Aké výhody v sebe ukrýva nástrekové opálenie?

 • 13. aug 2018
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Biele svadobné šaty a biela nevesta… hmmm, to veru nie je vábivá svadobná kombinácia. Nemusíte byť hnedá ako horká čokoláda, ale trocha opáleného tónu dodá vašej pleti pôvab a šmrnc.

Patríte k nevestám, ktoré sa nemôžu alebo nechcú opaľovať na slnku alebo v soláriu, no predsa túžia po čokoládovej pokožke? Máme pre vás dobrú správu. Existuje zdravý, rýchly a intenzívny spôsob, ako sa opáliť do svadobných šiat – nástrek! 🙂

Čo je nástrekové opálenie?

Ide o formu opálenia pokožky bez UV žiarenia za pomoci nástrekovej látky, ktorá je vyrobená z cukrovej trstiny. Vďaka prírodnému sacharidu pokožka zhnedne, ale nehrozí jej žiadna alergická reakcia. Nástrek je vhodný aj pre ľudí s lupienkou, ekzémom, psoriózou a tiež tehotné a dojčiace ženy.

Niektoré nástrekové látky dokonca dokážu prekryť aj kožné ochorenie vitiligo (na koži pacienta sa objavujú fľaky bielej farby rôzneho tvaru a veľkosti). Efekt opálenej pokožky si môžete aj bez vypekania na slnku užiť 7-10 dní. Túto procedúru najčastejšie poskytujú solária, ale nájdete ju aj v salónoch krásy. Navyše, nástrekové opálenie je cenovo dostupné. Pohybuje sa v rozpätí od 20 – 33 € po celom Slovensku.

Čo je potrebné urobiť pred nástrekom?

V prvom rade je dôležité, aby ste sa na túto službu včas objednali. Ideálne je ísť na nástrek 2 dni pred svadbou. Dôvodom je, že opálenie pokožky sa naplno prejaví po 48 hodinách. Pokiaľ by ste išli na nástrek v piatok a svadbu máte v sobotu, zdalo by sa vám, že k žiadnemu opáleniu vlastne nedošlo. No a v nedeľu ráno by ste sa zobudili dokonale opálená… 🙂

Pred nanesením nástrekovej látky je potrebné urobiť si dôkladný píling celého tela. Osobitú pozornosť venujte lakťom a kolenám, tie sú totiž najsuchšími časťami pokožky. Píling si môžete urobiť buď pred návštevou solária doma, alebo priamo v salóne. Pokiaľ sa rozhodnete pre prvý spôsob, je dôležité, aby ste si na pokožku nenaniesli deodorant a parfum. Mohli by ste sa totiž razom premeniť na Fionu – ozeleneli by ste! 🙂

Ako prebieha jeho aplikácia?

Po pílingu v salóne sa poriadne osušte a nepoužívajte žiadny krém či telové mlieko. Následne sa prezlečiete do jednorazových nohavičiek a vlasy si zakryjete čiapkou. Odvážnejšie dámy môžu absolvovať nástrek aj nahé, pokiaľ to personálu, ani im neprekáža.

Výhodou nástreku je, že ho nemusíte absolvovať na celé telo. Pokiaľ vám stačí opálená tvár, dekolt, ruky a chrbát, dajte si nastriekať len tie. Vaše nohy budú aj tak schované pod šatami. Vždy personál oboznámte s intenzitou opálenia, akú si želáte. Existuje viacero odtieňov nástrekovej látky, alebo sa intenzita opálenia jednoducho koriguje počtom nanesení látky.

Potom vás pomocou nástrekovej pištole doslova nastriekajú hnedou látkou, čo trvá maximálne 15 minút. Ďalších 10 minút bude trvať vaše osušenie. Počas neho sa tela nedotýkajte, aby ste si neurobili šmuhy spôsobené neuschnutou látkou. Suma sumárum – práve ste sa opálili za cca 30 minút! 😉 A to bez škodlivého UV žiarenia…

Čo po nástreku?

6 hodín po nástreku sa dôkladne osprchujte a bohato natrite telovým mliekom alebo olejom. Pokiaľ sa nebojíte intenzívnejšieho opálenia, nechajte látku pôsobiť o niečo dlhšie. Počas sprchovania nepoužívajte špongiu a nezľaknite sa hnedej vody. Pôjde o zvyšky nástreku, ktoré sa nevstrebali do vašej pokožky.

Počas celých 7-10 dní nástreku sa po každej sprche natierajte krémom. Predĺžite tak vaše opálenie a zároveň zabránite suchým miestam na pokožke, ktoré by mohli spôsobiť neželané fľaky. Zároveň uprednostnite sprchu pred vaňou a nerobte si píling.

Fľaky a špinavé svadobné šaty?

Predtým, než zavrhnete nástrek, musíte vedieť, že z neho v žiadnom prípade nebudete ako fľakatý pomaranč. 🙂 Časy, kedy mali nástrekové látky oranžové odtiene sú ďaleko preč a dnes patrí k moderným a celebritami milovaným spôsobom, ako sa rýchlo a zdravo opáliť.

Žiaľ, mnohé požičovne svadobných šiat z nevedomosti odmietajú nevestám požičať šaty, pokiaľ plánujú nástrek. Látka sa neviaže na textil, ale na pokožku, takže vaše snehobiele šaty nebudú špinavé. Po čerstvej aplikácii sa môže stať, že sa vám otlačí na šatstvo, no je prateľná pri bežných teplotách a nevyžaduje si použitie odstraňovačov škvŕn.

Náš tip: Počas tropického leta je možné, že sa vaše svadobné šaty trochu otlačia v okolí podpazušia. Stačí si ho prepudrovať detským púdrom a zabránite tak silnému poteniu a otlačeniu nástrekovej látky zároveň.

Vedeli ste, že nástreková látka…

 • Neobsahuje UV filter, takže sa s ňou môžete opaľovať na slnku aj v soláriu?
 • Pleť krásne hydratuje a je obohatená o vitamíny a minerály, ktoré ju omladzujú a spevňujú?
 • Dokáže čiastočne prekryť strie, akné a iné nedokonalosti pleti?


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby