Aké sú obľúbené miesta fotografov na fotenie svadobných portrétov?

 • 26. mar 2018
 • Erika Ivanovičová

Oslovili sme našich PRO fotografov, aby nám prezradili ich obľúbené miesta na fotenie svadobných portrétov. Plánujete fotenie na našom krásnom Slovensku alebo navštívite susednú Viedeň, či dokonca Benátky? Poďte sa spolu s nami pokochať jedinečnými zábermi, dychberúcimi miestami, no a v neposlednom rade sa naše budúce nevesty, nechajte nimi inšpirovať.

@Martin Kolba Najradšej mám miesta v prírode, konkrétne veľmi rád fotím v Slovenskom raji. Bývam neďaleko a mal som ho prechodený ešte skôr, než som začal fotiť. Tomášovský výhľad, Rokliny, Veľký Sokol, Piecky. Ak majú snúbenci čas a sú ochotní sa trošku zašpiniť, moja prvá voľba je určite on.

@Martin Gura Mám rád fotografie v prírode. Najlepšie miesto na fotenie je vždy v okolí, napríklad "na lúke" nad bydliskom svadobčanov. Pokiaľ však ideme fotiť do prírody, vždy je najdôležitejšie vychytať ten správny čas. Čo sa týka konkrétnych miest, je to Zámok Bojnice a hrad Beckov.

@Pavol Piroha Mojich pár tipov:

 • Bratislavský hrad + nová gotická záhrada. Vstup zdarma, možnosť parkovania v podzemnej garáži a možnosť občerstvenia. Plusom sú pekné výhľady na celú Bratislavu. Nevýhodou je milión turistov, preto treba vedieť, ako na to.
 • Budmerický kaštieľ. Je to krásny kaštieľ s krásnou záhradou. V záhrade je fotenie zadarmo. Fotenie vnútri za rozumný poplatok a v okolí je krásna príroda.
 • Vodný mlyn Jelka (cca 25 minút od Bratislavy). Fotenie zdarma, skoro stále otvorená reštaurácia a výhodou je možnosť fotiť na starom mlyne s výhľadom. V okolí je krásna zeleň, kde je nízka voda. Často tam fotíme v gumákoch.

@Tomáš Dananai Kedy a kde fotiť svadobné portréty, je vždy dilema. Samozrejme, pri každom páre je to individuálna záležitosť. Pri výbere miesta vždy myslím na to, aby fotenie daný pár aspoň troška niečím vystihovalo, cítili sa na mieste príjemne a mali z neho pozitívne pocity.

Napríklad mestské typy nechodím fotiť do hôr, ale skúšame alternatívu v nejakej mestskej kaviarni, parku alebo do fotiek komponujeme typickú architektúru mesta, ako to bolo práve pri tomto páre. Nevesta dlhé roky žila vo Viedni a budova Viedenskej opery ju doslova očarovala, preto sme zvolili túto možnosť. Po západe slnka sme sa vybrali do neďalekého zábavného parku, kde sme sa zamerali na jeho večernú atmosféru.

@Giuliano Bausano – Gentleman Wedding Photography Sme medzinárodní fotografi s pôsobením najmä v Taliansku. Nemáme len jedno obľúbené miesto, pretože sa tam sa na každom rohu dá nájsť krásny priestor na fotenie portrétov v interiéri, či exteriéri. Vždy sa prispôsobujeme aktuálnej situácii, počasiu, svetlu, času a v neposlednom rade požiadavkám a predstavám klientov. Ak však môžeme hovoriť o našich naj miestach na fotenie dajú sa zhrnúť do týchto kategórií:

 • Benátky. Milujeme Benátky. Množstvo vody v meste spôsobuje, že svetlo je tam výnimočne mäkké a fotky majú zvláštnu, výnimočnú atmosféru.
 • Interiér a umenie. Interiér vil, v ktorých fotíme poskytujú nekonečné možnosti. Vieme sa hrať so svetlom a scénou podľa toho, ako nám to vyhovuje. Vtedy už skôr záleží na tom, koľko času máme a nakoľko je pár ochotný spolupracovať.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby