5 naozaj netradičných miest pre svadobné fotenie

 • 13. okt 2016
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Svadobné fotografie v parku, na lúke či pod hradom sú určite krásne. Sú to miesta spojené s tradíciou, priam predurčené pre svadobné fotky. Ale čo tak vykročiť zo známych koľají a vyskúšať niečo netradičné, uletené, jedinečné?

Ak vám nenapadá žiadne miesto, ktoré by spĺňalo menované kritéria, skúste tie naše. Po prvom prečítaní sa vám možno budú zdať trochu bláznivé, po druhom si ich zamilujete! Zahoďte predsudky, dajte im šancu a uvidíte, vaše svadobné fotografie budú dokonalé.

1. Vrakovisko s autami

Áno, čítate dobre. Neposielame vás na smetisko s odpadom, ale na vrakovisko, ktoré je plné áut. Farebných, luxusných, veteránov… Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, ide vskutku o inšpiratívne miesto pre svadobné fotky.

Predstavte si, že stojíte so svojím ženíchom na kope zošrotovaných áut a vo vzduchu romanticky veje váš závoj. Alebo že si sadnete do zošrotovaného športiaku, ktorý ešte pred pár dňami uháňal po cestách. Nebojte sa odviazať a pustite sa so ženíchom do šrotovania auta priamo počas fotenia. Zoberte do rúk kladivá a s úsmevom na tvári sa pustite do ničenia najbližšieho auta. Na vrakovisku, samozrejme…

2. Jaskyňa

Využite toto nádherné prírodné bohatstvo a zvečnite sa s ním na svadobných fotkách. Slovensko sa môže popýšiť rôznorodými druhmi jaskýň. A vy sa môžete popýšiť fotkami práve v nich.

Vyberte si jaskyňu, v ktorej ste boli na spoločný výlet alebo tú, ktorá je najbližšie pri vašom bydlisku. Pre svadby s nádychom zimnej témy odporúčame Dobšinskú ľadovú jaskyňu a Demänovskú ľadovú jaskyňu. Majú úchvatné ľadové kvaple a jazierka. Všade naokolo sála čistota a pôvab. Toto prostredie vytvorí skutočnú symbiózu s vašimi bielymi svadobnými šatami.

3. Aquapark

Svadobné fotky, na ktorých nevesta a ženích šantia vo vode v jazierku alebo na pláži, ste už iste videli. Vyskúšajte však trochu inú vodnú formu a zájdite na bláznivé fotenie do aquaparku.

Ak vám nechýba odvaha, vlezte do tobogánov a spoločne sa šmýkajte po kĺzačkách rovno do bazéna. Ste dobrí plavci? Skočte si držiac sa za ruky zo skokanského mostíka! Zahrajte sa na plavčíčku a za pomoci plaváka zachráňte svojho topiaceho sa ženícha. Využite všetky vodné atrakcie, fontány, vírivku a budú z toho tie najveselšie svadobné fotky vo vode.

4. V práci

Ak máte netradičné alebo zaujímavé zamestnanie, zvoľte si svadobné fotenie priamo na pracovisku. Ste zubárka? Posaďte svojho nastavajúceho do zubárskeho kresla, zoberte vŕtačku do ruky a fotenie sa môže začať. Učíte deti v materskej škole? Zapojte do fotenia aj ich a využite všetky učebné pomôcky a hračky k foteniu. Bude to milá zábava, na ktorú nezabudnete nielen vy, ale ani deti.

Ak vám práve napadlo, že vaše alebo partnerovo zamestnanie nie je dosť výnimočné pre takéto fotenie, mýlite sa. Každá práca má v sebe kúsok jedinečnosti, z čoho sa dajú vyčarovať krásne a originálne svadobné fotografie. Možno váš partner nie je práve pilotom lietadla a vy nie ste letuškou (ak ste, nie je čo riešiť, fotky v lietadle a pri lietadle budú fantastické), ale pracuje na vysokozdvižnom vozíku. Výborne! Nech si vás teda na ňom vyzdvihne do výšky a tá najlepšia svadobná fotka je na svete.

5. Kdekoľvek vďaka Photoshopu

Paríž, sladký Paríž… Večný Rím či stovežatá Praha. V prípade, že túžite po svadobných fotkách pri známych pamiatkach sveta a chýbajú vám peniaze na cesty, investujte aspoň do šikovného fotografa. Ten vám dokáže vďaka kvalitnej práci vo Photoshope urobiť fotky na nerozoznanie od tých, ktoré boli naozaj fotené napríklad pod Eiffelovou vežou.

Nemusí ísť o fotky výhradne zamerané na kultúrne pamiatky a mestá. Rovnako populárne sú aj fotky na útesoch, v horách, pri mori a kdekoľvek, kde si to vaše srdce zažiada. Ešte prekvapivejšie však budú fotografie, na ktorých popierate zákony gravitácie. Trochu mágie a hravosti na svadobných fotkách sa vám určite bude páčiť.

Náš tip: Na tieto druhy svadobného fotenia si vyberte naozaj špičkového fotografa, ktorý má precíznu prácu spojenú s nadšením a skúsenosťami. V opačnom prípade môžu vaše svadobné fotky na týchto miestach skončiť fiaskom. Ide o fotografie, ktoré vám kvalitne nespracuje dobrá kamarátka, ktorá občas fotí pre zábavu, ani fotograf, ktorý sa nehrá so svetlom, tieňom a zmyslom pre detail.

Zbožňujete blikot svetielok? Vyberte si na svoje fotenie miesto, kde to nimi žiari:

VIAC INŠPIRÁCIÍ…
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby