
0
3dekoracie
Výzdoba a dekorácie
Prešov
238
Ambientes weddings &...
Výzdoba a dekorácie
... tvoríme atmosféru ♥
Bratislava

Farba Marsala na svadbe

Vintage farba Marsala je výraznou, zmyselnou a robustnou farbou. Predpokladáme, že nie každý si ju na prvý pohľad vie spojiť s bielym, čistým a jemným svadobným dňom. Opak je však pravdou. Farba Marsala sa objavila na nejednej svadbe a musíme uznať, že má niečo do seba. Je nádherná, je elegantná a zároveň tajomná.

S akými farbami kombinovať Marsalu?

Marsala sa dokonalo kombinuje hneď s niekoľkými farbami. Máme na mysli neutrálne farby, teplé svetlosivé a sivé farebné odtiene, tiež jantárovú a okrovú farbu. K Marsale sa hodia aj zlato-žlté farebné odtiene, zelené a modré tóny, ale aj výrazná tyrkysová a tmavozelená farba.

Dokonalú kombináciu farby Marsala dosiahnete s čisto bielou farbou, leskom striebra alebo kráľovským odrazom svetielok z krištáľových lustrov. Aj preto je vhodnou a obľúbenou farbou na svadbách, keďže svadby sú zvyčajne ladené v neutrálnych farbách, často bez výraznejších farebných kontrastov, čo je podľa nás škoda.

Kde všade sa Marsala na svadbách objavuje?

Marsala ako farba plná sexappealu, je veľmi vhodnou a výraznou farbou k takej elegantnej udalosti akou je svadba. Môžete ju vložiť do svadobnej výzdoby, do svadobnej kytice, do outfitu ženícha alebo aj do vášho outfitu. Či už tak, že bude prevažovať nad inými farbami alebo bude len jemne dopĺňať ostatné romantické svetlé farby. Marsala a jej farebné odtiene môžu byť súčasťou taktiež svadobnej torty.

Pre nevesty, ktoré chcú mať na svojej svadbe jemný nádych Marsaly je vhodná napríklad aj na perách, nechtoch alebo doplnkoch vo vlasoch. Marsala krásne ukáže aj ako stuha na laviciach kostola či stoličkách pri svadobnej hostine. Do Marsaly môžete odieť aj svadobný stôl, výrazný obrus v tejto farbe rozhodne nikto neprehliadne a vynikne krásne lesklé čisté prestieranie.

A že sa bojíte Marsaly počas celého svadobného dňa a nie ste dostatočne extravagantná? Pokojne si teda oblečte popolnočné šaty v tejto farbe. Alebo chcete byť rafinovane a zvodná pre vášho manžela? Svadobná bielizeň nemusí byť len v prvoplánovo bielej farbe! Siahnite po odtieňoch vínovo červenej Marsaly a počas svadobnej noci nebudete len za princeznú, ale aj za zvodnú dračicu.

Svadobné topánky vo farbe Marsala dokážu nevestinmu outfitu dodať šmrnc. Ak sa práve rozhodujete, akú farbu zvoliť na svadobné oznámenie, tak áno, aj tu je Marsala viac než vítaná.

Marsala svadobná kytica

Pri dekorovaní svadobnej kytice so zakomponovaním farby Marsala netreba zabúdať na správny pomer medzi farbami, aby svadobná kytica nepôsobila nudne a ani veľmi ťažko. Dramatickosť svadobnej kytice docielite, ak marsalové kvety skombinujete spolu s kvetmi a rastlinami v neutrálnych farbách. Vínovočervený odtieň kvetov dobre vynikne aj s teplejšími farebnými odtieňmi kávy, sivej, ružovkastej ale i zlatistej farby.

V prípade, že chcete, aby bola celá svadobná kytica výrazná, správnou voľbou budú kvety vínovočervenej farby skombinované s kvetmi tyrkysovej alebo sivozelenej farby.

Marsala nevesta

Nevesta odetá do Marsaly je neprehliadnuteľná. Sexy, pôvabná a dokonalá sama o sebe. Vyžaruje z nej charizma a nesmierna elegancia, v spojení s neodolateľnou extravaganciou. Nevesta v Marsale je zmyselná, vznešená, nadčasová, jednoducho glamour. Ak takáto túžite byť, rozhodne siahnite po tejto trendy farbe.

Marsala ženích

Aj ženích môže byť „Marsala“. Marsala kravata, motýlik či iné svadobné doplnky mu isto dodajú šmrnc. Pokojne to však môže byť aj celý oblek vo vínovočervenej farbe, ktorý bude pôsobiť extravagantne a elegantne zároveň. Svojho ženícha však môžete obliecť aj do vínovočervenej košele alebo ak bude protestovať, tak mu obujte aspoň Marsala ponožky.

Vaša svadba tak bude zladená do posledného detailu. Veľa šťastia pri dolaďovaní tých najdôležitejších maličkostí.

Hľadáte inšpirácie na svadbu v tónoch Marsaly?

ĎALŠIE INŠPIRÁCIE
Kompletný album

Autor článku: Veronika Červenská, Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby