Svadobný plánovač (92): 7 dôvodov, prečo mať svadbu v zime

 • 7. sep 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Väčšina svadieb sa koná na jar alebo v lete, zima má však tiež svoje čaro a určite sa oplatí mať svadbu aj v tomto období. Ak ste sa ešte nerozhodli, kedy sa bude konať váš veľký deň, tu je niekoľko dôvodov, prečo zvážiť práve zimu.

1. Svadba ako z rozprávky

Ak túžite po rozprávkovej svadbe, zima je ideálnym obdobím, kedy ju usporiadať. Zasnežená krajina, padajúce vločky, trblietajúce sa ozdoby – zima má naozaj svoje čaro a vytvorí atmosféru snežného kráľovstva ako z rozprávky.

2. Romantické fotografie

Fotografie sú spomienky, ktoré vydržia najdlhšie. Predstavte si, ako úžasne romanticky budú vyzerať svadobné zábery v zasneženej krajine, či novomanželský bozk v padajúcich vločkách :).

3. Ušetríte na výzdobe

Ak sa rozhodnete pre zimnú svadbu, vaša svadobná výzdoba nemusí byť vôbec drahá. Typickými ozdobami pre zimné obdobie sú ihličnaté vence, šišky, snehové vločky, či vianočné ozdoby. Takúto ozdobu dokážete vyrobiť aj sami doma – vločky vystrihnete z papiera a môžete ich zavesiť zo stropu, vytvoriť z nich girlandy, či použiť ich ako menovky pre hostí; šišky stačí poukladať do misiek a položiť na stoly, prípadne och ozdobiť trblietkami, doplniť nejaké sviečky a hotovo.

Rovnako aj vence z ihličnatých vetvičiek môžete jednoducho vyrobiť sami, ozdobiť ich mašľami, či vianočnými ozdobami. Ak chcete pridať vašej svadbe vianočný nádych, použite vianočné ozdoby – tie určite máte doma alebo ich za rozumnú cenu kúpite v obchodoch ako Tesco, či Ikea.

4. Honosné šaty sú namieste

Práve v zime sa môžete vydávať v naozaj honosných šatách ako princezná. Svadobné šaty nie sú ľahučké ako pierko a najmä, ak túžite po šatách s veľkou sukňu, či dlhou vlečkou, môžu byť celkom ťažké a určite aj hrejivé. V zime sa tým nemusíte trápiť, určite sa v nich nespotíte.

5. Nádherné a netradičné kytice

Zimné obdobie ponúka aj netradičné možnosti ako vytvoriť nádhernú svadobnú kyticu. Niektoré kvety, či ozdoby sa naozaj nehodia na iné ako na toto chladné obdobie. Použiť môžete imelo, ihličie, šišky, či iné „zimné“ rastlinky, doplniť nejakými trblietavými ozdobami a zaujímavá kytica je na svete.

6. Trblietky a svetielka

Samozrejme, trblietavé ozdoby a svetielka môžete použiť hocikedy počas roka, v zime sa však môžete na nich vyblázniť. Sviečky, vianočné osvetlenie, lampáše, lampióny, oheň v krbe, trblietavé ozdoby, to všetko je v zime povolené.

Stmieva sa skôr, a preto si môžete túto svetelnú nádheru vychutnať počas celej oslavy, prípadne aj obradu, ak začnete o 16 h. alebo neskôr. A trblietky, ktoré tiež v tme vyzerajú o mnoho lepšie, len podčiarknu rozprávkovú atmosféru – trblietkami postriekané šišky, poháre na prípitok, svadobná torta, či len tak rozsypané po miestnosti.

7. Široký výber

Niektoré lokality majú zarezervované termíny na svadbu už dva roky dopredu a ak chcete mať šaty zo salónu, treba sa poponáhľať. Takto nejako to počas svadobnej sezóny (máj – september) je. Keďže v zime sa koná naozaj málo svadieb, budete mať široký výber priestorov, dodávateľov, či účinkujúcich.

Články s rovnakou tematikou:

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby