Príbeh zásnubného prsteňa…

 • 17. apr 2019
 • Silvia Blahovcová
 • iStock

Je mnoho typov neviest, tak ako je mnoho typov žien. Niektoré sú žiadosťou o ruku úplne zaskočené, absolútne o nej netušili a teda je pre nich veľkých prekvapením aj samotný zásnubný prsteň. Iné sú trošku pragmatickejšie a svojmu partnerovi naznačia, aký štýl prsteňa sa im páči a čo by ich potešilo. Sú však aj nevesty, ktoré celý výber vezmú do vlastných rúk, len aby nič nenechali na náhodu – veď ten prsteň budú predsa nosiť celý život.

Aký typ nevesty, či ženy ste vy? Že ste o tom ešte nerozmýšľali? Dovoľte, aby sme vás previedli všetkými príbehmi zásnubných prsteňov, ktoré sa ponúkajú. Tie svoje nám dokonca prezradilo hneď niekoľko neviest z Mojej svadby.

Úplné prekvapenie

Tradície zásnub hovoria o tom, že prsteň by mal vyberať ženích sám. Veď on predsa musí vedieť, akú ženu miluje a plánuje si ju vziať. Od zaužívaného diamantu ako symbolu čistej pravej lásky v hodnote trojnásobku platu budúceho manžela, sme postupne prešli mnohými druhmi drahokamov a polodrahokamov, ako aj rôznych materiálov a o cenových reláciách by sme rovnako mohli napísať mnoho statí.

Muž prekvapil svoju lásku, ktorá to vôbec nečakala a na prst jej nastokol prsteň, ktorý bol pre ňu najkrajší na svete. Realita bola však mnohokrát iná.. budúci manžel veľakrát ani len netuší, akú veľkosť prsteňa má kupovať a snúbenice následne nosia svoje novozískané šperky na zmenšenie, či zväčšenie do klenotníctiev (v lepšom prípade sa o to postará predajňa samotná).

Čo sa týka samotného prsteňa, muži sa často radia s kamarátkami svojej vyvolenej, prípadne s budúcou svokrou. Avšak aj v tomto prípade nemusí ísť o radu nad zlato a finálny prsteň predsa len nemusí úplne zodpovedať vkusu danej slečny. Pokiaľ teda páni uprednostnia túto cestu, je určite na mieste dokonale poznať svoju polovičku a sledovať jej vkus, čo chváli a čo naopak nie je jej šálka kávy.

Malinká nápoveda

My ženu sme už raz také. Mnohé vieme naviesť svojich partnerov na správnu stopu bez toho, aby vôbec kedy mali pocit, že sme im vlastne trošku poradili. To je ten úplne najčastejší spôsob, akým ženy dostávajú tie pravé zásnubné prstienky. Napriek tomu, že je výber ich partnera pre ne prekvapením, vedia, že to bude zásah do čierneho.

Veď existuje množstvo príležitostí, kedy sa vášmu vyvolenému dá naznačiť, čo sa vám páči a čo nie a ešte viac spôsobov, ako na správny výber naviesť. V konečnom dôsledku chce predsa váš partner, aby sa vám prsteň páčil a vy ste tá, ktorá ho bude aj nosiť. Práve preto považujeme malé nápovedy s veľkým dopadom za tú najlepšiu strednú cestu. Každá však vieme, aký náš partner je a preto sa medzi nevestami občas nájdu aj také, ktoré musia svojich mužov vyslovene naviesť na tú správnu cestu.

Podrobný návod

Niektoré nevesty vypracujú pre svojich nastávajúcich dokonca manuál s presným popisom, ako má prsteň vyzerať (samozrejme, aj ony majú prekvapenie vo forme samotného požiadania o ruku, keďže netušia kedy nastane). Ide najmä o prstienky, ktoré sa majú vyrábať ako úplné originály, a teda musí byť ich opis skutočne presný a detailný.

V tomto prípade platí, že ide o ženy, ktoré presne vedia, čo chcú a aj ich vzťah je natoľko vyzrelý, že si môžu dovoliť dať takýto materiál svojej láske bez toho, aby ho tým akýmkoľvek spôsobom urazili. Stále platí, že vždy ide o konkrétny prípad a sami zaľúbenci sa natoľko poznajú, že je to pre nich oboch ideálne riešenie.

Nič nenechať na náhodu – prsteň som si vybrala sama

V poslednej dobe sa čoraz častejšie stretávame s prípadmi, kedy si nevesty samy vyberú prsteň. Dokonca nebýva úplnou raritou, že nevesta si prsteň vyberie, zaplatí zaň a sama ho dá partnerovi do ruky. V tomto prípade musíte dodať, že väčšinou ide o vzťahy, kedy jednoducho velí žena a muž potrebuje k veľkým krokom trošičku nasmerovať.

Niektorí muži dokonca vezmú priateľky do klenotníctva a povedia im, aby si vybrali, čo sa im páči. Možným riešením je aj, že samotná budúca snúbenica ukáže na viacero prstienkov a napokon pre ňu aj tak zostane prekvapením, ktorý jej budúci snúbenec vybral.

Čo na to naše nevesty?

Koľko neviest, toľko názorov a príbehov prsteňov. Jedny zastávajú názor, že ide o výsostný výber muža, iné radšej uprednostnia jemnejšie či priamejšie nápovedy. Opýtali sme sa vás, ako to bolo s vami a aký máte na to názor vy.

Presný návod, ako by mal prsteň vyrobený na mieru vyzerať, pripravila svojej láske nevesta @janelicious03, prstienok si podľa svojich predstáv sama kúpila a poslala na adresu snúbenca užívateľka @barababic a pomoc od najbližších nechali svojmu snúbencovi nevesty @17lokina a @123456789ela123456789.

Nevesty @simona_18 a @daniela_m svojim partnerom naznačili, aký prsteň by si želali a nechali sa prekvapiť, či tomu tak aj bude. Užívateľka @6myska nechala všetko okolo zásnub na priateľa.

Väčšina neviest sa však prikláňa k názoru, že im nešlo o prsteň, ale o posunutie vzťahu ďalej a presne o tom to celé je, či už vám prsteň vyberie nastávajúci sám alebo si nechá poradiť.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby