Pedikúra na svadbu

 • 22. jan 2016

Počas svadby sú všetky oči nepochybne na neveste. Svadobné šaty, krásny účes, bechybné líčenie, dokonalá svadobná manikúra, no tu to nekončí. Žiadna nevesta by nemala podceniť ani pedikúru. Krásne upravené nohy ženy počas svadobného dňa sú takisto veľmi dôležité. Nohy sú namáhané a opotrebovávané každý deň, preto by sme im mali venovať obzvlášť kvalitnú starostlivosť. Pedikúra sa robí najmä kvôli zdraviu nôh, no netreba zanedbávať ani ich vzhľad. Pomôže vám udržať vaše nohy v krásnom stave, a to nielen odstránením prebytočnej suchej kože, ale aj skrášlením vašich nechtov.

Čo zahŕňa pedikúra?

Pedikúra u odborníčky zväčša zahŕňa širokú škálu procedúr. Delí sa na mokrú, suchú a na wellness pedikúru. Suchá pedikúra odstraňuje pomocou vysokootáčkového prístroja zrohovatenú pokožku. Takáto pedikúra je bezbolestná, spomaľuje proces vytvárania hrubej pokožky a dokáže pomôcť aj pri nepríjemnom zarastaní nechtov.

Wellness pedikúra poskytne vašim nohám úplný relax. Táto pedikúra pozostáva z perličkového kúpeľu, pílingu nôh, odstránenia zhrubnutej pokožky, prístrojovej masáže a nakoniec z nanášania masky na chodidlá. Zvyčajne zahŕňa špeciálny kúpeľ nôh, zmäkčenie kože, nanášanie masiek na chodidlá, rôzne masáže chodidiel, upravovanie, lakovanie, strihanie či pilníkovanie nechtov. Niektoré pedikérky vykonávajú aj depiláciu nôh.

Ako často je pedikúra potrebná?

Pedikúra je preventívna hygiena nôh, vašim nohám by ste ju mali dopriať aspoň raz do mesiaca. Optimálny čas pre zabezpečenie pedikúry pred svadbou je približne jeden deň vopred. Predpokladá sa však, že sa nebudete príliš namáhať, čím vám ostane svadobná pedikúra aj manikúra v nezmenenom stave. V svadobný deň už totiž nebude na pedikúru čas, vtedy sa zameriate skôr na na svadobný účes a líčenie.

V prípade, že ste pred svadbou nenavštevovali kozmetické salóny a starali sa o svoje nohy menej často, doprajte si pedikúru pred svadbou aj viac ako jedenkrát. Návšteva pedikérky nie je žiaden zbytočný prepych, je rovnako dôležitá ako starostlivosť o vaše ruky, tvár a celé telo. Pedikúra v salóne je časovo a často krát aj finančne náročná, preto vám poradíme, ako si ju môžete spraviť aj sama doma.

Postup ako si spraviť svadobnú pedikúru:

Dokonalú pedikúru dokáže spraviť naozaj len odborníčka. Ak ju však z akéhokoľvek dôvodu nestihnete pred vašim veľkým dňom navštíviť, môžete si ju spraviť aj doma. Vyhraďte si na ňu približne dve hodiny počas dvoch dní.

1. Dva dni pred svadbou si večer doprajte poriadny kúpeľ s výživným olejom a soľou do kúpeľa. Tento kúpeľ má blahodarné, liečivé a dezinfekčné účinky pre vaše nohy. Odstráňte si počas neho z piet a celých chodidiel, pomocou pilníka na nohy a pemzy, starú suchú zhrubnutú kožu. Nepoužívajte však viac ako jeden mesiac starý pilník. Je to nehygienické a pilník tiež stráca svoju účinnosť. Pemzu je vhodné používať tiež len krátkodobo. Po niekoľkých kúpeľoch by ste ju mali vymeniť, pretože sa v nej ukladajú baktérie. Po použití ju vždy samozrejme poriadne vyčistite. Potom doprajte svojim nohám masáž s jemnejším pílingovým sprchovým gélom na nohy.

2. Zarastenú kožtičku na okrajoch nechtov si po kúpeli jemne zatlačte uterákom, či pomôckami na to určenými. V žiadnom prípade ju nestrihajte, mohlo by dôjsť k zápalu.

3. Chodidlá si po kúpeli dôkladne utrite uterákom, najmä medzi prstami. Tým zabránite nepríjemným plesňovým ochoreniam nôh.

4. V prípade, že máte dlhšie nechty, ostrihajte si ich a opilníkujte. Dĺžka nechtu by mala byť taká, aby zakryla kožu prsta. Tvar nechtov je na vás. Platí však, že ak máte dlhé prsty na nohách, je lepšie zvoliť hranatejšie nechty, ktoré ich opticky skrátia. Ak naopak máte krátke prsty, tak ich opticky predĺžia zaguľatené špičky nechtov. Dajte si však pozor, aby ste si ich neostrihali príliš. Môžu Vám potom zarastať, bez čoho sa v deň svadby určite zaobídete.

5. Dôkladne vyčistené a vysušené nohy si nakrémujte vyživujúcim krémom a vkĺznite do bavlnených ponožiek na noc. Vaše nohy v nich budú zahriate a krém sa lepšie absorbuje.

6. Na ďalší deň si nechty dôkladne odmastite odlakovačom a naneste na ne lak, ktorý môžete oživiť nechtovými nálepkami, napríklad bielymi ružičkami. Nechty nezabudnite nakoniec spevniť priesvitným lakom. Novinku, ktorú môžete tiež použiť, sú gélové laky na nechty, ktoré vám zaručia, že vaša pedikúra a manikúra vydrží dlhšie.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Všeobecne platí, že nevesty si vyberajú jednu z dvoch možností svadobnej pedikúry. Väčšinou zvolia rovnako jemné a klasické farby ako pri výbere šiat – bielu, smotanovú či krémovú farbu. Extravagantnejšie nevesty chcú byť originálnejšie a odlišné, používajú oveľa výraznejšie farby, akými sú sexi červená či výrazná ružová farba. Manikúra a pedikúra môže byť zladená aj s farbou svadobnej kytice či doplnkov.


Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe