4 praktické tipy na plánovanie svadby na pláži

 • 22. aug 2019
 • Zuzana Loišová
 • iStock

Leto je takmer na konci, ale ani to nám nezabráni pomôcť ďalším budúcim nevestám naplánovať si svoju letnú svadbu. Čaká vás plánovanie svadby na pláži? Poradíme vám, čo všetko by ste mali vedieť skôr, ako sa do toho pustíte.

tipy na svadbu na pláži

Hneď na začiatok je dobré vedieť, že plánovanie svadby na pláži nie je občas vôbec jednoduché. Na niektorých plážach budete potrebovať špeciálne povolenie, takže pokiaľ naozaj premýšľate o tom, že by ste chceli svadbu na pláži, tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali vedieť:

Nájdite pláž vhodnú na svadobný obrad

Najdôležitejší bude výber miesta a zistenie, či pláž je súkromným majetkom alebo je otvorená aj pre verejnosť. Pri niektorých plážach, ktoré sú súkromným majetkom je jednoduchšie nájsť majiteľa a dohodnúť sa s ním na ďalších detailoch, najmä ak už v tom má skúsenosti.

Dajte si na svojom výbere naozaj záležať, pretože môže byť naozaj ťažké nájsť odľahlú pláž bez otravných turistov. Ak sa chcete vyhnúť zbytočnému stresu a hľadaniu na vlastnú päsť, požiadajte o pomoc ambasádu, kde vám ochotne pomôžu aj s človekom, ktorý sa o vaše plánovanie svadby postará.

svadba na pláži, čipkované svadobné šaty s holým chrbtom

Získajte svadobné povolenie na svadbu na pláži

Nie každá verejná pláž vyžaduje svadobné povolenie, ale tento detail by ste mali určite prediskutovať, či už s vašim prideleným koordinátorom, alebo s úradmi. Niektoré pláže povoľujú len určitý počet hostí, alkoholu, ale taktiež sú tu aj obmedzenia v hudbe či v organizovaní ohňostroja.

Pravidlá pláží sa líšia v závislosti od miesta. V takomto prípade sa nebojte obrátiť na miestne úrady, aby ste zistili, aké predpisy sa týkajú miesta, ktoré ste si vybrali.

ako zorganizovať plážovú svadbu

Plážovú svadbu organizujte mimo hlavnej sezóny

Plážové sezóny sa líšia podľa polohy miesta. V Maine (najvýchodnejší štát USA) je plážová sezóna krátka, čo predstavuje dva až tri mesiace a zase v Karibiku sa od 1. júna do 30. novembra dočkáte hurikánovej sezóny.

Počas hlavnej sezóny si užijete lepšie počasie, avšak nevyhnete sa preplneným plážam, intenzívnejšiemu hliadkovaniu miestnych úradov a drahším, alebo ťažko zohnateľným ubytovaním pre vašich hostí.

svadba pri mori, svadba na pláži

Svadobný obrad na pláži naplánujte na skoré ráno alebo večer

Tropické územia budú hostí ničiť svojimi nepríjemnými horúčavami a ubíjajúcim slnkom. Zvážte preto svoj obrad na skoré ráno alebo neskoro popoludní. Vyhnete sa takto nepríjemnému úpalu či zdravotným problémom. Uistite sa tiež, že miesto obradu bude mať miesto pre tieň. Najmä ak na vašej svadbe budú deti a starší ľudia.

Nezabudnite sa informovať o klimatických podmienkach ešte pred samotnou rezerváciou miesta. Zabezpečte si aj iný plán v prípade nepriaznivého počasia.

Profesionáli

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe