Nevesta Katka: „Obaja sme boli dojatí a bolo cítiť silné, temperamentné, ale zároveň pokojné puto medzi nami.“

 • 23. nov 2021
 • Dana Račko
 • Bauer Stories

Keď som uvidela tie úchvatné fotky nevesty Katky, neváhala som a hneď som jej napísala. Rozprávala mi svoj svadobný príbeh, ktorý môže inšpirovať aj teba. Začítaj sa do svadobných riadkov našej nevesty…

svadobné fotografie
Foto: Bauer Stories

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sme sa zoznámili v práci a nejaký ten rok sme okolo seba iba chodili a spolupracovali spolu. Nakoniec som nastúpila k nemu do firmy a postupne sme sa začali zbližovať.

svadobný fotograf
Foto: Bauer Stories

Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Leteli sme na dovolenku na Maledivy, a pretože manžel chcel, aby som si to užila, tak sme leteli biznis triedou. Pred vzletom som si zašla na toaletu, a keď som vrátila, na stolčeku som mala položený pohár sektu a krabičku s prstienkom.

nevesta a ženích
Foto: Bauer Stories

V akom štýle a kde sa odohrala vaša svadba?

Navštívili sme približne 10 miest, ktoré som našla na internete a zodpovedali našim požiadavkám. Obaja máme rodiny na Slovensku, takže bolo potrebné zaistiť ubytovanie o deň skôr. A pretože v oboch prípadoch išlo o druhú svadbu, vedeli sme, že nechceme prechádzať z jedného miesta na druhé.

Statok Všetice neďaleko Prahy u Netvoríc a Slap zodpovedal presne našim požiadavkám aj rozpočtu. Do tohto rezortu je možné ubytovať až 130 osôb, sú dogs friendly a všetko sa dá urobiť na jednom mieste (dokonca aj fotenie, čo je obrovskou výhodou pre všetkých), nemajú časové obmedzenie oslavy, takže party mohla byť do skorých ranných hodín. Ak by som mohla niečo vypichnúť, tak rozhodne umiestnenie statku, výborný prístup Petra Matějovského ako organizátora Statku a bezkonkurenčného kuchára, ktorý vytvoril impozantné jedlá či už na večeru, obed alebo dva rauty.

svadobné miesto
Foto: Bauer Stories
svadobná výzdoba
Foto: Bauer Stories

Samotná svadba bola ladená do kráľovskej modrej farby a mnoho svadobčanov nám vyšlo v ústrety, takže táto farba sa vyskytovala skôr ako doplnková v dekoráciách. Ako som spomenula, sobáš to bol pre nás už druhý, preto sme ho skôr chceli pojať ako party s priateľmi a rodinou, kde sa mimochodom vezmeme.

Nikoho sme do ničoho nechceli nútiť či tlačiť, naopak zámer bol, aby sa všetci bavili. Preto sme aj mali dva sprievodné programy v podobe aquazorbingu a lukostreľby, ktoré mohli hostia kedykoľvek využiť. Fotokútik, ktorý nám poskytla fotografka s manželom ako súčasť balíčka bol prítomný po celú dobu svadby a máme vďaka nemu a nim mnoho krásnych a vtipných spomienok. Namiesto hádzania kytice som mala pentlovanie, ktoré som našla na internete a tento nápad sa mi zapáčil tak veľmi, že som ho zahrnula do harmonogramu.

hádzanie svadobnej kytice
Foto: Bauer Stories
svadobné menu
Foto: Bauer Stories

Ďalšia aktivita, ktorá zožala obrovský úspech, a to by som rada odporučila nevestám, bola hra Rok s novomanželmi. Túto hru sme s manželom pojali v duchu Karlovarskej losovačky, čiže sme pripravili dopredu mená účastníkov hry a odovzdali DJovi, ktorý bol aj moderátorom dňa. Ďalej som vytvorila vtipné rámčeky s textami a „košíčky prvej pomoci“ na toalety, kefky na zuby, krém na tvár a prezervatívy).

ženích
Foto: Bauer Stories

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Úprimne, Dani, nezabudnem nikdy na celý deň. Viem, že to môže znieť ako klišé, ale náš svadobný deň bol taký úžasný a pohodový, že z neho čerpáme s manželom stále a mnoho našich priateľov tiež. Ale ak by som mala vybrať jeden okamih z celého dňa, tak to bol moment, keď ma videl prvýkrát, v tom čase ešte snúbenec, manžel.

Obaja sme boli dojatí a bolo cítiť silné, temperamentné, ale zároveň pokojné puto medzi nami. Ako som išla uličkou, tak som mala motýle v bruchu ako pri prvom osobnejšom stretnutí s ním a jeho zvedavosť a nazeranie do priestoru, keď ma uvidí bolo neopísateľné pre oboch.

svadobný obrad
Foto: Bauer Stories

S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

Najviac spokojná, to je ťažká otázka, pretože všetci boli výborní. Ale vyberiem 5 dodávateľov, ktorí prekonali moje očakávania.

1. Salón Sofia na Kladne. Sledovala som ho na Facebooku a hovorila si, aké krásne šaty má a že to skúsim, aj keď sú ďaleko. Navyše sme s manželom mali dohodu, že pokiaľ nezoženiem šaty tento rok, tak urobíme svadbu až budúci rok, pretože sme na prípravy mali 3 mesiace. Prišla som do salónu s nejakou predstavou šiat, ako to býva… Avšak slečna asistentka, ktorá tam v tej chvíli bola mi priniesla niekoľko šiat a nakoniec aj úplne iný štýl ako som chcela, pretože som hovorila, že nemám postavu na takýto štýl šiat. OMYL! Absolútne som sa mýlila a som slečne vďačná, že mi tieto šaty „strčila“ do kabínky. Bolo rozhodnuté – nepožičiavam, ale rovno kupujem. Následnú starostlivosť, ochotu a starostlivosť krajčírky som nečakala. Salón Sofia vrelo a úprimne odporúčam všetkým aj s tým, že sú na Kladne. Šaty som si tam nakoniec nechala upraviť (skrátiť vlečku), vyčistiť a vyžehliť, aby som ich mohla využiť na plesy.

svadobné šaty
Foto: Bauer Stories

2. Fotografie a video. Tak tu sa pozastavím na dlhšiu dobu. Hľadala som naozaj dlho a bola som zaskočená premrštenými cenami jednotlivých služieb. Až raz som narazila na Bauer Stories. Bola sobota, a pretože čas sa krátil, tak som bola drzá a zavolala na uvedené číslo. Telefón zdvihla veľmi po hlase sympatická pani a dohodli sme sa na ďalšom telefonáte a preberieme zvyšok. Keď mi povedala cenu, tak som sa spýtala: „Koľko bude stáť jej manžel ako kameraman a fotokútik?“ Jej odpoveď bola, že to je všetko v cene a manžel má aj dron, ktorým natáča ráno. No páááááni. Dohodli sme sa s Monikou (fotografka) na všetkom, pomohla mi s tvorbou harmonogramu a v priebehu príprav mi napadla ešte jedna vec – čo keby som nafotila manželovi ako darček svadobný glamour? Monča sa tejto príležitosti okamžite chytila ​​a dielo sa stalo skutočnosťou a dopoludní, v deň svadby, sme ešte hodinu fotili glamour a nádherne sa podarili. Monča aj Tom sú úplne precízne zohraný manželský pár, ktorý si neprekáža pri práci a nikto o nich nevie, a navyše si svoju prácu užívajú. Dostali sme cez 1000 fotiek plus glamour, 3 minútový trailer našej svadby a 35 minút dlhé video z celého dňa. S Monikou sa z nás stali priateľky a určite ju využijem na ďalšie fotenie.

glamour svadobné fotografie
Foto: Bauer Stories

3. DJ Aleš Matoušek – tento DJ nie je iba DJ a „púšťač pesničiek na želanie“, je to veľmi talentovaný muž, ktorý vám pomôže s moderovaním, pripraví vám na mieru básničku (bez toho, aby ste to čakali) a všetky ďalšie aktivity doplní zvučkami (napr. zdvíhanie topánok doplnil zvučkou známej starej televíznej hry „Chcete byť milionárom“, či pri nasadzovaní prstienkov časť z filmu Pán prsteňov a síce: „My ho chceme, my ho potrebujeme, musíme mať Miláška“). Neverila som, že DJ môže byť takto všestranný, vtipný, inteligentný a ochotný.

svadobný kvíz
Foto: Bauer Stories

4. Zásnubné a snubné prstene nám robili v JK Kudláčkovej. Pretože som nechcela, aby sa mi zásnubný prsteň vrstvil a odieral o snubný navrhla som, či by sa dala urobiť v snubnom prsteni drážka a po stranách dva kamienky, kedy sa vytvorí písmeno V pri zasadení zásnubného prsteňa a vyšlo to perfektne. Ďalšia žiadosť bola o vytvorenie manžetových gombíkov. Ale pretože má manžel rád hrochy, tak v tvare hrocha a tiež som bola nesmierne prekvapená.

obrúčky
Foto: Bauer Stories

5. Kvety Spilka – malé kvetinárstvo pri cintoríne, ale… Milé nevesty, dokonale odvedená práca s kvetinovou výzdobou a kyticami vás okamžite vyvedie z omylu, že sa ide iba o „cintorínske vence“. Pani majiteľka so mnou komunikovala od samého začiatku, pýtala sa na predstavu kytice, aké kvety mám a nemám rada, posielala som jej moju predstavu a ona mne zase obratom jednotlivé druhy kvetov, ktoré by použila. Naozaj profesionálny prístup a aj po svadbe od nej odoberám kvety.

svadobné foto
Foto: Bauer Stories

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Urobte si finálnu rekapituláciu všetkého tak mesiac pred svadbou. Nebojte sa požiadať o pomoc kamarátov či rodinu a pripravte úlohy vo viacerých kópiách. Neberte prehnané ohľady na to, čo si kto pomyslí, čo by na to povedali, či je toto správne, pretože…. Je to správne, pretože to vy chcete! Vy ste nevesta a je to Váš deň, ktorý sa nebude pravdepodobne opakovať. VY a VÁŠ manžel ste alfou a omegou celého dňa, nie hostia, ale VY.

nevesta
Foto: Bauer Stories

Užite si to a či sa netrafíte na minútu presne do harmonogramu? No a čo? Veď život nie je riadený minútovníkom a to hovorí niekto, kto je puntičkár a perfekcionista, neznášajúci nedochvíľnosť. Ten deň bude len Váš, a pokiaľ niektoré potrebujete poradiť, pokojne sa na mňa obráťte a poradím s vychytávkami, pomôžem s prípravou a prípadne aj so svadobným dňom.

nevesta
Foto: Bauer Stories

Autorka článku: Dana Račko

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby