Tipy na originálne darčeky pre svadobných hostí

 • 9. sep 2019
 • Barbora Babicová
 • iStock/archív PRO

Možností pre originálne darčeky pre svadobných hostí je dnes veľa. Vyberte im preto darčeky, ktorými si ich náležite uctíte a dáte im najavo, že vám na nich záleží. Pri výbere pritom treba myslieť na to, aby váš darček nebol len obyčajným „lapačom prachu“, za ktorý utratíte nemalé peniaze. Chce to niečo jedinečné, niečo, čo ľudí skutočne poteší a budú to aj reálne využívať.

Originálne a praktické darčeky pre svadobčanov sú úplne dokonalá kombinácia. Drobný darček býva často súčasťou svadobnej výzdoby a hostia si ho nájdu hneď po príchode do sály na mieste, kde budú počas hostiny sedieť. Veľakrát takýto darček zároveň slúži ako menovka. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko tipov vhodných darčekov pre hostí.

Lyžička à la menovka

Ako menovka môže slúžiť napríklad lyžička s gravírovaným menom každého svadobčana. Táto lyžička bude slúžiť nielen ako menovka na stoloch, ale aj ako pekná spomienka, ktorú môžu ďalej doma používať a spomínať na krásne okamihy vašej svadby.

gravírovaná lyžička

Takéto lyžičky nájdete na stránke Ručičkovo.

Gravírované drevené ceruzky s menom

Ako menovka môžu poslúžiť aj malé drevené ceruzky, na ktoré necháte gravírovať mená vašich svadobných hostí. Na vašu svadbu tak budú môcť spomínať aj pri pracovných povinnostiach.

drevené ceruzky s gravírom

Nájdete ich napríklad v eshope Pozvánky na svadbu.

Praktické darčeky pre svadobných hostí

Tak ako lyžička či ceruzka nezostanú určite po svadbe nevyužité, ponúkame vám pár ďalších tipov na praktické a originálne darčeky pre svadobných hostí, ktoré po svadbe môžu hostia aktívne používať.

prívesky na kľúčevône do autamaľované štipcestojany na menovky, ktoré môžu hostia využiť doma ako stojany na fotografiesklené pilníčky na nechty, ktoré ocení nejedna z dámmanžetové gombíky pre pánovvianočné ozdoby (skvelý darček pri zimnej svadbe)mini krémy na opaľovanie (na letnej svadbe)varešky, lyžičky, misky

Škatuľka so sladkým prekvapením

Veľni populárnymi darčekmi, ktoré si síce svadobčania neodnesú ako spomienku na vašu svadbu, no pochutia si na nich, sú ozdobné škatuľky, v ktorých sa ukrýva sladké prekvapenie. Či zvolíte cukríky, čokoládky alebo mandle v cukre, je len na vás. Môžete si vybrať aj zdravšiu alternatívu a do eko škatuliek vložiť oriešky.

mandle v cukre v škatuľke
svadobné cukríky

Handmade darčeky na zjedenie

V súčasnosti je veľmi trendy obdarovať hostí niečím, čo ste sami vyrobili. Napríklad malými fľaštičkami s džemom, prípadne medom, alebo doma vyrobeným pečeným čajom či orieškami v mede. Je to veľmi efektný darček, ktorý hostia určite využijú.

3 tipy ako vyrobiť handmade darčeky pre svadobných hostí nájdete aj v tomto článku.

svadobné medíky

Veľmi originálne sú aj darčeky vo forme personalizovaných žuvačiek alebo koláčikov šťastia.

Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi na chutné darčeky pre hostí:

medovníčky ozdobené sladkou bielou alebo farebnou polevou, ktoré vydržia dlhšie, ak ich zabalíte do celofánucukríky, mandle v cukre či bonbóniky v organzových vrecúškachlízatká, veľké, malé, ovocné či čokoládovémini čokoládky alebo pralinkyčajové vrecúška zabalené do vrecúšoksvadobné žuvačky – obyčajné žuvačky v neobyčajnom prevedení, sladké pre deti a mentolové pre dospelýchmini medíky, džemy alebo pečený čaj najlepšie vlastnej výroby, s originálnymi etiketami jednoznačne poteší

Handmade darčeky, ktoré hostia nezjedia

Ručne sa dajú vyrobiť nielen darčeky vo forme pochutín, ale aj darčeky, ktoré hosťom zostanú na pamiatku. Odporúčame ich najmä v prípade, ak ste šikovná krajčírka či milujete háčkovanie a vyšívanie. Čo by ste pre hostí mohli vytvoriť? Tu je niekoľko tipov:

háčkované srdiečkavyšívané textilné srdiečka, podkovičky alebo medvedíky pre detitextilné vrecúška v tvare srdiečka plnené levanduľou alebo inou voňavou rastlinkou

Skôr ako sa však do takejto činnosti pustíte, uistite sa, že máte dosť času vyhotoviť dostatočný počet darčekov.

Ekologické darčeky pre svadobčanov

Skvelými darčekmi sú aj sypané čaje v ľanovom vrecúšku alebo semienka rastlín, ktoré si vaši hostia môžu po svadbe zasadiť. Spomienka na váš deň tak bude rásť v domácnosti každého svadobčana. Podobným typom darčeka môžu byť aj malé sukulenty či iné rastlinky v malom kvetináči.

sypané čaje vo vrecúšku
sukulenty ako svadobný darček

Svadobné magnetky

Na svadbách v našich končinách sa veľmi často objavujú aj personalizované magnetky, ktoré mladomanželia rozdávajú svojim svadobčanom. V ponuke profesionálov nájdete množstvo tvarov a dekorov. Veľmi populárne sú najmä tie drevené, ktoré šetria aj životné prostredie.

svadobné magnetky

Voňané darčeky

Dobrým tipom na darček pre svadobčanov môžu byť aj voňavé prírodné mydielka, soľ do kúpeľa či krásne sviečky, ktoré spríjemnia svadobčanom domov po návrate zo svadby. S výrobcom sa viete dohodnúť na ingredienciách, vôni, farbe či tvare, aby presne pasovali k vám a vašej svadbe.

svadobné mydielka

Nech sa páči ešte pát tipov, ktoré svadobčanov potešia i zabavia:

levanduľové kytičky previazané stužkou vo farbe svadobnej výzdobyodznaky pre malých i veľkých s ich iniciálami alebo rôznymi vtipnými nápismi (napr. vzorný svadobčan)svadobné prskavky a zápalky v originálnom balenísvadobné novinyozdoby do kvetináčov a iné dekorácie do domácnosti – keramické, drevené, textilné alebo iné, fantázii sa medze nekladúdekoračné fľaštičky či svietniky, ktoré môžete naplniť napr. bylinkami na čaj alebo cukrovinkami

Darček „pre ŇU a pre NEHO“

Svadobných hostí môžete prekvapiť aj darčekmi, ktoré prispôsobíte podľa pohlavia. Dámy sa určite potešia novému zrkadielku do kabelky a pri každom pohľade do neho si vďaka citátu na jeho vrchnej strane spomenú na pekné okamihy vašej svadby. Pre pánov si môžete prichystať originálny svadobný darček v podobe zátky na fľašu, štamprlíku či ploskačky.

Originálne darčeky pre najmenších

Ak máte medzi hosťami aj rodiny s deťmi, bude od vás milé, ak si prichystáte aj malé originálne darčeky pre ich ratolesti. Maľovánka s motívom vášho svadobného dňa s pastelkami bude pekný darček a zároveň aj zábava pre drobca. Ďalšou možnosťou sú napríklad ručne šité zvieratká, ktoré môžu byť vyplnené voňavou sušenou levanduľou.

originálne darčeky pre svadobných hostí

Tradičné svadobné výslužky

Je potrebné doplniť, že darček pre hostí nie je výslužkou. Tú zväčša tvorí škatuľa koláčov a fľaša vína alebo iného alkoholu. To však neznamená, že to nemôžete urobiť po svojom. Ak sa rozhodnete, že darčeky hosťom dávať nebudete a zostanete len pri klasických výslužkách, je to, samozrejme, v poriadku.

svadobné výslužky

Avšak aj tu je možnosť byť originálnym. Zákusky môžu byť zabalené do krabice s vašimi menami a dátumom svadby a dnes už nie je ani problém s výrobou takejto etikety na fľašku vína, remeselného piva či cideru. Samozrejme, najideálnejšie je, aby všetko ladilo s vašimi pozvánkami a štýlom svadby. Táto forma darčeka pre hostí je osvedčenou klasikou a nemusí ani tak zaťažiť váš finančný svadobný rozpočet.

Ďalšie inšpirácie na darčeky pre svadobných hostí:

VIAC INŠPIRÁCIÍ
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby