Menovky na svadobný stôl – kde a aké si vybrať?

 • 1. júl 2016

Pripraviť si vlastnú svadbu dá veľa námahy. Všetky nevesty túžia po tom, aby ich svadobný deň bol dokonalý. Starostí a vybavovačiek je celý kopec a ak ste si neobjednali svadobnú agentúru, musíte zariadiť každú maličkosť od A po Z.

Pre niekoho veľmi dôležitou, pre niekoho menej podstatnou záležitosťou, je zasadací poriadok a s ním súvisiace menovky. Menovky sú zväčša papierové kartičky s menami hostí, ktoré sa dajú na stôl alebo pripnú na stoličku a každý svadobný hosť tak má určené svoje miesto na sedenie.

Menovka na svadobnom stole je veľmi dôležitá aj pre hostí, pretože je pre nich akýmsi pomocníkom pri opätovnom hľadaní svojho miesta, ak si odskočili na toaletu alebo tanečný parket. S pomocou menovky svoje miesto na sedenie nájdu oveľa rýchlejšie a ani po pár pohárikoch sa nikomu nestane, že bude okupovať stoličku iného svadobného hosťa a piť víno z jeho pohára.

Kde zohnať menovky na svadbu?

1. Vyrobte si originálne menovky samy

Dnešný svet moderných technológií nám ponúka viacero možností. Ak ste aspoň trošku zručnejší, môžete si svadobné menovky na stôl s menami hosťov vyrobiť aj samy. Postačí vám k tomu počítač, program Microsoft Word, Excel alebo Powerpoint, laserová alebo atramentová tlačiareň a tvrdší papier, či už lesklý alebo matný, ktorý zakúpite v každom papiernictve.

Ak počítače nie sú vašou silnou stránkou, určite sa niekde medzi vašimi blízkymi či priateľmi niekto takto zručný nájde a s vlastnou výrobou menoviek na svadobný stôl vám isto pomôže. Ich výroba je jednoduchá, rýchla a málo nákladná.

Špeciálny ozdobný papier, stužky, flitre, kamienky a pomôcky na ich výrobu, ale aj hotové menovky v rôznych tvaroch, do ktorých si už len vpíšete mená svojich hostí, môžete nájsť aj na našom bazáre.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

2. Spoľahnite sa na profesionálov

Pred svadbou je toho toľko, čo treba vybaviť. A vy možno nemáte čas sa ani len chvíľku zapodievať s menovkami či zháňaním papiera na ich výrobu. Práve pre vás sú tu firmy, ktoré sa výrobou svadobných menoviek zaoberajú. Isto nájdete nejakú aj vo vašom meste alebo v meste vo vašej blízkosti. Ak ale nemáte čas ani na chodenie po meste a vybavovanie menoviek, vyhľadajte a oslovte niektorú z firiem, ktorá ponúka tieto služby aj cez internet a všetko vybavíte v pohodlí vášho domova, dokonca aj o polnoci, keď sa konečne po dlhom a náročnom dni dostanete k vybavovaniu svadby.

Firmy zaoberajúce sa menovkami na svadobný stôl majú pre vás širokú ponuku, skutočne od výmyslu sveta. Samozrejme, menovku si môžete navrhnúť aj samy, ale z toľkého množstva návrhov, ktoré tieto firmy ponúkajú, si isto vyberiete minimálne jednu, ktorá vás chytí za srdiečko.

Aké menovky firmy ponúkajú?

Okrem výberu papiera, či už matného alebo lesklého, máte na výber všetky farby aké existujú, dokonca môžete farby aj kombinovať. V minulosti bol klasikou biely štvorec, zväčša 10 x 10 cm, preložený na polovicu a na ňom napísané meno hosťa.

Dnes sa už oveľa viac experimentuje a okrem klasickej menovky máte na výber širokú škálu svadobných menoviek. Na výber máte menovky jednofarebné, dvojfarebné, viacfarebné, s obrázkom, so stužkou, 3D menovky, menovky s rôznymi výsekmi alebo ozdobami a mnoho ďalších.

Menovky si môžete objednať aj bez mena, v prípade, že si mená chcete dopísať ručne alebo do zásoby, ak by vám niekto na svadbu ešte pribudol alebo by sa vám hostia na poslednú chvíľku zmenili.

V opačnom prípade si vo vašom počítači vytvoríte menný zoznam hostí, ktorý elektronickou formou pošlete danej firme, na základe ktorého vám vyrobia menovky aj s menami vašich hostí. Či už sa rozhodnete len pre krstné mená alebo len priezviská, je na vás. Ak však máte veľa hostí s rovnakým menom, dajte za krstné meno aspoň prvé písmeno priezviska, aby bolo jasné, o ktorého hosťa ide.

Ceny menoviek na svadbu sa odvíjajú od prepracovanosti menovky a samozrejme každá firma má iné ceny. Zvyčajne sa však pohybujú od 0,15€ až 0,70€ za kus.

Inšpirácie na originálne svadobné menovky:

DALŠIE INŠPIRÁCIE…
Kompletný album

Autor článku: Jana Alušicová / Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby