Otázky, ktoré by ste sa mali opýtať svojej cukrárky pri výbere svadobnej torty

 • 16. mar 2016

Výber svadobnej torty nie je maličkosť, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Okrem vizuálnej stránky treba dbať aj na chuť, ingrediencie, či logistiku v svadobný deň. Viete, na čo by ste sa mali opýtať svojej cukrárky a čo všetko by ste si s ňou mali dohodnúť, aby sa do bodky naplnili vaše predstavy?

V prvom rade je dôležité prísť za cukrárkou s ujasnenou predstavou o Vašej svadobnej torte. To znamená, že by ste mali vedieť odpovedať na tieto otázky:

– Aký je váš rozpočet na tortu? – Koľko budete mať hostí? – Aká je téma vašej svadby? V akej farbe bude ladená? – Aký tvar torty si predstavujete? – Akú príchuť by ste si zvolili najradšej? – Akú farbu torty si predstavujete? – Ako by torta mala vyzerať? Ako by mala byť vyzdobená?

Ak máte jasnú predstavu o svojej svadobnej torte a dohodli ste si stretnutie s cukrárkou, ktorú ste si vyhliadli, nezabudnite sa jej opýtať na tieto otázky.

Ohľadom dátumu svadby – Máte môj dátum svadby voľný? – Koľko objednávok prijímate na jeden deň? – Koľko dní pred svadbou budete robiť moju tortu?

O cukrárke – Ako dlho sa venujete pečeniu svadobných tort? – Koľko svadobných tort máte za sebou? – Viete sa prispôsobiť predstavám zákazníka? / Robili ste aj nejaké špeciálne torty? – Kto bude robiť moju tortu? (aby konzultácia prebehla priamo s osobou, ktorá bude na torte pracovať)

O designe torty – Môžete mi ukázať portfólio Vašich tort? (ak nemá zverejnené na internete) – Robíte torty prispôsobené predstavám nevesty, alebo si môžem vybrať iba z určitých dizajnov? – Viete mi spraviť tortu podľa obrázka? Platí sa extra príplatok za špeciálny dizajn torty? – Špecializujete sa na nejaký druh? – Nemám jasnú predstavu o mojej torte. Viete mi poradiť, aká torta by sa mohla hodiť k téme mojej svadby? – Mám jasnú predstavu o mojej svadobnej torte. Zmestím sa do rozpočtu? – Môžem na tortu dať živé kvety? Zabezpečím ich ja alebo vy?

Profesionáli
30
​​Castel Mierovo Bak...
Občerstvenie - torty, koláče a nápoje
Milí sladkožrúti, máme tu pre Vás najlepšie sladké dobroty v širokom okolí. Nech sa páči, pokochajte sa.
Dunajská Streda
1
Krabice na svadobné ...
Občerstvenie - torty, koláče a nápoje
Predaj rôznych papierových a plastových krabíc na svadobné koláčev poschodové torty, bábovky a výslužky. Papierové košíčky, papier na pečenie.
Poprad

Ohľadom chuti svadobnej torty – Aké ingrediencie používate? – Z akých príchutí si môžem vybrať? (čerstvé ovocie, čokoláda, orechy, krém, atď) – Robíte ochutnávku tort, ktoré ponúkate? – Aké plnky do torty mi viete ponúknuť? – Používate maslo, margarín alebo mascarpone? – Zabezpečíte si všetky ingrediencie sami, alebo mám niektoré ingrediencie dodať sama? – Ponúkate aj špeciálne bezlepkové alebo vegánske torty?

O objednávke a cene torty – Ako naceňujete torty? – Koľko bude stáť torta podľa mojich predstáv? – Máte nejakú minimálnu cenu torty? – Účtujete mimo ingrediencií a práce aj nejaké ďalšie poplatky? (doprava, tortové obrúsky, prenájom stojanov či krájacích nožov) – Do kedy si musím tortu záväzne objednať? – Platí sa aj depozit? Koľko? – Kedy sa platí zvyšok torty? (prípadne celá torta, aj keď zvyčajne sa časť za ingrediencie platí vopred) – Platí sa nejaký poplatok, ak by som chcela zrušiť objednávku torty? – Čo ak nebudem spokojná s finálnou verziou torty?

O preprava svadobnej torty – Zabezpečujete prepravu torty vy alebo si mám prepravu zabezpečiť sama? – Platí sa za prepravu zabezpečenú vami? – Ak prepravu zabezpečujete vy a torta sa poškodí, čo potom? – Kedy mi tortu doručíte? / Kedy si môžem tortu vyzdvihnúť? – Kam treba tortu doručiť? – Zabezpečujete aj výzdobu stolíka, na ktorom bude torta položená?

S týmto zoznamom otázok by sme mali stretnutie s cukrárkou hravo zvládnuť. Výsledkom stretnutia by mala byť svadobná torta, ktorá dobre chutí, skvele vyzerá a nie sú s jej dodaním žiadne zbytočné starosti 🙂

Hľadáte nápady pre Vašu svadobnú tortu? Inšpirujte sa týmito tortami:

ĎALŠIE INŠPIRÁCIE
Kompletný album

Autor článku: Jana Martišková / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.1.2021:

  • na sobáši sa môže zúčastniť iba 6 osôb
  • obmedzenie 6 osôb platí pre interiér aj exteriér
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu