Unikátne nápady na svadobnú zábavu bez tanca

 • 11. jún 2019
 • Silvia Blahovcová
 • istock

Predstaviť si slovenskú svadbu bez tanca môže byť pre mnohých náročné. Sú však ľudia, ktorí tanec nemusia, môže byť pre nich nepríjemná predstava tancovania pred ostatnými ľuďmi alebo môže ísť aj o svadby v menšom kruhu ľudí, takpovediac iba pri dobrom jedle.

Čo by ste však rozhodne mali na takejto svadbe urobiť, je pre hostí pripraviť nejaký program, kultúrnu vložku, niečo na pobavenie, aby mali na čo spomínať. Aké aktivity môžete pre svojich hostí pripraviť ako program na svadobnej hostine? Prinášame vám hneď niekoľko unikátnych nápadov na svadobnú zábavu, ktoré nezahŕňajú tanec.

Vyzvite hostí do hry

Pokiaľ sa vaša svadba koná pod holým nebom, môže ísť o rôzne športové hry, ako kriket, golf či petang. Zahrajte sa so svojimi hosťami pri poháriku osviežujúceho nápoja a na pozadí príjemnej jazzovej hudby.

Ak máte svadobnú hostinu naplánovanú v miestnosti, siahnite po iných zábavných hrách, akými sú napríklad Activity alebo hádanie kto je kto po nalepení papierika s menom hosťa na čelo. Je, samozrejme, na vás, akým smerom sa uberiete.

Zabavte sa s fotobúdkou

Fotobúdky bývajú hitom všetkým svadieb. Pripravte vašim hosťom možnosť výberu pozadia a z množstva rekvizít. O zábavu budú mať postarané.

Alternatívou je aj jednoduchá fotostena a fotograf, ktorý odfotí vašich hostí podľa ich požiadaviek. Aj tu však môžete pre nich pripraviť množstva zábavných kostýmov, parochní či nápisov, ktoré môžu pre svoje fotografie využiť.

Umelec na pozvanie

Pozvite na vašu hostinu umelca, maliara, ktorý počas zábavy namaľuje obraz podľa inštrukcií hostí. Okrem dobrej zábavy tak vznikne milá pamiatka, ktorú si môžete zavesiť do vašej domácnosti.

Rovnako môžete umelca požiadať, aby namaľoval vašu hostinu so všetkými hosťami (samozrejme, ak ide o malú svadbu). Ak máte dobrý zmysel pre humor a vaši hostia rovnako, môžete na vašu svadbu zavolať karikaturistu, ktorý každého hosťa zachytí zábavným spôsobom.

Choďte po hlavnom jedle do klubu

Áno, v tomto prípade to síce tanec zahŕňa, ale bez toho, aby ste museli riešiť prvý tanec, rodičovský tanec či iné „povinné jazdy“. Jednoducho svojich priateľov vtiahnite do klubu a zabavte sa tam. Kto bude mať chuť sa vyzvŕtať na parkete, bude mať príležitosť. Rovnako zaujímavé je využitie rôznych tematických party alebo iných zaujímavých akcií naokolo, prípadne aj hudobného festivalu.

Ochutnávka vín a destilátov

Najmä ak sa vaša svadba odohráva v oblasti preslávenej výrobou vína či destilátov, je to ideálny spôsob ako oživiť vašu svadobnú hostinu. Pripravte vašim hosťom ochutnávku vrátane zaujímavého výkladu.

Veľmi zaujímavou obmenou v akejkoľvek oblasti je napríklad ochutnávka nápojov z nejakého miesta, ktoré je pre vás ako snúbencov niečím výnimočné. Zasnúbili ste sa na dovolenke v Chille s pohárikom tamojšieho vína? Prineste vašim hosťom možnosť ochutnať ho tiež. Výklad k ochutnávke je už iba bonus.

Kultúrna vložka

Pre vašich hostí môžete pripraviť mini koncert v podobe akustickej gitary a vášho obľúbeného umelca, prípadne kratšie divadelné predstavenie či ukážka bojového umenia. Akýkoľvek program, ktorý vás vystihuje bude pre vašich hostí určite zaujímavý.

Profesionáli
7
Kapela Medley
Hudobné kapely
Svadby, plesy,firemné večierky, venčeky, rodinné oslavy, stužkové, koncerty, tanečné zábavy a posedenia v baroch . Celé SR.
Trebišov
1
Saxofonista a DJ Mar...
Hudobné kapely
+421 914 343 344 ibiza resident dj since 2015 Marek Deagon Electro Playground ibiza event agency http://www.electroplayground.com/booking/
Bratislava

Kultúrny tanec

Ok, opäť v zásade o určitý tanec ide, ale zase ide o niečo iné. Pozvite na vašu svadbu folklórny súbor, ktorý vašim hosťom zatancuje, prípadne pripraví aj kratší program. Pokiaľ milujete niektorí zo spoločenských tancov, zabezpečte profesionálov, ktorí vám ho predvedú. Ako čerešnička na torte môže byť, ak sa k nim pridáte aj vy sami.

Miešané kokteily

K svadbe jednoznačne patrí aj alkohol. Pripravte pre vašich hostí veľkú barmanskú show, kde profesionálny barman so všetkými vyhadzovaniami fliaš a shakerov nad hlavou pripraví vašim hosťom miešané nápoje podľa požiadavky. Hostia si svoj kokteil môžu ozdobiť podľa vlastných preferencií a chúťok.

Adrenalín

Pripravte vašim hosťom možnosť adrenalínovej zábavy v podobe lanového centra či veterného tunela, prípadne letu balónom. Všetko závisí od dobrej organizácie a vašich plánov.

Karaoke so živou kapelou

Kto by nepoznal karaoke. Ako zábava na svadbe je to však ešte vyšší level. Ak do toho zapojíte aj živú kapelu bude to ešte zaujímavejšie. Vaši hostia si môžu povymýšľať piesne, aké sa im páčia a spievať budú z pamäti. Tu však treba jednoznačne počítať s tým, že pokiaľ pôjde o svadbu v decentnejšom duchu, zrejme nenájdete dostatočný počet odviazaných hostí pripravených na spevácky výkon. Ako sa hovorí, veľa pili, veselo žili.

Party pri bazéne

Kto by sa v horúcich letných mesiacoch netúžil schladiť. Dajte vašim hosťom dopredu vedieť, že vaša svadobná hostina bude pri bazéne a nechajte ich, aby sa vybláznili a zabavili v bazéne pripravenom iba pre nich.

____

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby