Ako sa pripraviť na predsvadobné „rande“ fotenie?

 • 19. sep 2016
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Predsvadobné fotky zaplavujú čoraz častejšie sociálne siete i fotoalbumy snúbencov. Prečo je dôležité, čo si naň obliecť a kde sa fotiť, to všetko vám poradíme v nasledujúcom článku.

Prečo je predsvadobné fotenie dôležité?

Medzi najdôležitejšie prínosy predsvadobného rande fotenia môžeme zaradiť najmä zoznámenie sa s fotografom. Pokiaľ ste si na svadobné fotenie neobjednali dobrého priateľa alebo známeho, môže sa stať, že sa pred cudzím človekom budete hanbiť alebo sa nebudete vedieť dostatočne uvoľniť. Ak sa pri predsvadobnom fotení s fotografom spoznáte a budete s výsledkom jeho práce spokojní, na svadobné fotenie sa budete tešiť bez stresu a vaša uvoľnenosť a spontánnosť bude dozaista viditeľná i na výsledných fotografiách.

Ďalším veľkým plusom je fakt, že si vyskúšate pózovanie pred profesionálnym fotografom. Skúsený fotograf vám poradí, z ktorej strany mu máte pózovať a zistí, či je lepšie fotiť vás spod úrovne očí alebo z nadhľadu. Napriek množstvu skúseností dokáže aj profesionálny fotograf niektoré chyby odhaliť až na väčšom monitore. Pri fotení svadobných fotografií sa vďaka tomu môžete spoločne všetkým chybám vyhnúť a vytvoriť nádherné fotografie, ktoré vám budú váš veľký deň pripomínať navždy.

Kedy je predsvadobné fotenie vhodné zorganizovať?

V prípade, že chcete fotografie z predsvadobného rande fotenia použiť na prípravu svadobných oznámení, odporúčame vám fotenie zorganizovať minimálne 4 mesiace pred svadbou. Každý fotograf totiž potrebuje určitý čas na to, aby fotky upravil a odovzdal snúbencom.

Ak chcete predsvadobné fotky len ako pamiatku, môžete fotenie zorganizovať kedykoľvek, hoci i týždeň pred svadbou.

Profesionálne fotenie trvá približne 3-4 hodiny. Ak plánujete fotenie v exteriéri, čas fotenia vopred konzultujte s fotografom.

Ideálne je fotenie absolvovať v ranných alebo podvečerných hodinách, kedy slnečné lúče nie sú príliš agresívne a prirodzene osvetľujú okolitú prírodu, čím fotografie získajú nádherné, žiarivé, avšak nie príliš prepálené farby.

Kde zorganizovať predsvadobné fotenie?

Počas fotenia by ste sa mali cítiť uvoľnene a príjemne. Fotenie by ste preto mali absolvovať na mieste, ktoré je vám blízke. Fotky môžu odzrkadľovať váš charakter či symbolizovať vaše záľuby. Ak patríte medzi milovníkov hôr, môžete sa odfotiť v zelenom lese, ak milujete kvety, môže to byť pláň rozkvitnutých slnečníc.

V súčasnosti sú populárne predovšetkým tematické predsvadobné fotky symbolizujúce napríklad zoznámenie snúbencov či ich spoločné koníčky. Ak ste sa teda zoznámili na hodinách tenisu, môžete sa obliecť do športového oblečenia a vyraziť na kurty :). Ak obaja milujete vôňu čerstvo pripravenej kávy, môžete sa nechať odfotiť vo vašej obľúbenej kaviarni.

V prípade, že máte štvornohého miláčika, nebojte sa ho do predsvadobného fotenia zahrnúť. V tomto prípade je však vhodné prizvať si niekoho, kto sa po pár záberoch o psíka či iné zvieratko postará, aby ste sa mohli nerušene venovať ďalšiemu foteniu. Fantázii sa medze nekladú a možností je neúrekom.

Čo si na predsvadobné fotenie obliecť?

Na predsvadobné, menej formálne fotenie si môžete obliecť čokoľvek, čo vás vystihuje a v čom sa budete cítiť komfortne. Ideálne je, keď spolu snúbenci farebne i štýlovo ladia.

Môžete si napríklad obaja obliecť modré džínsy s farebnou košeľou a rovnakými teniskami. Dámy, ktoré patria skôr medzi milovníčky sukieň a šiat, môžu zvoliť populárnu, farebnú tu-tu sukňu skombinovanú s jednoduchým tielkom, pričom partner môže mať oblečené tielko alebo tričko rovnakej farby, džínsy a tenisky vo farbe partnerkinej sukne. I v tomto prípade je možností mnoho.

Profesionáli
0
kukucka77
Fotograf na svadbu
Bratislava
51
MAJCHER-PRODUCTION
Fotograf na svadbu
Nenechajte upadnúť tie najkrajšie zážitky do zabu...
Trebišov

Oblečenie vyberajte podľa prostredia, v ktorom sa budete fotiť. Maskáčové nohavice so zeleným či béžovým tričkom v prírode zaniknú. Aby ste na fotografiách vynikli, vaše oblečenie by malo byť k prostrediu kontrastné a pestré.

Ideálne je, ak si do tašky pribalíte niekoľko náhradných outfitov, ktoré môžete počas fotenia vystriedať.

Rekvizity na predsvadobné fotenie

Na zozname rekvizít, s ktorými sa túžite odfotiť, sa so svojím fotografom dohodnite vopred. Niektoré môže mať k dispozícii a vy sa tak vyhnete zbytočnému kupovaniu či zháňaniu. Vhodné sú napríklad tabuľky, na ktorých je napísaný dátum sobáša alebo romantické vyznanie, balóny, srdiečka či drevené nápisy.

Snúbenci sa môžu nechať odfotiť v romantických pózach, hľadiac si do očí, ale i v bláznivých, v niektorých prípadoch dokonca krkolomných pozíciách, napríklad vo výskoku. Podstatné je, aby bolo z fotografií cítiť lásku, radosť a šťastie.

Predsvadobné fotenie ponúka množstvo fotografov v rámci svadobného fotenia zadarmo. Nevyužiť takúto príležitosť by preto bolo obrovská škoda.

Na predsvadobnom fotení by ste si mali dať dostatočne záležať. Nech je to pre vás dvoch niečo výnimočné a pokojne vyskúšajte aj niečo odlišné a originálne. Užite si ho bez stresu, s úsmevom a s dobrou náladou. Ukážte celému svetu, že sa ľúbite a smelo si vyskúšajte, aké to je. Onedlho vás totiž čaká naozajstné svadobné fotenie.

Ďalšia inšpirácia na originálne predsvadobné fotenie:

DALŠIE KRÁSNE FOTOGRAFIE..
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Zákaz vychádzania na 14.11. skončil. V súčasnosti platí:

  • sobáše majú výnimku v zákaze organizovania hromadných podujatí
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2020.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade