Nevesty s tetovaním – IN alebo OUT?

 • 27. mar 2020
 • Michaela Recht
 • iStock

Svadobný deň alebo deň D je jedným z najočakávanejších dní ženy. Preto ho chce mať každá naozaj dokonalý. Nie je snáď nič krajšie ako pohľad na nevestu v rozprávkových svadobných šatách, s krásnym závojom a vkusnou kyticou v ruke. A ak si myslíte, že tetovanie na chrbte alebo na ruke neladí s takouto romantickou predstavou nevesty, tak ste na veľkom omyle.

Žien, ale aj mužov s tetovaním dnes nájdeme mnoho a ich počet rastie každým dňom. Vďaka tomu sa už iba málokto diví, ak ku oltáru kráča žena s čiernobielym ornamentom na rukách. Patríte aj vy k budúcim nevestám s tetovaním? Tak čítajte ďalej, pretože sa dozviete, že byť potetovanou nevestou nie je vôbec poburujúce, ba naopak.

Preč so starým, sem s novým.

Ak sa v lete prejdete po centre mesta, zistíte, že takmer každý tretí človek je niečím výnimočný. Niekto má odvážny strih alebo farbu vlasov, iný má veľmi špecifický štýl obliekania a ďalší má „kérky“ od hlavy až po päty. Vďaka voľnejšej a benevolentnejšej dobe si dnes môžeme robiť so svojím telom čo len chceme a nikto sa na nás nepozerá cez prsty. Teda, nájdu sa určite aj pohoršení ľudia, ale tých by sme si nemali vôbec všímať, veď je to naše telo a naša voľba.

Predstavu o tradičnej neveste mierne naštrbili dokonca aj módne prehliadky, ktoré za posledných pár rokov ovládli atypické ženy – či už postavou alebo nedokonalosťou, ktorá z nich robí dokonalé bytosti. Z toho vyplýva, že každé jedno tetovanie, ktoré moderná nevesta má, z nej robí jedinečnú nevestu. Neriaďte sa preto zastaranými predsudkami a vyrazte do nového života v plnej kráse! Inšpirácie môžete nájsť aj v našich fotoblogoch, kde objavíte množstvo neviest s tetovaním.

Ako to skombinovať?

Dôvodom, prečo pri pomyslení na potetovanú nevestu mierne skrčíme čelo, je hlavne kombinácia dvoch rozdielnych vecí. Na jednej strane sú biele svadobné šaty symbolom nevinnosti a čistoty, s ktorou nevesta vstupuje do manželského zväzku. Naproti tomu, tetovanie sa nám spája s drsnosťou, vzdorom a možno aj s niečím temnejším. Preto je kombinácia týchto dvoch vecí pre niektorých ľudí priam šokujúcim a protichodným. Čo s tým? Biela farba je veľmi univerzálnou, takže sa hodí aj k čiernej aj k modrej či inej farbe. Svadobné šaty v spojení s čiernym alebo farebným tetovaním môže vytvoriť krásny kontrast, ktorý zvýrazní snehobiely odtieň šiat.

Najdôležitejší je správny výber šiat. Pokiaľ ako budúca nevesta siahnete po decentných šatách, na ktorých bude dostatok čipky, určite nepokazíte čaro tejto posvätnej chvíle a udržíte si imidž „nevinnej“ nevesty. Ale pozor, aj miesto, kde tetovanie máte je rozhodujúce pri výbere šiat.

S rukávmi či bez? Pokiaľ aj vy patríte k ženám, ktorých telo krášli tetovanie, určite sa netrápte jeho skrývaním počas vášho svadobného dňa. Podľa toho, kde sa vaše tetovanie nachádza a aký motív máte, si zvoľte aj šaty. Tou najlepšou voľbou sú šaty s klasickým strihom, dokonca až s miernym retro nádychom. Jednoduché, doplnené čipkou. Pri tetovaní na chrbte sú vhodné šaty s hlbokým výstrihom vzadu a naopak, pri tetovaní na hrudi si pokojne zvoľte šaty s krásnym vzorovaným výstrihom vpredu. K potetovaným rukám sa naopak veľmi hodia šaty s rukávmi, i keď len s krátkymi. Dôležité je, aby ste zvolili šaty, ktoré tetovanie jemne zahaľujú ale zároveň ho aj vkusne zvýrazňujú.

Pri tetovaní na nohách si dajte pozor. Ak máte tetovanie na rukách aj nohách, zvoľte si klasické dlhé šaty až po zem a ruky majte odhalené. Alebo naopak, siahnite radšej po kratších šatách s dlhými rukávmi. Je to z toho dôvodu, aby tetovanie nebolo výraznejšie než samotné šaty. Ako sme spomínali vyššie – všetko s mierou. Ak si nie ste isté, stále sa môžete opýtať na názor našich neviest vo fóre.

Módne doplnky na vlastnej koži

Tetovanie je spôsob, akým ľudia vyjadrujú svoje pocity, spomienky a veci, ktoré majú radi. Väčšina tetovaní je pre daného človeka špeciálna, vyjadrujúca veci z jeho života, ktoré chcel zachytiť. Ak sa na to pozrieme z tohto pohľadu, tak aj nevesta so smrtkou na hrudi, môže pôsobiť nežne a romanticky. Posledné roky sa navyše stalo tetovanie veľmi bežným a populárnym doplnkom budúcich neviest. Reč je o „bielom tetovaní“, ktoré je inšpirované tradičným svadobným henna tetovaním z Indie. Takže namiesto dočasnej bielej ozdoby môžete pokojne využiť ako módny doplnok aj vlastné tetovanie.

Odporúčame k tetovaniam zladiť aj šperky. Pri rozsiahlych tetovaniach, ktoré pokrývajú viditeľnú časť tela, zvoľte menšie šperky s jednoduchými motívmi. Ak máte iba drobné tetovanie, pokojne si vezmite výrazné náušnice alebo náhrdelník.

Milé nevesty, nezabudnite na to, že muž, ktorý si vás berie, si vás berie takú aká ste – s tetovaním či bez, s kilami navyše alebo pehami. Dôležité je aby ste sa cítila dobre, iba tak si dokonale užijete svoj jedinečný deň.

Zdroj foto z koláže: https://sk.pinterest.com/pin/276549233357508449/ https://sk.pinterest.com/pin/345792077625655648/ https://sk.pinterest.com/pin/854769204254508491/ https://sk.pinterest.com/pin/348958671125527074/


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby