Ako si vybrať ten správny svadobný obchod?

 • 5. aug 2016
 • Veronika Červenská
 • Isifa / shutterstock.com

Máte už stanovený termín svadby alebo na ňom práve pracujete? Tak potom je najvyšší čas sa zamýšľať aj nad výberom správneho svadobného obchodu, ktorý vás nesklame a naplní všetky vaše očakávania. Nájdete v ňom množstvo svadobných drobností, ktoré budú dotvárať váš vysnívaný svadobný deň.

Mnohé páry na plánovanie svadby nemajú dostatok voľného času, a práve pre nich je vhodný svadobný obchod, v ktorého produktovom portfóliu nájdu takmer všetky doplnky pre ich svadbu na jednom mieste.

Svadobný obchod – čo všetko v ňom nájdete?

Každý svadobný obchod ponúka nespočetné množstvo rôznych vecí, ktoré neodmysliteľne patria k svadbám. Z nasledovného zoznamu vecí, ktorý sme prehľadne rozdelili do viacerých bodov, si môžete skontrolovať, či ste na niečo pri plánovaní svadby nezabudli a tiež si spraviť prehľad o tom, aké rôzne veci svadobný obchod ponúka.

1. Svadobná výzdoba

Do ponuky svadobnej výzdoby vo väčšine svadobných obchodov patria vázičky, menovky na stôl, svadobné pierka, lupienky ruží, košíčky pre družičky, knihy svadobných hostí, svadobné lampióny a vrecká na sviečky, rôzne dekorácie na svadobné stoly, figúrky na svadobnú tortu, svadobné sviečky, svadobné balóny, ozdoby na fľaše a svadobné poháre či návleky a mašle na svadobné stoličky.

2. Svadobné doplnky

Medzi najčastejšie ponúkané svadobné doplnky vo svadobných obchodoch, na ktoré by ste nemali zabudnúť, patria: svadobné závoje, svadobné rukavičky, rôzne svadobné ozdoby do vlasov, podväzky pre nevesty, svadobná bižutéria (korunky, čelenky, náušnice, náhrdelníky či náramky), svadobné pančušky, vankúšiky na obrúčky, manžetové gombíky pre ženícha, pánske motýliky pre ženíchov, traky na nohavice, svadobné vejáre, svadobné slnečníky a dáždniky, brošne a taktiež šatky na tradičné očepčenie nevesty.

3. Svadobné „vychytávky"

Túto kategóriu sme nazvali trošku voľnejšie a pri zozname ponúkaných vecí hneď pochopíte prečo. Sú nimi vecičky a rekvizity na svadobné fotenie, nálepky na svadobné topánky, svadobné tričká, dekorácie na auto, svadobné ŠPZ, vystreľovacie konfety či doplnky na rozlúčkovú párty so slobodou.

4. Praktické veci na svadbu

Okrem už vymenovaných dekoratívnych vecí svadobný obchod ponúka aj rôzne praktické veci, ktoré sa zídu na každú svadbu. Na mysli máme krabice na svadobné výslužky, krabičky na darčeky pre svadobných hostí, tiež samotné darčeky pre hostí, obaly na svadobné šaty, svadobné poháre, svetelná výzdoba do svadobnej sály či iného priestoru, obrusy na svadobné stoly, dekoračné úchyty a taktiež svadobné servítky.

Svadobný obchod – výhody jeho návštevy

Najväčšou výhodou návštevy svadobného obchodu je ušetrenie času. Svadobný obchod totiž ponúka množstvo rôznych doplnkov a vecí, bez ktorých sa vaša svadba nezaobíde. Je veľmi praktické, ak všetky vaše vysnívané doplnky nájdete práve v jednom svadobnom obchode.

Výhodou je aj to, že väčšina svadobných obchodov má široký sortiment už spomínaných produktov, pričom spolu navzájom krásne ladia a dopĺňajú sa.

Svadobný obchod – nevýhody jeho návštevy

Pokiaľ by sme chceli nájsť aj nevýhodu návštevy svadobného obchodu, je ňou najmä striktne stanovené portfólio ponúkaných produktov. V prípade, že máte nedostatok času, strácate možnosť porovnania cien s inými produktami v rôznych, najmä kamenných obchodoch. V prípade, že času máte dostatok, je vhodné navštíviť viacero svadobných obchodov a vybrať si z každého niečo, čo vám najviac vyhovuje. Môžete si tak porovnať aj ceny jednotlivých výrobkov a vybrať tie najvýhodnejšie.

Svadobný obchod ako kamenná predajňa či radšej internetový svadobný obchod? Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. V súčasnosti je síce čoraz viac obľúbené nakupovanie prostredníctvom internetu, no netreba zabúdať ani na fyzické nakupovanie v kamenných predajniach. Zhrnuli sme pre vás výhody a nevýhody jednotlivých foriem obchodov, ktoré by ste mali zvážiť ešte pred výberom svadobného obchodu.

Internetový svadobný obchod – výhody:

 • Internetové svadobné obchody sú vám k dispozícii 7 dní v týždni, 24 hodín denne, z akéhokoľvek miesta na svete, kde máte internetové pripojenie. Neobmedzujú vás teda žiadne otváracie hodiny.
 • Internetový svadobný obchod vám umožní nakupovať z pohodlia domova.
 • Produkty vám budú taktiež pohodlne doručené až domov.
 • Nakupovanie svadobných doplnkov cez internetový svadobný obchod vám ušetrí peniaze, keďže z hľadiska nižších nákladov predajcov na ich prevádzku sú ceny v internetových svadobných obchodoch lacnejšie.
 • Nákupom v svadobnom obchode na internete ušetríte peniaze na dopravu, ktoré by ste museli vynaložiť na dopravu do kamennej predajne.
 • Môžete si spraviť váš vlastný cenový a produktový prieskum jednotlivých internetových svadobných obchodov a nakúpiť čo najvýhodnejšie.
Profesionáli
115
ProGra s. r. o.
Svadobné eshopy
Ponúkame služby gravírovania a rezania na zákazku ...
Trnava
22
Večernica
Svadobné eshopy
Predaj svadobných doplnkov
Pezinok

Internetový svadobný obchod – nevýhody:

 • Obrovskou nevýhodou je to, že svadobné doplnky si nemôžete ohmatať, pozrieť z blízka, ovoňať alebo vyskúšať.
 • Musíte počítať aj s určitou dodacou dobou svadobných doplnkov internetového obchodu, ktorá vám môže prekaziť vaše svadobné plány.
 • Cena za dopravu objednaných svadobných doplnkov sa môže často vyšplhať na úroveň ceny za dopravu do kamennej predajne.
 • Môžete mať aj pocit neistoty z nedostatočnej informovanosti, platby vopred, kvalite vami vybraných produktov či dôveryhodnosti internetového svadobného obchodu.

So svojimi postrehmi ohľadne svadobných obchodov, či už na internete alebo v kamennej predajni, sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Ak však potrebujete poradiť, môžete okrem komentárov využiť aj naše diskusie, kde vám iné nevesty určite rady a ochotne poradia.

Komentáre

  Pridaj príspevok