Ako sa obliecť na rande fotenie?

 • 25. sep 2019
 • Maroš Markovič
 • Maroš Markovič Photography

Nie ste si istí, ako sa obliecť na rande fotenie? Pozrite sa na moje tipy na výber oblečenia tak, aby k sebe ladili farby aj druhy odevov.

Fotky z rande, alebo zásnub by mali byť zábavnou a menej formálnou predzvesťou toho, čo vás čaká pri svadobnom fotení. Samozrejme, fotky z rande môžete fotiť aj z iných dôvodov, ale aj tak by to mala byť zábava. Takéto fotky môžete použiť na save-the-date, webku o vašej svadbe, facebookovej stránke, na pozvánky, apod. Takže aj na nich budete chcieť vyzerať čo najlepšie. Každá dôležitá fotografická session je spojená s veľkým stresom. Ale výber toho, čo si obliecť, by nemal byť jedným zo stresových faktorov.

Vyjadrite svoj štýl

Outfit, ktorý si vyberiete, bude základným náladovým prvkom na fotkách. Vyberajte si pre to oblečenie tak, aby to s vám ladilo, aby vyjadrovalo vašu osobu. Ak nenosíte šaty, neberte si ich ani na fotenie. Ak je váš partner zaťažený na doplnky, kľudne mu dovoľte zobrať si slamený klobúk, alebo napríklad farebný slnečník.

S jednoduchým pozadím a neutrálnymi farbami vynikne pár lodičiek s vysokým opätkom. Nebojte sa pózovať tak, že vám aj takýto doplnok umožní prejaviť vašu osobnosť.

Myslite na detaily

Ak fotografujete zblízka, pamätajte na to, čo je zaostrené. Niekedy je to všetko o malých detailoch, ako náhrdelník, ktorý ladí s farbami košele alebo o obtiahnutej blúzke. Nechcite niečo, čo by odhalilo príliš veľa, ale nechcite sa stratiť ani v nadrozmernej halenke. Pamätajte si, že aj vhodná veľkosť oblečenia je podstatná!

Detailným fotografiám, blízkym portrétom alebo štýlovej fotke atmosféry vášho rande dodáva žiarivosť napríklad zásnubný prsteň alebo krásny náhrdelník. Ten môže pomôcť vyvážiť výstrih nižšieho strihu a pridáva záujem o kompozíciu bez toho, aby konkuroval prsteňu.

Nebojte sa obliecť na rande fotenie do odvážnych farieb

Aj keď budete mať pokušenie obliecť si všetko biele, aby ste náhodou nepokazili zábery, skúste radšej niečo iné. Vždy ale vyberajte farby, ktoré k sebe ladia. Dobrým vodítkom je kruh komplementárnych, čiže doplňujúcich sa farieb. Snažte sa vyberať si farby z opačných strán kruhu.

Ak si napríklad vyberiete modré rifle, doplňte ich žltým tričkom. Takéto ladenie farieb je však dôležité aj pre zladenie páru. Ak si teda vyberiete modré tričko vy, vaša partnerka by mohla zvoliť žltú halenku. Nebojte sa trochu zažiariť. Ak sa váš muž rozhodne pre neutrálne farby, vyberte si sýtejšie farby. Kontrast bude na fotke vyzerať krásne!

Zvoľte doplnky ladiace s ročným obdobím

V lete to sú už spomínané vzdušné šaty a veselé farby, na jeseň to dodá ďalší vizuálny podnet vaším fotkám napríklad farebný šál, alebo štýlový klobúk. Prírodná koža vytvára rustikálnu atmosféru jesene, a preto sú kožené doplnky vhodným doplnkom farebných jesenných fotiek v prírode.

Leto je čas svadieb, ale je tiež perfektnou príležitosťou nafotiť rande fotky, na ktorých budete vyzerať úžasne. Či už sa rozhodnete fotiť v meste, v prírode alebo niekde na pláži, v lete sa oplatí vyberať medzi priedušnými tkaninami, ktoré doplnia vzdušný štýl leta.

Nemusíte sa spoliehať len na doplnky. Na fotenie v zimnej prírode môžete zvoliť aj flanelovú košeľu s tradičným károvaným vzorom alebo pletený sveter. Výhoda je, že to bude vyzerať super a ani pri fotení nenachladnete. Majte však na pamäti, že doplnky by nemali konkurovať vášmu oblečeniu. Ak sa rozhodnete pre nejaký odvážnejší vzor oblečenia, zvoľte doplnky radšej neutrálne.

Buďte praktickí

Ak premýšľate o aktívnom foteni, kde budete zdvíhaná alebo nosená, premýšľajte o tej aktivite vopred. Nechcete mať na sebe minisukňu pri zdvíhačke. Ako sa obliecť na rande fotenie prakticky? Ak sú džínsy a tenisky vašou obľúbenou časťou odevu, nebojte sa držať sa toho, o čom viete, že vám funguje. Ak ste vy a váš snúbenec outdoorový typ, ukážte túto vašu stránku pohodlným oblečením, ktoré je opäť len mierne koordinované.

Zlaďte sa s partnerom

Nie je potrebné obliecť sa úplne rovnako, ale vyvážená a jemná koordinácia farieb je potrebná . Aj keď nechcete vyzerať ako dvojčatá, chcete, aby fotografia vyzerala vyvážene.  Ak si oblečiete rovnakú farebnú sadu, o to ľahšie potom bude nájsť aj prostredie a svetlo, v ktorom vyniknete obaja.

Ďalšie inšpirácie

Vynikajúci blog o farebných kombináciách pre fotenie píše Brittany Bekas na svojich stránkach. Koleso komplementárnych farieb s dvoma, troma a viacerými zladenými farbami nájdete na tomto odkaze. Verím, že týchto pár rád vám pomôže k tomu, aby ste na vašich fotkách žiarili. Ak vám niektoré rady nie sú jasné, alebo máte doplňujúce otázky, kľudne mi napíšte.

Články s rovnakou tematikou:

ako sa obliecť na rande fotenie

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby