Moja svadba radí: Čo robiť s kvetinami po svadbe?

 • 18. jún 2020
 • Michaela Recht
 • iStock

Sú všetky vaše svadobné kytice, kvety alebo aranžmány tak krásne, že nemôžete zniesť myšlienku, že ich po skončení svadobného dňa vyhodíte do koša? Poradíme vám, čo robiť s kvetinami po svadbe. Okrem toho, že kvetinové dekorácie zo svadobných stolov poslúžia ako darček pre niektorých hostí, existuje veľa ďalších spôsobov, ako tieto kvetinové krásky znovu využiť a dať im nový život.

Nech sa z toho stane umelecké dielo

Keď neviete, čo robiť s kvetinami po svadbe, máme pre vás inovatívne nápady. Čo tak vytvoriť unikátny prívesok? Ten by mal byť vyrobený v spolupráci s fotografom a kvetinovým dizajnérom. Je moderným spôsobom, ako premeniť vašu kyticu v elegantné a nadčasové dedičstvo. Po veľkom dni sa kvety, ktoré ste použili vo vašej svadobnej výzdobe upravia a vytvorí sa z nich medajlónik, do ktorého sa ukryje napríklad svadobná fotografia.

Urobte krajší deň starším ľuďom

Doručenie vašich farebných a stále žiarivých kvetov do miestneho domova dôchodcov alebo do zariadenia s opatrovateľskou službou je ušľachtilé opätovné použitie svadobných kvetov a to z dobrého dôvodu. S kvetmi po svadbe rozjasníte miestnosť, či už je to na recepcii alebo v jednoduchej jedálni, kde sa starší ľudia zhromažďujú pri jedle. Ďalší príjemcovia môžu byť ubytovne pre ľudí bez domova, nemocnice a hospice.

Nezabudnite, že po svadobnej hostine sa vydáte na miesto vašej svadobnej noci, takže poproste niekoho, kto je zodpovedný, aby vyzdvihol kvety, dal ich do vázy naplnenej vodou alebo ich nechal cez noc na chladnom a suchom mieste a priviezol ich na určené miesto ďalšie deň. Nezabudnite sa vopred dohodnúť aj s vedúcim zariadenia.

Vytvorte si vlastné umenie

Nasmerujte svoj vnútorný umelecký cit a pomocou lisovaných kvetov vytvorte originálne umelecké diela, ktoré vám budú visieť na vybranom mieste vo vašej domácnosti. Ak to chcete vyskúšať, použite ťažkú knihu a najlepšie na voskový papier uložte jednotlivé lístky a lupene. Položte ďalšiu ťažkú knihu na vrch a knihu ponechajte zavretú po dobu jedného týždňa až 10 dní. Kvety by potom mali byť zbavené vlhkosti. Vytvárajte rôzne vzory, srdcia, monogram, abstraktné tvary a každý samostatný dizajn zaveste do jednoduchého bieleho alebo strieborného rámu.

Uchovajte kyticu v tieni

Ako to urobiť? Najprv je potrebné nechať vašu svadobnú kyticu vyschnúť. Okolo stoniek omotajte gumičku alebo povrázok a zaveste kyticu hore nohami a mimo priame slnečné svetlo. Okvetné lístky sa po týždňoch budú javiť ako zmenené a farby budú tiež iné, no aj napriek tomu bude kytica aj naďalej nádherná.

Profesionáli

Vytvorte zaujímavé ozdoby

Existuje veľa spôsobov, ako využiť zachovalé okvetné lístky. Vystavte si ich vo vašom obľúbenom zápisníku, na táckach alebo podnosoch. Zakaždým, keď budete mať doma párty, môžete vytiahnuť malú spomienku na váš šťastný svadobný deň. Pokiaľ hodláte zasielať poďakovanie, prilepte na ne niekoľko lisovaných kvetov.

Pamätajte na svojich blízkych

Toto je síce sentimentálny, no krásny zvyk. Vysypte okvetné lístky alebo položte kyticu na náhrobky svojich najbližších. Niektoré nevesty to robia ako spôsob, ako si napríklad uctiť svojich starých rodičov a urobiť ich súčasťou svojho svadobného dňa.

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby