Tipy na originálne zasnúbenie

 • 27. mar 2019
 • Kateřina Pilařová
 • iStock

Nedá vám to spať. Už pár týždňov premýšľate, ako na to, možno dokonca chodíte s prstienkom vo vrecku a čakáte na vhodnú príležitosť, ktorá nie a nie prísť. Musím vás sklamať, príležitosť nepríde sama od seba, musíte si ju pripraviť. Ako na to? Rady a tipy, ako požiadať svoju vyvolenú o ruku, nájdete v tomto článku.

Vhodné načasovanie

Výročie by sa mohlo zdať ako stvorené pre žiadosť o ruku. Oslavuje ho väčšina párov, či už v reštaurácii alebo doma v súkromí. Večera pri sviečkach a len tak náhodou zblúdilý prstienok v pohári so šampanským. Nie je to už pasé? Mohlo by sa zdať, že áno. Po X rokoch vzťahu žena očakáva žiadosť pri podobnej príležitosti – výročia, Vianoce, narodeniny, Valentín, prvý máj, dovolenka…

Ale! Nie je nutne zlé žiadať o ruku vo chvíli, keď to žena čaká. Záleží na tom, ako to urobíte. Navyše dátum výročia je pre ženu symbolický, je to dátum vášho vzťahu, ktorý bude mať navždy spojený s vami. Tým, že ju požiadate o ruku v ten konkrétny deň, len upevníte jeho symboliku. Každopádne, úplne nečakaný deň tiež nie je na zahodenie. Ak túžite svoju budúcu ženu stopercentne prekvapiť, vyhnite sa vyššie menovaným príležitostiam a požiadajte ju o ruku v náhodne vybraný dátum.

Tip: Čo tak svoju vyvolenú požiadať o ruku presne rok pred svadbou? Chce to len trochu plánovania.

Na verejnosti vs. v súkromí

Na túto dilemu nie je jednoznačná odpoveď. Niektoré extrovertné páry sa vyžívajú v "predvádzaní sa" na verejnosti. Niekedy je to len jeden z páru, ktorému nevadí pozornosť okolia. Vy poznáte seba i svoju partnerku najlepšie. Ak ste introvert, a chcete si intímne chvíle vychutnať v súkromí, určite ju nežiadajte o ruku medzi ľuďmi. Ak ste extrovert, ale vaša partnerka nie je, berte ohľady na to, ako by sa cítila, keby zrazu bola stredobodom pozornosti. Určite by ste nebol rád, keby jej pozornosť okolia skazila krásne pocity zo zasnúbenia.

Tip: Vonku nutne neznamená na verejnosti. V prírode nájdete veľa dokonalých miest, kde budete mať dostatok súkromia.

Využite sezónne aktivity

Leto skrýva veľa príležitostí. Romantické nočné kúpanie v rybníku, len vy dvaja, kŕkanie žiab a cvrkot cvrčkov. Súkromná prehliadka zrúcaniny, výhľad do krajiny a západ slnka. Piknik na lúke, opaľovanie, letná pohoda a vínko. Využite aktivity, ktoré možno robiť len v určitý čas v roku.

Nielen leto, ale aj zima je plná skvelých možností. Adrenalín pri lyžovaní alebo korčuľovaní, či spoločné sánkovanie plné smiechu a zábavy. V niektorých mestách je úžasne romantická vianočná výzdoba, ktorá vám pomôže zdokonaliť atmosféru. Na jeseň zase púšťanie drakov alebo napríklad prechádzka farebným lístím spojená s hľadaním gaštanov. Čo keby bol vo vnútri s gaštanom schovaný aj prstienok? A jar? Jar má svoje čaro v kvitnúcich stromoch a prvých teplých dňoch.

Tip: Máte nejaké spoločné obľúbené miesto, na ktoré sa každý rok vraciate? Požiadajte ju o ruku tam.

Atmosféra

Niekedy sa atmosféra vytvorí sama, dobrým výberom miesta a načasovaním, ale môžete tomu aj trochu pomôcť. Pokiaľ máte radi veci dopredu naplánované na sto percent, pripravte si miesto alebo sa dohodnite s niekým dôveryhodným, aby vám pomohol s prípravou, zatiaľ čo s priateľkou budete napríklad večerať. Super sú svetielka, hromady sviečok (pozor, nenechať bez dozoru) a hudobný podmaz. Síce už jej to napovie, čo má očakávať, ale určite ju to nenechá chladnou.

Tip: Dajte si pozor, aby ste tam vášho pomocníka náhodou ešte nestretli :).

Intimita, úprimnosť a vyznania

Najkrajšie na žiadosti o ruku je intimita medzi vami. Dobre si rozmyslite, čo svojej budúcej žene chcete povedať, nebojte sa byť úprimný, vyznajte sa zo svojich citov. Možno práve slová nie sú vašou silnou stránkou, ale dobre zvolených pár viet robí divy. Niektorí muži svoje city nahlas neprejavujú, okrem občas povedaného "milujem ťa". Boja sa otvoriť, odhaliť sa, ukázať svoje zdanlivo slabé miesto. Je to na škodu. Láska nie je vaša slabosť, ale sila.

Tip: Povedzte jej, čo pre vás naozaj znamená. Odovzdajte sa žene, ktorú si chcete vziať a neskrývajte svoje city.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe