Toto sú najkrajšie svadobné fotografie roku 2019 podľa našich fotografov!

 • 15. jan 2020
 • Barbora Babicová
 • archív PRO

Požiadali sme našich PRO fotografov, aby vybrali tri najkrajšie či najemotívnejšie fotografie svadobnej sezóny 2019. Nech sa páči, toto sú ony!

Adam Oliva:

najkrajšie svadobné fotografie 2019

Svadobná foto Sáry a Mateja v starom meste v Bratislave – najvtipnejším momentom bolo to, že často sa čaká na nevestu, kým prebehnú všetky prípravy ako maľovanie a česanie, lenže tu tomu bolo naopak. Ženích si potrpel viac na vzhľad ako nevesta a mierne sa meškalo, ale všetko dobre dopadlo.

najkrajšie svadobné fotografie 2019

Nevesta Patrícia, ktorej pri obliekaní pomáhala babka, a dávala jej cenné rady do života.

najkrajšie svadobné fotografie 2019

Možno nejde o najlepšiu svadobnú foto, ale táto fotka má za sebou príbeh. Išlo o svadbu spolužiakov zo strednej školy – z Gymnázia zo Skalice. Alica chodila do "áčky" a Matúš do "béčky" a týmto sobášom sa táto malá rivalita medzi triedami navždy odstránila. Mladomanželia si vybavili fotenie práve na skalickom gymnáziu, kde to celé začalo. Fotka je fotená pod tablom z posledného ročníka.

Miro Kuruc:

svadobné fotenie v Beniczkého dome

Zimné svadobné fotenie nebýva také časté a je pomerne náročné na svetlo a čas. Je ťažké sa neveste usmievať v mraze -8 stupňov, keď by sa všetci už najradšej videli za stolom pri teplej polievke. Preto je vhodné využiť aj interiérové verejné priestory, keď si nevesta a ženích oddýchnu, zohrejú sa pri čaji alebo varenom víne. Uvedená fotka je z kaviarne Beniczkého domu – ako ste si isto všimli, fotografovi nikto nebráni behať vonku. K tomuto svadobnému páru sa mi viaže ešte jedna zvláštna príhoda. Ponúkam možnosť spracovať fotky v tzv. SlideShow fotovideu s hudobným podkladom. Výber piesne nechali mladomanželia na mne – vraj neexistujú náhody, ale vybral som najobľúbenejšiu pieseň ženícha Martina. Po odovzdaní fotiek mi volal, kto bol za tým – bol vážne dojatý. Náhody však neexistujú. Jednoducho vyššia moc.

99 % svadobných portrétov fotím v deň "D", teda dve – tri hodiny pred obradom, keď nie je svetlo ideálne, ale ako ste sa mohli dočítať aj na fóre Mojej svadby – svetlo robí fotku. Nerobí mi to za tie roky žiadny problém a naučil som sa so svetlom pracovať aj v najhorších podmienkach o 12:00 v horúcom auguste. Potom mi už neprekáža ani dážď, ani letná búrka. Toto je však jedna z mála svadobných fotiek, keď sme si portréty naplánovali v predstihu a v ideálnom čase. Potom aj na Slovensku vznikajú prekrásne scenérie ako táto z Chorvátska… pardon, z Liptovskej Mary 🙂 Vždy banujem, keď sa nemôžem pochváliť aj inými vydarenými zábermi, kde by ste videli krásu a precítený výraz nevesty a niekedy aj ženícha. Ale ako profesionál vždy rešpektujem želanie mladomanželov o zachovanie súkromia – niekedy mi však pár kúskov povolia zverejniť. Za čo ďakujem.

Fotenie Mirky a Petra bolo jedno z najpohodovejších v tomto roku a zároveň veľkou výzvou. Ženích Peter je sám fotograf a dokonca fotí aj svadby. Musel som sa patrične vyhecovať, aby som ani v najmenšom nesklamal a nezaváhal. Všetko vyšlo v dokonale uvoľnenej nálade – ako vyjadruje aj táto milá momentka – pretože ženích ako fotograf chápal, čo všetko fotenie svadby obnáša a nestaral sa mi do roboty. Nevesta Mirka bola taká milá, že jej vravím: Ty nič nerob, len sa usmievaj. Skoro vždy najlepšie fotky vzniknú keď ich nečakáte, tento malý psík nám vbehol do záberu neplánovane a to je na tom to dobré, lebo je to originálne a živé. Zásadne nič nesilím, vždy improvizujem, aj preto je každá svadba jedinečná – je sprievodná veta, ktorú píšem v každom cenníku.

KreaTTif Atelier:

najkrajšie svadobné fotografie 2019

Toto bol jednoznačne najfotogenickejší pár tejto sezóny, z ktorého vyžaruje neskutočná iskra a láska. Aj toto bola momentka, keď nevedeli, že zrovna fotíme… Ten zamilovaný pohľad hovorí za všetko. S novomanželmi sme stále v kontakte a po dvoch mesiacoch sa k nám vrátili na vianočné fotenie so synčekom.

najkrajšie svadobné fotografie 2019

Prvé stretnutie na moste v nitrianskom parku z trochu iného uhla. Keďže fotíme dvaja, až do odovzdania fotiek nevedeli, že sme fotili aj z takejto diaľky, jeden z nás sa jednoducho na chvíľu vyparil.

V ráno tejto bratislavskej svadby sme mali doslova hlavu v smútku, pretože počasie nám naozaj neprialo a od rána bol silný lejak. Po príchode do centra, kde sme mali fotiť a kamerovať portréty nám svadobný pár zavolal, že budú dosť meškať… A meškali naozaj dlho, tak sme v lejaku čakali v aute. Akonáhle však nevesta so ženíchom dorazili, ako zázrakom prestalo pršať, dokonca nám začalo svietiť slniečko, tak sme mohli prejsť hneď niekoľko miest v Bratislave. Hneď ako sme dofotili poslednú lokáciu, Medickú záhradu, v ktorej vznikla aj táto fotka, opäť začalo pršať. Počasie na nás doslova počkalo.

Tomáš Michna:

5.10.2019 – svadba v Tatrách: Tento deň od rána bez prestania pršalo, na hory nebolo vidieť, ale napriek tomu sme nafotili veľa fotiek a po príchode na hostinu už mal každý fotenia dosť, na konci dňa sa mi však podarilo novomanželov ešte raz vytiahnuť von a pokúsiť sa o nočnú fotku v daždi priamo pred miestom konania hostiny.

 

svadobné foto v daždi

7.9.2019 – svadba v daždi: Aj tu viacmenej celý deň pršalo a muselo sa veľa improvizovať, na konci dňa, keď opäť začalo pršať, som sa pokúsil novomanželov presvedčiť, že fotka s dáždnikom by mohla byť fajn, podarilo sa?

 

svadobná fotka s prskavkami

31.8.2019 – svadba na Morave: Fotky s prskavkami sú vždy výzvou, zvlášť, keď je už dlho po západe slnka. Snažím sa fotky s prskavky mať z každej svadby trochu iné, ale samotná organizácia fotenia aj prevedenie nie je mnohokrát prechádzka ružovým sadom, tu sa to, myslím, podarilo a hostia spolupracovali.

HMfoto – Helena Jankovičová Kováčová:

Mám radosť, keď sa mi podarí notoricky známe miesto nafotiť z iného uhla pohľadu, ako tomu bolo aj vo vinohradoch ELESKO v Modre, navyše fotografia získala bronzové umiestnenie v súťaži svadobnej fotografie 2019 od ONE EYELAND.

Ešteže bolo vonku chladno a mali sme viac času na fotenie v Primaciálnom paláci, aj táto fotografia získala rovnaké ocenenie ako predchádzajúca a navyše získala umiestnenie fotky dňa na portály Mywed.

Slovo dalo slovo a portrétne fotenie sme si dohodli na námestie sv. Marka v Benátkach, oplatilo sa privstať, kým ešte okrem holubov na námestí skoro nik nebol, fotografia bola ocenená portálom ISPWP.

Ebaphoto – Erika Bacigálová:

J&M Photography:

Aj keď si rád za svadbou vycestujem, tento rok prevládali mestské svadby v mojej rodnej Bratislave. Tá ale tiež ponúka pekné zákutia pre svadobné fotky. Jedna z nich vznikla na Slavíne, v ktorého okolí vyrastali ako moji klienti, tak aj ja. Druhá zase v botanickej záhrade, kde tiež veľmi rád chodím fotiť svadobné portréty. Pomedzi stále utieranie zaroseného objektívu v skleníku sa podarí aj takýto záber. A tretia fotka je ukážkou toho, prečo aj fotenie príprav by malo patriť ku každému svadobnému foteniu, hlavne keď sa pred objektívom zídu samí pekní ľudia.

svadobné fotenie na Slavíne

svadobné fotenie v botanickej záhrade

fotenie svadobných príprav nevesty

Marián Csano:

Jozef Mudrák:

Vždy sa snažím zachytiť hostí, ako sa bavia bez toho, aby som ich vyrušoval. Na túto situáciu si pamätám, rodičia boli vtiahnutí do tanca a ich syn si evidentne vymyslel niečo iné. Najlepšie na celej fotke bolo, že tento moment som si všimol až doma, pri triedení a dobre som sa na ňom pobavil.

Keď sa dá, rád chodím fotiť portrétne fotografie na západ slnka. Veľakrát sa dostanem aj na miesta pre mňa nepoznané, v tomto prípade ženích s nevestou nechali výber čisto v mojej réžii. Deň už sme si dohodli spoločne, aby to vyhovalo obom, no žiaľ slnko sa dlho ukrývalo za oblakmi. Nakoniec vyšlo na niekoľko sekúnd a dokázalo vytvoriť túto super atmosféru.

Najkrajší pár roku 2019

CSV Production:

Fotenie v Kitsse s jedným z našich najúspešnejších olympijských medailistov Pavlom Hochschornerom a jeho krásnou ženou Majkou.

svadba Pavla Hochschornera

Pandorasbox:

Ďakujeme za úžasnú prácu svadobných fotografov, ktorí zachytávajú tie najvzácnejšie okamihy života a aj do budúcoročnej svadobnej sezóny im prajeme veľa úspechov a krásnych fotografií.

Ktorá fotografia najviac oslovila vás?


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby