Krásne nechty na svadbu? Prezradíme, ako na to!

 • 9. jún 2021

Nejedna žena túži mať zdravo vyzerajúce a pôvabné nechty. Čo však robiť v prípade, keď vaše nechty nevyzerajú ani zďaleka dokonale a vám sa blíži termín svadby? Moderné kozmetické postupy nám hádžu záchranné koleso. V súčasnosti máme neuveriteľné množstvo druhov a metód na docielenie želaného vzhľadu nechtov. Nasledujúci článok vám poradí, ako mať krásne a zdravé nechty, a taktiež vám ponúkneme trendy pre nechty na svadbu.

Zdravé nechty – základ krásy

Hlavným pravidlom pre zdravé nechty je starostlivosť o ne. Každá z nás sa stretla s lámavými či štiepajúcimi sa nechtami. Chýbajúca hydratácia je prvým príznakom štiepenia nechtov. Špeciálne prípravky môžu zlepšiť kvalitu nechtov, my pre vás máme osvedčené a predovšetkým prírodné tipy. Olivový, kokosový a mandľový olej majú priam zázračné účinky. Pre silné nechty vyskúšajte nechtový kúpeľ z prasličky roľnej.

Túžite mať v deň svojej svadby vlastné dlhé nechty? Ich rýchlejší rast podporujú hlavne vitamíny A, B, zinok a vápnik. Príjmom bielkovinovej potravy ako napríklad cottage syrov, orechov, rýb a strukovín si vypestujete dlhé a silné nechty. V prvom rade sa vyhnite chemickým prostriedkom a nešetrným odlakovačom.

Blíži sa termín vašej svadby a vy ste vyskúšali všetky menované tipy, pričom sa vám stále nepodarilo dosiahnuť vytúžené dlhé pazúriky? V tom prípade sú vhodným riešením kvalitné posilňovače nechtov vo forme lakov a olejčekov. Pokiaľ sa vám nepodarilo docieliť požadovanú dĺžku nechtov do svadby, nezúfajte. Francúzska manikúra vytvára dojem dlhších nechtov a predstavuje decentný spôsob upravenia a skrášlenia nechtov na svadbu.

Japonská manikúra

Pre nechty, ktoré nutne potrebujú zregenerovať, znížiť lámavosť a celkovo docieliť zdravší vzhľad odporúčame japonskú manikúru. V japonskej manikúre sa využívajú pasty, ktoré sú zložené z minerálov, parafínu, zinku, včelieho vosku, vitamínov A, E a B. Pre dosiahnutie želaného zlepšenia kvality nechtov je nutné opakovať túto manikúru aspoň raz za mesiac. Nevýhodou je, že dosiahnutie želaného stavu nechtov pri japonskej manikúre trvá pomerne dlhšiu dobu, nie po jednorazovom ošetrení.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Gélové vs. akrylové nechty na svadbu

Termín svadby sa nezadržateľne blíži a vaše nechty nevyzerajú ani zďaleka tak príťažlivo a pôvabne, ako by sa patrilo na nevestu? V tomto prípade máte na výber z dvoch možností, prvou sú gélové a druhou akrylové nechty. Oba druhy sú založené na báze umelých látok, pripevnených na nevestine pôvodné, prírodné nechty.

Gélové nechty sú vytvárané z gélu a tvrdnú pod ultrafialovým svetlom. Na rozdiel od gélových nechtov sú akrylové tvorené z hmoty, ktorá stvrdne na vzduchu. Akrylové nechty bývajú odolnejšie a pevnejšie. Gélové však pôsobia prirodzenejším a lesklejším dojmom.

Mnohé budúce nevesty zaujíma, kedy je na takúto manikúru najvhodnejšia doba. Oba druhy umelých nechtov sú odolné a mali by na prírodných nechtoch vydržať dlhú dobu. Ako sme už vyššie spomenuli, prvenstvo v pevnosti držia akrylové nechty. Či už sa rozhodnete pre gélové či akrylové nechty na svadbu, odporúčame vám dať si ich spraviť pár dní pred svadbou, aby ste si na ne mohli zvyknúť. A to najmä v prípade, že ste dovtedy umelé nechty nenosili. Navyše, príliš včasná úprava nechtov vám do svadobného dňa nemusí vydržať.

Po aplikácií gélových alebo akrylových nechtov majú ženy obavy zo zničenia svojich prirodzených, resp. prírodných nechtov. Tieto obavy sú na mieste. Umelé nechty, bohužiaľ, zanechávajú mechanické a povrchové poškodenie na tých pôvodných. Postupným odrastaním pôvodného nechtu a regeneračnými prípravkami sa nechty dostanú opäť do pôvodného stavu. Umelé nechty určite nepoškodia tie prírodné natrvalo.

Profesionáli
9
Mária Illová * AT HO...
Make-up a účes
Ponúkam profi líčenie a účesy v pohodlí Vášho domova- prevažne západné a stredné Slovensko, ale za svojimi klientkami som ochotná cestovať kamkoľvek.
Celé Slovensko
0
Natalia Lackovicova ...
Make-up a účes
Poskytujem profesionálne služby v líčení a účesovej tvorbe. Ako vizážistka pracujem viac ako 30 rokov. Rada budem súčasťou aj vašej svadby:)
Bratislava

Trendy svadobné nechty

Úprava nechtov na svadbu je rovnako dôležitá ako svadobný účes a líčenie. Na rozdiel od každoročnej zmeny trendov svadobných šiat, účesov a líčenia, úprava nechtov na svadbu nepodlieha častým zmenám v trendoch. Pre svadobné nechty je typická jemnosť a jednoduchosť.

Rozhodne sa vyhnite tmavým a príliš výrazným farbám mohli by tak pokaziť dojem nežnej nevesty. Ak túžite zaujať, skúste napríklad výraznejšími šperkmi alebo kyticou. Umelé nechty bizarných, príliš špicatých a lopatkovitých tvarov nie sú práve najvkusnejším spôsobom, ako upútať pozornosť. Taktiež sa vyhnite vyzývavým maľbám na nechtoch, či nebodaj nálepkám, ktoré sú priam vrcholom svadobnému nevkusu. Pokiaľ nechcete skončiť ako svadobný papagáj, nekombinujte pestré farby. Farebné nechty však nie sú žiadne tabu! Odporúčame vyskúšať laky jemných farieb, napríklad podľa farebných tónov svadobnej kytice. Vhodné sú pôvabné perleťové, ružové a fialové odtiene.

Vkusnou úpravou nechtov je francúzska manikúra na prírodných, ako i na umelých nechtoch. Trendy nechty na svadbu sú zdobené drobnými kryštálikmi a lakmi obsahujúce jemné trblietky.

Pokiaľ sa už rozhodnete pre prirodzené alebo umelé nechty, nemali by ste zabúdať, že budú vizitkou vašej krásy a najmä v svadobný deň by ich úprava mala byť čo najdokonalejšia.

Inšpirácia pre svadobnú manikúru

POZRIEŤ ĎALŠIE NECHTY
Kompletný album

Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe