Netradičné miesta pre svadobné fotenie

  • 26. feb 2019
  • Silvia Blahovcová
  • iStock

Tak, ako sa vytrácajú tradičné prvky zo všetkých oblastí svadby, prechádza aj svadobná fotografia renesanciou a oproti klasickej štylizovanej fotografii, zachádzajú niektoré svadobné páry do zaujímavých alternatív. Pracuje sa ako s prostredím, tak aj dennou či nočnou hodinou, živlami alebo špecifickými rekvizitami.

Nie pre každého sú ideálne fotografie podľa určitých konvencií a uvažujú nad niečím nevšedným. Rozmýšľate aj vy nad iným ako klasickým fotením v ateliéri, alebo čoraz častejším fotením v rôznych kaštieľoch a zámkoch? Alebo sa možno trošku bojíte vyjsť z komfortnej zóny, ale niečo iné by sa vám celkom pozdávalo? Prinášame vám niekoľko tipov na netradičné miesta pre svadobné fotenie.

Hory

Na prvý pohľad možno poviete, že nejde o nič netradičné, ale verte nám.. prednedávnom sme uverejnili článok, kde nevesty pre krásne svadobné fotografie museli neraz zdolať náročný výstup a často čelili aj nelichotivých teplotným podmienkam. No za tie fotografie to samozrejme stálo.

Slovensko má prekrásnu prírodu a mnohé fotografie na štítoch, či iných vrcholoch hôr sú skutočné impozantné a rozhodne netradičné. Okrem spomínaných fotografií v cieľovej destinácii, mnohokrát vzniknú zaujímavé zábery aj z výstupu, či pri využití komplementárnych dopravných prostriedkov ako zubačka, či lanovka.

Príroda

Okrem tradičných fotografií z prírody, mnohé divožienky volia zábery naboso, v machu, na brehoch riek so zašpinenými koncami šiat, rozpustenými vlasmi a páni samozrejme nezaostávajú. V tomto prípade vedú muži s bosými nohami a bez saka. Slovenská príroda ponúka nevšedné kulisy, ktoré ak ich viete správne zachytiť, neprekoná nič. Ide už o veľmi umelecké fotografie, ktoré samozrejme nie sú pre každého. Ak však na to máte povahu a štýl vašej svadby sa nesie v podobnom duchu, neváhajte.

Rovnako môžete využiť aj ročné obdobie a v prípade jesennej svadby môžete fotografie umiestniť medzi množstvo opadaných listov, zatiaľ čo leto prináša polia plné kukurice a slnečníc a jar zase rozkvitnuté čerešne alebo polia so žltou repkou.

Voda

Ďalším často využívaným, no stále netradičným miestom alebo skôr živlom, je voda. V tomto prípade fotenie nebýva v rovnaký deň ako svadba, nakoľko sa snúbenci alebo už manželia zamočia. V ojedinelých prípadoch sa nájdu páry, ktoré kúpanie v šatách (samozrejme v letných mesiacoch) zahrnú aj do svadobného programu spoločne so svojimi hosťami.

Využitie prírodných jazier, potokov ale aj bazénov, či fontán je pre svadobnú fotografiu skutočne netradičné, ale veľmi efektné. Ak spojíte dané fotografie s už spomínaným štýlom divožienky, viete docieliť aj efekt Millaisovej Ofélie :-).

Ruiny

Zaujímavou zmenou oproti klasickej fotografii je aj využitie ruín a iných zrúcanín. Dané miesta hýria geniom loci a pre fotografie prinášajú ďalší nevídaný rozmer. Či už zvolíte veľké hrady a zámky alebo si nájdete drobné pozostatky z bývalých stavieb napríklad v blízkom lese, je len na vás.

Pokiaľ sa dané veľké zrúcaniny a ruiny prenajímajú na hranie hier ako napríklad paint ball, môžete dané miesto využiť aj týmto smerom. V podobných priestoroch sa dajú dokonale využiť aj fotografie s farebnými práškami, pričom sa nemusíte obávať, že by ste daný priestor znehodnotili.

Grafity

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov street artu, nebudú pre vás grafity ničím iným ako pravou kulisou pre vaše svadobné fotografie. A ak ste aj vy sami umelcami a nájdete priestor, ktorý to umožní, môžete sami stvoriť vyznanie pre svoju lásku alebo jeden pre druhého.

Blato

Tu už zachádzame do extra umeleckej alebo bláznivej fotografie, vzhľadom na spracovanie. Videli sme zábery štylizovanej nevesty na dvore v blate medzi sliepkami, ale rovnako aj svadobný pár váľajúci sa v blate. Závisí len a len od vás aký štýl je pre vás príznačný a čo sa páči vám.

Cirkus, lunapark, ZOO

Využívaným, ale nie príliš tradičným miestom pre svadobné fotografie, je aj cirkus, lunapark alebo ZOO. Čoraz častejšie sa stretávame s kritikou cirkusov a zlými podmienkami zvieratiek v nich, ale cirkusované šapitó má svoje čaro aj bez zvierat. V lunaparku môže zase snúbenec vystreliť ružu svojej nastávajúcej a spoločne sa môžu previesť na ruskom kole, retiazkovom kolotoči, či zajazdiť si na kolotoči s koňmi.

Divadlo, múzeum

Ak ste fanúšikom vysokého umenia, prečo to nezakomponovať aj do vašich netradičných fotografií? Zahrajte sa na javisku na vašich obľúbených dramatických hrdinov alebo naopak v múzeu zapózujte pri vašom obľúbenom obraze. Podčiarknete tak umenie umením.

Trošku odviazanosti

Veď svet okolo nás iba hýri možnosťami, kde všade by mohla vzniknúť krásna fotografia. Treba len vyjsť von a nechať sa uniesť momentom. Jedným z takých nápadov je napríklad fotenie v supermarkete, prípadne v stánku s rýchlym občerstvením. Zaujímavým môže byť aj trhovisko alebo kvetinový trh.

Rovnako nevšedné je aj fotenie v mestskej hromadnej doprave. Je skutočne len a len na vás, ako sa rozhodnete, čo vás vystihuje a na aké zážitky chcete mať spomienky.


Komentáre

    Pridaj príspevok