Ako sa pripraviť na prvý svadobný tanec?

 • 24. nov 2021
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

On nemá v nohách rytmus a vy si ledva spomeniete na valčíkové kroky z  venčeka. Bez ohľadu na vaše tanečné schopnosti, vás čaká novomanželský tanec. Niektoré páry sa ho nevedia dočkať, iné by ho najradšej vynechali.

Pokiaľ neviete tancovať, aj tie krátke tri minúty vám budú pripadať ako večnosť. Aby ste sa uvoľnili a užili si váš novomanželský tanec, stačí jediné – naučiť sa ho odtancovať. Ako si ho čo najľahšie osvojiť? Možností máte hneď niekoľko, stačí si len vybrať.

Tanečná škola

Najlepšie vás pripravia odborníci. Oni budú trpezliví a vy snaživí a pôjde to. Aby kurz naplnil vaše očakávania, je dôležité, aby ste ho absolvovali celý. V prípade, že sa na niektorú lekciu nebudete môcť dostaviť, poproste lektora o náhradný termín. Ak nie ste tanečne zdatný pár, tréning len v tanečnej škole nestačí.

Aby vám tanečné kroky ostali v pamäti, zatancujte si po lekcii aspoň raz do týždňa. Občas sa stane, že máte pocit, „už to predsa viem“, ale po čase, keď máte tancovať, zistíte, že ste kroky zabudli. Menej šikovným tanečníkom odporúčame individuálne tanečné kurzy, tí viac zdatní si vystačia aj so skupinovým tréningom.

Tip od nás: Zľavové portály sú plné tanečných kurzov, stačí ich len ustriehnuť. V takomto prípade je tanečný kurz finančne nenáročnou položkou.

Cvičenie doma

V každej rodine sa nájde minimálne jeden skvelý tanečník. Strýko, babka, bratranec… Poproste ich, aby vás naučili tancovať. Je to lacný a efektívny spôsob, ako sa pripraviť na prvý svadobný tanec. Predsa len, pred našimi blízkymi nemáme takú trému ako pred profesionálnymi tanečníkmi. Pri tanci sa viac uvoľníte a bez stresu si skôr osvojíte tanečné kroky. Nechajte sa viesť ich radami a spojte príjemné s užitočným.

Veď úprimne, kedy naposledy ste strávili popri svadobných prípravách večer s rodinou? Ďalšou alternatívou je učenie sa pomocou videí. Vyžaduje si veľkú dávku trpezlivosti a tréningu. Pamätajte, že videné často pôsobí ľahšie, aké v skutočnosti je. Nevýhodou môže byť, že vám nemá kto vytknúť chyby, ktorých sa počas tanca dopúšťate a neuvedomujete si ich. Tancujte pred zrkadlom, aby ste sa videli svoj tanečný výkon a chyby.

Improvizácia

Nie každý prežíva svadobný tanec natoľko intenzívne, že sa na neho bude pripravovať. Túto možnosť odporúčame skôr sebavedomým tanečníkom, ktorí ovládajú tanečné kroky. Inak by sa váš novomanželský tanec mohol skončiť riadnym fiaskom. Improvizácia si do istej miery vyžaduje prípravu v podobe výberu piesne a tanečného štýlu.

V žiadnom prípade nestavte na tzv. úplnú improvizáciu typu: „veď nejako to odtancujeme, pohompáľame sa zo strany na stranu…“. Nikto z hostí od vás neočakáva tanečné výkony hodné súťaže, no istú úroveň by váš svadobný tanec mal mať.

Svadobný kurz tanca

Od tanečnej školy sa líši tým, že je doslova „ušitý“ na mieru. Jeho výhodou je, že profesionáli vám pomôžu nielen so samotným tancom, ale aj s výberom piesne. Na rozdiel od tanečných kurzov, vás nebudú zaťažovať celou plejádou tanečných štýlov, ale zvolia pre váš novomanželský tanec konkrétny štýl i pieseň.

S ich pomocou sa pripravíte veľmi konkrétne a ušetríte tým veľa času. Ideálne je s ním začať 2-3 mesiace pred svadbou. Nenechávajte ho na poslednú chvíľu. Profesionáli nemajú v diári iba vaše termíny. Niektorí ponúkajú dokonca kurzy v pohodlí vášho domova.

Výber piesne

Pokiaľ máte vašu spoločnú srdcovku, máte o výber tej správnej piesne zrejme už dávno postarané. Snúbenci si najčastejšie vyberajú na prvý svadobný tanec pieseň, ktorá nejakým spôsobom vystihuje ich lásku alebo sa spája s nejakou spoločnou emotívnou udalosťou páru. Nie každá takáto pieseň je na prvý manželský tanec vhodná. Nevešajte hlavu.

Existujú stovky piesní a melódií, ktoré sa k tejto udalosti hodia. S výberom vám radi pomôžu vaši profesionáli. Na druhej strane, nikde nie je napísané, že novomanželský tanec musí byť valčík. Pokiaľ si trúfate na peknú tanečnú hip-hopovú choreografiu, smelo do toho! Prvý novomanželský tanec je predsa len o dvoch ľuďoch – o vás a o ňom 😉 .

Tip redakcie: Pozrite si zoznam najobľúbenejších a najkrajších piesní na prvý manželský tanec.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby