Viete, ako si vybrať náušnice na svadbu podľa typu vašej tváre?

 • 27. máj 2016

Každá nevesta chce vyzerať v deň svadby nádherne, na tom sa určite zhodneme. Práve náušnice sú doplnkom, ktorý dokáže veľmi pekne dotvoriť jej outfit. Náušnice padnú do očí všetkým svadobčanov hneď po svadobných šatách. Nemali by teda chýbať žiadnej neveste. Na čo je potrebné sa zamerať pri výbere tých správnych náušníc na svadbu? V prvom rade si treba uvedomiž, že výber vhodných náušníc by nemal podliehať len sympatiám neviest, ale závisí aj od viacerých iných faktorov.

Všeobecne platí, že:

• Pri výbere náušníc je dobré zohľadniť veľkosť hlavy, typ tváre, dĺžku vlasov, farbu vlasov a postavu nevesty. • Nevesty by sa mali vyhýbať náušniciam, ktoré sa tvarovo podobajú typu ich tváre. • Napichovacie náušnice sa hodia každej žene, no na niektorých typoch tváre zaniknú. • Pri výbere vhodných náušníc na svadbu treba zohľadniť aj iné doplnky, svadobné šaty a štýl, v akom sa bude svadba konať. • Na náušniciach na svadbu je dôležité všetko, každý detail – farba náušníc, ich veľkosť, aký majú odlesk, taktiež akými kamienkami sú zdobené, či z akého materiálu sú vyrobené. • Náušnice treba vyberať veľmi opatrne.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Na začiatok si určite typ vašej tváre

Významnú úlohu pri výbere vhodných náušníc pre nevestu zohráva práve typ tváre. Ak si chcete vybrať dokonalé náušnice, ktoré vám zvýraznia prednosti a zjemnia nedostatky na vašej tvári, musíte si určiť, aký typ tváre máte. Rôzne zdroje však uvádzajú rôzne typy tvárí, my sme sa rozhodli pre týchto šesť základných typov ženských tvárí, aby ste sa v jednom z nich určite našli. Ide o okrúhly, oválny, štvorcový, obdĺžnikový, trojuholníkový a srdcový typ tváre.

1. Náušnice vhodné k oválnej tvári

Oválna tvár je charakteristická symetrickým tvarom, šírka čela a sánky je rovnaká. Nevesty s týmto typom tváre ju potrebujú opticky rozšíriť, práve preto im dokonale budú sedieť všetky oblé tvary, akými sú náušnice v tvare slzičiek, kruhy alebo náušnice v tvare špirál. Taktiež sa k tomuto typu tváre veľmi hodia náušnice v tvare jednoduchých perličiek či zlaté guľôčky. Vyhnúť by sa mali najmä visiacim náušniciam, ktoré tvár nežiadúco predĺžia.

2. Náušnice vhodné k okrúhlej tvári

Pre okrúhlu tvár sú typické širšie lícne kosti a rovnaká výška tváre ako aj jej šírka. Pre nevesty s týmto typom tváre je dôležité vybrať si dlhšie a nie veľmi rozširujúce sa náušnice. Najideálnejšou voľbou sú dlhé úzke voľne visiace náušnice, pričom sa nevesty nemusia báť ani hranatejších tvarov, ktoré majú štvorcové, trojuholníkové a obdĺžnikové náušnice. Zaujímavou voľbou sú aj podlhovasté náušnice zakončené výrazným prvkom, či rôzne iné náušnice so zaujímavým detailom.

3. Náušnice vhodné k štvorcovému typu tváre

Štvorcový typ tváre sa vyznačuje najmä širokým čelom a hranatou sánkou. Takúto tvár je potrebné predĺžiť, preto k nej pristanú guľaté náušnice, veľké kruhy či dlhé visiace náušnice. Nevesty s týmto typom tváre by sa mali zamerať na náušnice s elipsovým zaoblením a inými oblými tvarmi. Je dôležité, aby si vyberali skôr dlhšie náušnice a také, ktoré nie sú príliš široké.

4. Náušnice vhodné k obdĺžnikovému typu tváre

Obdĺžniková tvár je dlhšia užšia tvár, teda líca a čelo sú užšie ako u iných typov tvár. Dôležité je, aby náušnice nevesty s obdĺžnikovou tvárou boli viac široké ako dlhé. Ide najmä o okrúhle, štvorcové, rozvetvené, trojdimenzionálne, rôzne veľké či slzičkové náušnice, ktoré sa rozširujú smerom nadol.

5. Náušnice vhodné k trojuholníkovému typu tváre

Pre trojuholníkovú tvár je typická širšia sánka, pričom líca a čelo sú užšie. Nevesty s trojuholníkovým typom tváre, by sa mali zamerať na náušnice, ktoré zjemnia ich črty. Ide najmä o dlhšie a nie príliš rozširujúce sa náušnice. Pristanú im oválne a kruhové náušnice či náušnice pravidelných tvarov. Radšej by sa mali vyhnúť príliš malým náušniciam, keďže ostré rysy tváre by ich len zatienili. Ženy s takýmto typom tváre si môžu dovoliť tie najextravagantnejšie modely náušníc.

6. Náušnice vhodné k srdcovej tvári

Pre srdcovú tvár je príznačné, že čelo a líca sú širšie a tiež to, že sánka sa smerom k brade výrazne zužuje. Pre nevestu s prirodzene srdcovým typom tváre je dôležité, aby si nevybrala náušnice, ktoré budú presahovať dĺžku jej tváre. K tomuto typu tváre sa hodia náušnice v tvare slzičiek, obdĺžnika, oválne, kruhové a rôzne zdobené náušnice, ktoré sú zhora úzke a smerom nadol sa rozširujú (teda presne naopak ako tvár nevesty).

Aké náušnice sú najviac trendy svadobným doplnkom?

Najobľúbenejším materiálom je v súčasnosti biele zlato. Obľúbené sú jemné, ale aj výrazné druhy náušníc, keďže vždy záleží hlavne na vkuse nevesty. Netreba však zabúdať ani na typ tváre a samozrejme musia dokonale ladiť so svadobnými šatami a ostatnými svadobnými doplnkami nevesty.

Hľadáte dokonalé náušnice na svadbu?

Opýtajte sa v našich diskusiách ostatných neviest a používateliek, určite sa rady podelia o ich tipy a rady, ako si vybrať tie správne náušnice Spravíte si tak prieskum nielen medzi obľúbenými tvarmi svadobných náušníc, ale aj v predajcoch, ktorých sa naozaj oplatí navštíviť.


Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe