Toto sú tie najkrajšie svadobné fotografie roku 2016 podľa našich fotografov!

 • 14. dec 2016
 • Alžbeta Kovárová
 • archív firiem

Výber najlepších, najkrajších či najemotívnejších fotografií našich PRO fotografov vám dnes ponúkame v tomto článku. Prečo si vybrali práve tieto fotografie?

Marian Holub photography: "Fotografia je pre mňa výnimočná, pretože svadobné fotenie, a aj celá svadba sa odohrávala na nórskom ostrove Osterøy. Krásne prostredie, síce trošku upršané, iní ľudia, iné zvyky. Takéto výzvy prijímam veľmi rád."

Tomáš Paule – Tommyfoto: "Spolupráca s týmto párom bola skvelá a vychytali sme úžasný západ slnka neďaleko Liptovskej Mary."

SHINE vision – Simona Hulmanová: "Aj keď bolo ťažké vybrať, táto svadba bola pre mňa asi jedna z najkrajších v roku 2016. Z fotky vyžaruje pozitívna energia a láska, rovnako ako aj z celej svadby. Svadobné portréty sme fotili iba 10 minút…"

Vladimír Liptai – Svadobný fotograf: "Fotografia je moja najobľúbenejšia, mladý pár naozaj zamilovaný, na ich svadbe som sa cítil ako doma."

Anna K: " Mám veľmi rada, keď si ľudia aj po pár rokoch spoločného života uvedomia, že chcú žiť spolu aj naďalej, že to má zmysel a chcú spečatiť svoju lásku aj slovkom áno…"

Daniel a Janka Pajonko Photography: "Bolo ťažké vybrať tú NAJ fotografiu z roku 2016. Z každej fotografie žiari šťastie, láska a neha mladomanželov. Je krásne zažívať to s nimi cez objektív."

Nikol Bodnárová Photography: "U mňa vyhrala fotografia, ktorá vznikla pri fotení zahraničného páru práve u nás v Bratislave. Bolo mi cťou fotiť doteraz pre mňa najemotívnejšiu svadbu týchto úžasných ľudí, ktorá pre mňa zostane navždy výnimočná."

Róbert Gálik photographer: "Kvôli portrétnemu foteniu netreba precestovať stovky kilometrov, niekedy postačí lúka či vinice vo vašom okolí, ktoré dodajú správnu iskru vašim svadobným fotografiám."

Simon Ross – Svadobný fotograf: "Prečo je vybraná fotografia pre mňa tá naj? Lásku v srdciach Radky a Ľuboša nie je možné opísať množstvom farieb, ktoré sú na fotografii zachytené."

Mikuláš Riecky – RM svadobna fotografia: "Keďže moja práca je o emóciách, vybral som fotku z ceremónie. Je niečo krajšie ako tie pravé nefalšované emócie pri prvom pohľade na nevestu? Keďže v Írsku sa nevesta a ženích nesmú vidieť pred obradom, tento moment je veľmi romantický. Ženích po prvýkrát videl svoju polovičku a neudržal slzičky v očiach…"

Milan Matuška: "Fotografia zamilovaného páru, ktorému som pomohol splniť si ich sen, mať svadobné fotografie zo slnkom zaliateho gréckeho ostrova Santorini. Z krajiny, kde sa modrá obloha zlieva s ešte modravejším morom. Z krajiny, kde každý deň počas sezóny tisíce ľudí tlieskajú západu slnka, z najromantickejšieho ostrova na svete. Bolo mi cťou túto nádheru zažiť a môcť zvečniť ich dojatie a šťastie."

Beata Hrbáčková – BH Photography: "Nežná láska. Nepotrebuje veľké kulisy, a aj tak je zreteľná a krásna."

Daniel Nedeliak – Nedeliak Photo: "Tento záber mám rád pre spojenie pekného svetla, emócie a čiernobielej fotky."

Fantastik Foto: "Proste jedna bláznivá dvojica…"

Eriino – Erik Ďuriš: "Róbert a Nikoleta sú dvaja mladí úžasní ľudia žijúci v Nemecku. Sú skutočným dôkazom, že láska nepozná prekážky, aj keď pochádzajú z dvoch rôznych štátov. Touto fotkou som chcel znázorniť dve odlišnosti – dva rôzne národy, z ktorých pochádzajú (pokosená a nepokosená púpava) a zároveň jednu obrovskú a podstatnú skutočnosť, ktorá ich spája – ich vzájomnú lásku."

Ivana Butalová – Butalove photography: "Fotografia Ivky a Michala je jednou z mojich najobľúbenejších v tejto svadobnej sezóne. Je vytvorená na krásnom mieste, pri čarovnom západe slnka, no najmä je nabitá láskou a nefalšovanou emóciou dvoch milujúcich sa ľudí, ktorí si vzájomnú prítomnosť naozaj užívali. A chcete vedieť tajomstvo? Na fotografii boli v skutočnosti traja, dnes sa už tešia z krásnej malej Laury."

Martin Cintula creativephoto: "Fotografia je zo svadby Petra a Michaely, keď po upršanom ráne vyšlo slnko…"

Marián Csano: "Váhali sme, či ísť do toho a či budeme stíhať obrad, ale Bea s Mirom boli už rozhodnutí – "Dáme to". A tak po náročnom výstupe na Michalskú vežu sa nám Bratislava odmenila nádhernou panorámou, pričom vznikla jedna z mojich naj fotografií tohto roka. A myslím, že za tú trošku adrenalínu to stálo."

Jojo Tengi: "Na tejto úžasnej svadbe sme nestihli fotiť umelecké fotografie, pretože obrad začal skoro a program bol nabitý. Toto ma neodradilo a večer som pripravil sviečky, šampanské, kvety a povedal som, nech si novomanželia sadnú a nájdu si chvíľu pre seba."

Juraj Gotthard: "Najprirodzenejšie momenty svadobného dna vznikajú počas príprav nevesty a ženícha. V ovzduší je cítiť iba radosť a jemné vzrušenie pred naplnením najkrajšieho dna ich života."

Martin Almáši – svadobný fotograf: "S nevestou a ženíchom sme sa stretli v Banskej Štiavnici. Vonku prší a my vchádzame do najbližšej kaviarne. Rozprávame sa a smejeme. Martina a Jozef patria k sebe a je to vidieť a cítiť v každom ich pohľade."

Radovan Škohel: "Túto fotografiu som vybral, pretože tie detské, úprimné výrazy sú na nezaplatenie."

Terézia Plešová – TOP-ART: "Na popis tejto fotky stačí jedno slovko: romantika…"

Lucia Laczová – Daludape foto: "Túto fotografiu mám veľmi rada vďaka krásnym a usmievavým spomienkam. Pri pohľade na kmeň stromu ma napadlo jedno slovo: socha. Nevesta samozrejme nemala problém tam vyliezť."

Milan Dzadík – EL MO Creative: "Fotografia vznikla pri fotení poslednej svadby sezóny 2016. Fotili sme v kaštieli Pechy Hermanovce. Je tam veľmi pekná atmosféra a preto sa mi veľmi páči."

Dušan Poništ: "Oslovil ma moment zachytený na tejto fotografii, ktorý si doteraz pamätám."

Peter Lukačovič: "Ja nie som veľmi na slová a opisy, jednoducho sa mi tá fotka páči, pretože je na nej krásna nevesta v krásnom prostredí…"

Photodananai: "Fotka vznikla cielene pri západe slnka, chceli sme ňou vyjadriť siluetu Dražovského kostolíka a krásne farby pri západe."

Vlado Ivan Photo: "Keď celý svadobný deň prší a len na jeden moment akoby zázrakom zasvieti slniečko, vznikne krásny okamih plný energie a nezabudnuteľného čara."

Slavo Halapi: "Mladomanželia sa neváhali poohadzovať práškovými potravinárskymi farbami, aby vznikli ich zaujímavé svadobné fotky."

Ďakujeme za úžasnú prácu svadobných fotografov, ktorí zachytávajú tie najvzácnejšie okamihy života a aj do budúcoročnej svadobnej sezóny im prajeme veľa úspechov a krásnych fotografií.

Ktorá fotografia najviac oslovila vás? Napíšte nám do komentára a pochváľte toho fotografa, ktorého práca sa vám najviac páči 🙂


Pozrite si aj výber najlepších svadobných fotografií roka 2015.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby