5 najromantickejších miest na svadobnú cestu v zahraničí

 • 11. aug 2017
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Už je po svadbe. Bola krásna, nezabudnuteľná a je vám tak trošku ľúto, že je po všetkom. Nemusí. Čaká vás totiž ešte jedna príjemná „povinnosť“ spojená so svadbou – svadobná cesta! 🙂 Ak ešte presne neviete, kam by mali smerovať vaše prvé posvadobné kroky, nechajte sa inšpirovať našimi cestovnými riadkami plnými romantiky…

Profesionáli

1. Paríž

Paríž, sladký Paríž… Prečo ho tak milujeme? Eiffelovka, čokoláda, história, kaviarne, Seina, croissanty, móda… Treba pokračovať? 😉 Niet romantickejšieho mesta v Európe, kde sa dajú vychutnať medové týždne. A keď si už urobíte selfie pred tradičným Víťazným oblúkom a nazriete do chrámu Notre Dame, určite navštívte obľúbené miesto pre zamilovaných – Chrám lásky.

Nachádza sa na jazere v najväčšom parížskom parku Bois de Vincennes. Viac súkromia vám ponúknu pestrofarebné parížske záhrady, napríklad veľmi obľúbená Jardin du Luxemburg. Nezabudnite ani na Louvre. Obrovská expozícia vás pohltí aj na niekoľko hodín. Ak máte pod 25 rokov, môžete sa dnu dostať dokonca zdarma.

A keďže láska ide cez žalúdok, svoj romantický deň treba zapiť kvalitným francúzskym vínom a dopriať si chutnú večeru v jednej z reštaurácií v skrytých uličkách. Určite musíte ochutnať tradičnú cibuľovú polievku, jedlá z kačice a samozrejme makrónky, ktoré zaiste nechýbali na vašom svadobnom candy bare ;).

2. Niagarské vodopády

Vedeli ste, že priamo pri vodopáde sa nakrúcal film Niagara s nezabudnuteľnou Marilyn Monroe? A je toho oveľa viac, čím vyniká toto spanilé miesto. Tieto vodopády sú prírodnou hranicou medzi Amerikou a Kanadou. Ich dych vyrážajúcu krásu potvrdzuje aj fakt, že sú dlhé 53 metrov a široké neuveriteľných 1,2 kilometra.

Uchvátia vás na hodiny a po tradičnom okúpaní v tejto prírodnej kráse sa nemusíte báť, že zábava končí. V blízkosti Niagarských vodopádov sa nachádza aj množstvo atrakcií – ruské koleso, let helikoptérou či plavba na lodi. Ak ste ešte nikdy nevideli, ako vám tuleň posiela pusinku, musíte navštíviť vodný svet Marineland.

Tento rozsiahly areál ponúka okrem šou s delfínmi aj akváriá a kolotoče. Romantickú chvíľku ponúka i Butterfly Conservatory, miesto, kde sa to doslova hemží motýľmi. Hocikedy si z vás niektorý z krásavcov urobí pristávaciu dráhu a postará sa vám o unikátnu fotku do vášho albumu zo svadobnej cesty :-).

3. Kauai

Havajský ostrov Kauai je vraj jedným z najkrajším miest na zemi. Jeho piesočnaté pláže ponúkajú možnosť na oddych, šport i zábavu. Ideálne, ak chcete na svadobnej ceste viac, ako sa len vyvaľovať na horúcej pláži. Po romantickom kúpaní skúste napríklad surfovanie, splavovanie riek alebo potápanie.

Ostrov má veľa turistických chodníkov, ktoré môžete prebádať vo dvojici na horských bicykloch alebo peši. Romantickým miestom je zaručene Allertonova záhrada. Tento botanický skvost vám ukáže tie najkrajšie jazerá, vodopády, sochy a fontány, aké ste kedy videli. Využite toto magické miesto aj na návštevu niektorého šintoistického chrámu a zúčastnite sa aj japonského čajového obradu. Zatancujte si tradičný hula tanec 😉 a nezabudnite ochutnať mieste rybie špeciality.

4. Benátky

Niektorí tvrdia, že ich romantickosť zabíja zápach z kanálov. Do istej mieri súhlasíme, na druhej strane pripomíname, že Benátky, to nie sú len kanály. Hoci nevidieť slávny Canale Grande by iste bolo hriechom. Je dlhý 4 kilometre a je hlavným dopravným prúdom v meste plnom lodí a gondol. A práve plavba v gondole je dôvodom, prečo sú Benátky skutočnou romantikou a miestom pre medové týždne.

Nechajte sa unášať benátskym prúdom a započúvajte sa do zvukov mesta. Namierte si to po pod najslávnejší most Ponte di Rialto a vychutnajte si pohľad na obchody a pouličné umenie, ktoré nesmie na typickej bielej stavbe chýbať. Po plavbe sa prejdite k Dóžovmu palácu. Goticko-renesančná budova je palácom v pracom zmysle slova. Jeho bohaté architektonické zdobenie a bielo ružová fasáda vás iste zaujme.

Turisti si ju cvakajú najčastejšie spolu s jeho schodiskami. Sú výnimočné sochami s biblickými útvarmi, tak typickými práve pre Benátky. Dávkou histórie vás zaplatí aj azda najkrajšia budova Basilica di San Marco nachádzajúca sa na Námestí Sv. Marka. Pozrieť si túto budovu z vonka a zvnútra bude jedným z najkrajších zážitkov a nesmiete to minúť.

5. Alpy

Skutočná romantika, to nie je len more a veľkolepá architektúra, ale aj hory. Či v zime, či v lete, stále sú krásne a vábia zaľúbencov, ktorých voda až tak neláka. V zime dobrá lyžovačka a po nej skvelá miločka! 😉 No a v lete túra po krásnych horách a oddych pre ubolené nohy vo wellnesse. Určite si zamilujete alpské dedinky a ich múzeá, tradičnú kuchyňu a hlavne – čistotu nielen prírody všade navôkol. Pokochať sa majestátnosťou Álp je možné i z vtáčej perspektívy.

Čo by ste povedali na let balónom? Tomu my vravíme skutočná horská romantika! Nesmieme zabudnúť ani na kúpanie v horských jazierkach, ktorých je v Alpách požehnane. Spestrením svadobnej cesty vám budú aj zvonce na krku ovečiek a ktovie, možno po potulkách alpskými lúkami stretnete aj fialovú Milku… 🙂


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe