Toto sú tie najkrajšie svadobné fotografie roku 2016 podľa našich fotografov!

 • 14. dec 2016
 • Alžbeta Kovárová
 • archív firiem

Výber najlepších, najkrajších či najemotívnejších fotografií našich PRO fotografov vám dnes ponúkame v tomto článku. Prečo si vybrali práve tieto fotografie?

Marian Holub photography: "Fotografia je pre mňa výnimočná, pretože svadobné fotenie, a aj celá svadba sa odohrávala na nórskom ostrove Osterøy. Krásne prostredie, síce trošku upršané, iní ľudia, iné zvyky. Takéto výzvy prijímam veľmi rád."

Tomáš Paule – Tommyfoto: "Spolupráca s týmto párom bola skvelá a vychytali sme úžasný západ slnka neďaleko Liptovskej Mary."

SHINE vision – Simona Hulmanová: "Aj keď bolo ťažké vybrať, táto svadba bola pre mňa asi jedna z najkrajších v roku 2016. Z fotky vyžaruje pozitívna energia a láska, rovnako ako aj z celej svadby. Svadobné portréty sme fotili iba 10 minút…"

Vladimír Liptai – Svadobný fotograf: "Fotografia je moja najobľúbenejšia, mladý pár naozaj zamilovaný, na ich svadbe som sa cítil ako doma."

Anna K: " Mám veľmi rada, keď si ľudia aj po pár rokoch spoločného života uvedomia, že chcú žiť spolu aj naďalej, že to má zmysel a chcú spečatiť svoju lásku aj slovkom áno…"

Daniel a Janka Pajonko Photography: "Bolo ťažké vybrať tú NAJ fotografiu z roku 2016. Z každej fotografie žiari šťastie, láska a neha mladomanželov. Je krásne zažívať to s nimi cez objektív."

Nikol Bodnárová Photography: "U mňa vyhrala fotografia, ktorá vznikla pri fotení zahraničného páru práve u nás v Bratislave. Bolo mi cťou fotiť doteraz pre mňa najemotívnejšiu svadbu týchto úžasných ľudí, ktorá pre mňa zostane navždy výnimočná."

Róbert Gálik photographer: "Kvôli portrétnemu foteniu netreba precestovať stovky kilometrov, niekedy postačí lúka či vinice vo vašom okolí, ktoré dodajú správnu iskru vašim svadobným fotografiám."

Simon Ross – Svadobný fotograf: "Prečo je vybraná fotografia pre mňa tá naj? Lásku v srdciach Radky a Ľuboša nie je možné opísať množstvom farieb, ktoré sú na fotografii zachytené."

Mikuláš Riecky – RM svadobna fotografia: "Keďže moja práca je o emóciách, vybral som fotku z ceremónie. Je niečo krajšie ako tie pravé nefalšované emócie pri prvom pohľade na nevestu? Keďže v Írsku sa nevesta a ženích nesmú vidieť pred obradom, tento moment je veľmi romantický. Ženích po prvýkrát videl svoju polovičku a neudržal slzičky v očiach…"

Milan Matuška: "Fotografia zamilovaného páru, ktorému som pomohol splniť si ich sen, mať svadobné fotografie zo slnkom zaliateho gréckeho ostrova Santorini. Z krajiny, kde sa modrá obloha zlieva s ešte modravejším morom. Z krajiny, kde každý deň počas sezóny tisíce ľudí tlieskajú západu slnka, z najromantickejšieho ostrova na svete. Bolo mi cťou túto nádheru zažiť a môcť zvečniť ich dojatie a šťastie."

Beata Hrbáčková – BH Photography: "Nežná láska. Nepotrebuje veľké kulisy, a aj tak je zreteľná a krásna."

Daniel Nedeliak – Nedeliak Photo: "Tento záber mám rád pre spojenie pekného svetla, emócie a čiernobielej fotky."

Fantastik Foto: "Proste jedna bláznivá dvojica…"

Eriino – Erik Ďuriš: "Róbert a Nikoleta sú dvaja mladí úžasní ľudia žijúci v Nemecku. Sú skutočným dôkazom, že láska nepozná prekážky, aj keď pochádzajú z dvoch rôznych štátov. Touto fotkou som chcel znázorniť dve odlišnosti – dva rôzne národy, z ktorých pochádzajú (pokosená a nepokosená púpava) a zároveň jednu obrovskú a podstatnú skutočnosť, ktorá ich spája – ich vzájomnú lásku."

Ivana Butalová – Butalove photography: "Fotografia Ivky a Michala je jednou z mojich najobľúbenejších v tejto svadobnej sezóne. Je vytvorená na krásnom mieste, pri čarovnom západe slnka, no najmä je nabitá láskou a nefalšovanou emóciou dvoch milujúcich sa ľudí, ktorí si vzájomnú prítomnosť naozaj užívali. A chcete vedieť tajomstvo? Na fotografii boli v skutočnosti traja, dnes sa už tešia z krásnej malej Laury."

Martin Cintula creativephoto: "Fotografia je zo svadby Petra a Michaely, keď po upršanom ráne vyšlo slnko…"

Marián Csano: "Váhali sme, či ísť do toho a či budeme stíhať obrad, ale Bea s Mirom boli už rozhodnutí – "Dáme to". A tak po náročnom výstupe na Michalskú vežu sa nám Bratislava odmenila nádhernou panorámou, pričom vznikla jedna z mojich naj fotografií tohto roka. A myslím, že za tú trošku adrenalínu to stálo."

Jojo Tengi: "Na tejto úžasnej svadbe sme nestihli fotiť umelecké fotografie, pretože obrad začal skoro a program bol nabitý. Toto ma neodradilo a večer som pripravil sviečky, šampanské, kvety a povedal som, nech si novomanželia sadnú a nájdu si chvíľu pre seba."

Juraj Gotthard: "Najprirodzenejšie momenty svadobného dna vznikajú počas príprav nevesty a ženícha. V ovzduší je cítiť iba radosť a jemné vzrušenie pred naplnením najkrajšieho dna ich života."

Martin Almáši – svadobný fotograf: "S nevestou a ženíchom sme sa stretli v Banskej Štiavnici. Vonku prší a my vchádzame do najbližšej kaviarne. Rozprávame sa a smejeme. Martina a Jozef patria k sebe a je to vidieť a cítiť v každom ich pohľade."

Radovan Škohel: "Túto fotografiu som vybral, pretože tie detské, úprimné výrazy sú na nezaplatenie."

Terézia Plešová – TOP-ART: "Na popis tejto fotky stačí jedno slovko: romantika…"

Lucia Laczová – Daludape foto: "Túto fotografiu mám veľmi rada vďaka krásnym a usmievavým spomienkam. Pri pohľade na kmeň stromu ma napadlo jedno slovo: socha. Nevesta samozrejme nemala problém tam vyliezť."

Milan Dzadík – EL MO Creative: "Fotografia vznikla pri fotení poslednej svadby sezóny 2016. Fotili sme v kaštieli Pechy Hermanovce. Je tam veľmi pekná atmosféra a preto sa mi veľmi páči."

Dušan Poništ: "Oslovil ma moment zachytený na tejto fotografii, ktorý si doteraz pamätám."

Peter Lukačovič: "Ja nie som veľmi na slová a opisy, jednoducho sa mi tá fotka páči, pretože je na nej krásna nevesta v krásnom prostredí…"

Photodananai: "Fotka vznikla cielene pri západe slnka, chceli sme ňou vyjadriť siluetu Dražovského kostolíka a krásne farby pri západe."

Vlado Ivan Photo: "Keď celý svadobný deň prší a len na jeden moment akoby zázrakom zasvieti slniečko, vznikne krásny okamih plný energie a nezabudnuteľného čara."

Slavo Halapi: "Mladomanželia sa neváhali poohadzovať práškovými potravinárskymi farbami, aby vznikli ich zaujímavé svadobné fotky."

Ďakujeme za úžasnú prácu svadobných fotografov, ktorí zachytávajú tie najvzácnejšie okamihy života a aj do budúcoročnej svadobnej sezóny im prajeme veľa úspechov a krásnych fotografií.

Ktorá fotografia najviac oslovila vás? Napíšte nám do komentára a pochváľte toho fotografa, ktorého práca sa vám najviac páči 🙂


Pozrite si aj výber najlepších svadobných fotografií roka 2015.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu