Naše nevesty sa podelili o svoje najkrajšie spomienky na ich svadobný deň

 • 27. jún 2016
 • Jana Martišková
 • svadobné albumy neviest

Našich čerstvých, tohtoročných neviest sme sa opýtali, aký bol najkrajší a najdojemnejší okamih svadobného dňa, ktorý im zostal v pamäti. Prečítajte si ich odpovede a prežite ich výnimočné a nezabudnuteľné pocity spolu s nimi.

Martina

(@vewala)

"Tých okamihov bolo neskutočne veľa. Svadbu sme mali v zime, vo februári. Medzi tie najkrajšie okamihy patrí, ako ma manžel prvýkrát uvidel vo svadobných šatách. Tak isto fotenie, pri ktorom sme poriadne vymrzli, obrad v kostole, hostina, proste všetko.

Ale úplne najväčší okamih bol ten, keď ma môj budúci manžel čakal pri oltári. Vtedy som si to začala uvedomovať, že áno, skutočne sa to deje, budeme manželia. Plný kostol ľudí a všetci pozerajú na mňa, ako kráčam uličkou. Pri prísahe, ktorú sme si dávali pred oltárom, som v kútiku duše stále myslela na to, len sa nerozplač, len sa nerozplač. Podarilo sa mi to, celý obrad s omšou bol nádherný.

Úsmevy nás neopúšťali po celý deň a celú noc, človek by nepovedal, že dokáže prísť taký "zničený a unavený" zo svojej vlastnej svadby."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Martiny.

Adriána

(@adulienka1985)

"Je ťažké vybrať len jeden okamih nášho svadobného dňa, pretože celý deň bol veľmi príjemný, plný emócií a lásky. Deň, ktorý patril len a len nám dvom a našej láske. Proste ten najkrajší deň v našich životoch. Určite k tým najkrajším okamihom z nášho svadobného dňa patrili first look, svadobné fotenie, odobierka, spoločné sľuby, spoločné áno, celý sobáš v kostole od prvej sekundy po poslednú, slávnostná večera, celá oslava našej lásky s našimi najbližšími. Bolo krásne vidieť ich, ako sa z nás a z našej lásky tešia. Potešili ma tiež všetky chvály od našich svadobčanov na moju handmade výzdobu. Proste každý z týchto krásnych okamihov je pre nás niečím výnimočným a nezabudnuteľným.

Najviac zo všetkých okamihov nášho svadobného dňa by som však chcela vyzdvihnúť okamih, kedy sme tancovali náš novomanželský svadobný tanec. Vtedy zo mňa všetká vnútorná nervozita, adrenalín a stiahnutý žalúdok opadli a ja som si uvedomila, že už navždy mám po boku muža môjho života. V tom momente, ako začala hrať naša svadobná pieseň, som cítila veľkú hrču v hrdle a chcelo sa mi plakať najviac na svete. "Choreografiu" sme si vymysleli sami, a aj keď môj drahý nie je nejaký veľký "parketový lev", tak to zvládol s nadhľadom. Na záver sme zožali veľký aplauz od všetkých svadobčanov. Ešte by som veľmi rada vyzdvihla naše nádherné polhodinové odčepčenie v podaní folklórneho súboru, ktoré bolo silným momentom nie len pre nás, ale hlavne pre rodičov. A na počudovanie aj všetkých svadobčanov, z ktorých 80% tvorilo mladé osadenstvo."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Adriány.

Katka

(@02katka11)

"Najkrajší okamih z nášho veľkého dňa bol pre mňa ten, keď ma ocino priviedol k láske môjho života. Ten ma chytil za ruku, a takto sme sa držali celý obrad. Bolo to také spontánne a krásne.

Ešte musím spomenúť jeden okamih, na ktorý nikdy nezabudnem, a to, keď ma ženích prvýkrát uvidel v šatách na portrétovom fotení. Žiarili mu očká, stále sa usmieval a opakoval, aká som pekná."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Katky.

Petra

(@petraharmanos)

"Najkrajším okamihom môjho dňa bol moment, kedy sme si v kostole povedali svoje áno. Obaja sme boli veľmi dojatí a rozplakali sme sa. Vidieť manžela plakať od radosti bolo pre mňa nádherné. V pamäti mi však utkvelo ešte niekoľko momentov. Sestra mi v náš svadobný deň recitovala básničku od Milana Rúfusa – Modlitba za staršiu sestričku. Bolo to moje prianie asi od mojich 15 rokov 🙂 Bola to veľmi dojemná chvíľa."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Petry.

Simi

(@simca401)

"Tých okamihov v tomto úžasnom a nezabudnuteľnom dni bolo veľmi veľa. Ale jeden z úplne najkrajších bol ten, ako ma môj tatino odprevádzal k oltáru. Na tento okamih som sa tešila už ako malé dievčatko! Som šťastná, že ma práve ON, môj kráľ, odprevadil k oltáru."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Simony.

Barbora

(@bubum)

"Na túto otázku viem odpovedať celkom jasne. Najkrajším okamihom z celej svadby bol pre mňa ten, keď som po schodoch kráčala k manželovi. A ten prvý 1look!"

Pozrite si aj svadobný album nevesty Barbory.

Katka

(@katarina680)

"Krásnych okamihov počas nášho deň bolo samozrejme viac, nikdy na ten deň nezabudneme. Dovolím si spomenúť dva.

Prvý okamih: Môj nastávajúci manžel so synom spali v predsvadobnú noc u jeho rodičov, takže ich obliekala svokra. Keď som zbadala svojho dvojročného syna, ako ku mne kráča, vyobliekaný ako malý družba, usmiaty, ako najviac vie, s úžasom v jeho očkách, bola som hrdá na to, že som jeho mama. To bolo prvýkrát, kedy som sa rozplakala. Neviem to ani slovami opísať.

Druhý okamih, ktorý spomeniem, je ten, keď som kráčala k oltáru. On ma tam čakal. Neskutočný pocit. Kráčala som k nemu po boku svojho starého otca, keďže môj ocko už nie je medzi nami. Pozeral sa na nás z neba. Moje myšlienky patrili jemu a zároveň mužovi, čo ma čakal pred oltárom. Bola som smutná, a zároveň taká šťastná. Slzy sa nedali udržať."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Katky.

Aďka

(@bjudy1)

"Najkrajším okamihom bol spoločný tanec na pieseň od Christiny Perri – A thousand years. Nemali sme nacvičenú žiadnu choreografiu, ale ten pocit, že sme manželia a celá naša rodina, známi a priatelia sú tam s nami, bol úžasný. A keď som videla, ako sa môjmu manželovi na ruke krásne leskne obrúčka, bol ten najkrajší moment celej svadby."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Aďky.

Lenka

(@lenkaleanka)

"Najkrajším okamihom bolo pre mňa to, že sa na obrade objavila priateľka, ktorú som vôbec nečakala. Veľmi ma prekvapila, obe sme ešte pred obradom plakali. Som veľmi rada, že ma takto prišla podporiť. V minulosti pre mňa veľa urobila a neskutočne mi so svojou rodinkou pomohla vo chvíľach, keď som to vôbec nemala ružové. Keď som ju tam zbadala, všetko na mňa akosi doľahlo a uvedomila som si, ako veľmi mi vlastne za tie posledné tri roky, čo sme sa nevideli, chýbala. Veľmi si to od nej cením."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Lenky.

Lucia

(@lucia1408)

"Tých okamihov a dojmov bola strašne veľa. Celý náš deň bol úžasný a svadba dopadla podľa našich predstáv. Ale medzi tie najkrajšie a najdojímavejšie okamihy, ktoré sa mi vryli do pamäti na celý život, určite patrí pohľad môjho milovaného na mňa, dojatie rodičov pri odobierke, kráčanie uličkou v kostole k ženíchovi, manželský sľub pri obrade a isto aj obrovská zábava na tanečnom parkete."

Pozrite si aj svadobný album nevesty Lucie.

Máte aj vy svoj svadobný deň už za sebou? Aké najkrajšie spomienky zostali v pamäti vám? Napíšte nám do komentára a podeľte sa s nami o svoje pocity.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby