Rozhovor s agentúrou Flor de Luxe o tom, ako vznikajú tie najštýlovejšie svadobné výzdoby

 • 17. máj 2016
 • Alžbeta Martišková
 • archív firmy Flor de Luxe

Výzdoba a štýl svadby je určite pre vás – nevesty veľmi dôležitý. Dnešný rozhovor s Gabrielou Sýkorovou Hyllovou z FlorDeLuxe je venovaný zákulisiu prípravy výzdoby, no možno vás tiež inšpiruje pri výbere svadobnej témy.

Takže poďme pekne od začiatku… Kto alebo čo je to FlorDeLuxe? FlorDeLuxe v preklade zo španielčiny znamená luxusný kvet. Sme svadobná agentúra a naším cieľom je robiť nádherné svadobné výzdoby, ktoré budú odzrkadľovať konkrétne páry vytvorené s citom a zreteľom na každučký detail. FlorDeLuxe sme založili pred ôsmimi rokmi na Tenerife, kde sme s mojou rodinou 2 roky žili a na Slovensku tvoríme už šiesty rok.

Aké je to pripravovať nevestám ich najkrajší deň? Dokáže Vás to ešte stále chytiť za srdce? Veľmi si vážim dôveru, ktorú do nás "naše" nevesty vkladajú a je to úžasná radosť plniť ich sny a pretaviť ich do vizuálnej podoby. Do každej svadby vkladáme celé srdce a máme naozaj šťastie na úžasných ľudí, ktorí si nás pre svoj deň vyberajú.

Vedeli by ste spočítať koľkým nevestám ste už pripravovali svadbu? Nerátala som to presne, ale myslím, že sa blížime k stovke.

Aj svadobná výzdoba podlieha určite módnym trendom. Aké boli tie najčastejšie v uplynulej sezóne 2015? Minulý rok bol pre nás naozaj kreatívny, pretože každá svadba, ktorú sme robili, bola úplne iná. To nás aj baví – prinášať do každej svadby niečo nové, presne tak ako aj každý pár je úplne výnimočný. Je skvelé, že dnešná doba praje rovnako výnimočným svadbám.

Ak by som to mala nejak konkretizovať, tak viditeľne viac sa prejavoval štýl shabby chic v kombinácii s prírodnými motívmi, voľná väzba pri viazaní kytíc a výrazne farebnejšie svadby ako v predchádzajúcich rokoch.

A čo ešte uvidíme v tejto svadobnej sezóne roku 2016? Tento rok bude pokračovať v neformálnejšom štýle svadieb, nakoľko mnohé sa pripravujú v exteriéri. Veľký dôraz sa bude klásť na dokonale zladenú výzdobu s tlačovinami, ako sú menovky, menu či zasadacie poriadky, ktoré už teraz navrhujeme k jednotlivým svadbám.

Žiadané sú kvetinové ozdoby do vlasov v podobe venčekov a polovenčekov a veľmi sa tešíme aj na prírodné svadby, kde sme pripravili napríklad úžasné machové čísla na svadobné stoly. Okrem toho nás čaká veľa kvietkov, svetielok a množstvo nových nápadov.

Čo je Vašou špecialitou oproti iným agentúram? Myslím si, že veľkým plusom je, že sme kreatívny tím zložený z rôznorodých umelcov – dizajnérov, grafikov a jedna moja kolegynka je napríklad sochárka. Tým pádom pristupujeme k svadbám komplexnejšie a ladíme každú svadbu do posledných detailov neopomínajúc všetky svadobné tlačoviny a doplnky, ktoré často krát vyrábame na mieru.

Ja sa venujem interiérovému dizajnu, takže vieme navrhnúť a urobiť aj vizualizácie konkrétneho svadobného miesta, ako by mohlo napríklad vyzerať.

Aká bola asi najnetradičnejšia svadba, čo ste kedy pripravovali? Myslím, že najnetradičnejšia bola asi moja vlastná. 🙂 Asi je to aj tým, že pred trinástimi rokmi ešte nebolo toľko slobody v prípravách ako je dnes. My sme si tú našu urobili úplne po svojom a myslím, že ešte aj dnes by vzbudila pozornosť. Prezradím len toľko, že som šla na bielom koni, ktorého viedol môj manžel. 😉

Teraz sa pozrieme trochu do zákulisia príprav dokonalej výzdoby. Ako vyzerá váš pracovný víkend? Náš svadobný víkend sa začína už vo štvrtok, kedy pripravujeme všetky detaily ako svietniky, vázy, sviečky, čipky, stužky, doplnky, ktoré je možné dopredu pripraviť. Piatok ráno ideme pre kvietky a až do noci, niekedy aj rána aranžujeme kytice, ikebany, pierka…

V sobotu ráno nakladáme všetky pripravené veci do auta, čo je niekedy naozaj náročný proces, aby sa nič nerozbilo, nevylialo, príp. aby to vôbec do auta vošlo.

Potom sa presúvame na miesto svadby, kde dekorujeme podľa plánu miesto obradu, hostinu a milión ďalších detailov. Tam končíme väčšinou v poobedňajších hodinách, čo samozrejme závisí od veľkosti a rozsahu výzdoby. Keď je už všetko hotové, tak namiesto toho, aby sme oddychovali, väčšinou ešte sťahujeme fotky výzdoby, pretože sa ich už nevieme dočkať.

A v nedeľu ráno alebo doobeda ideme pre vázy a všetok inventár, ktorý bude treba znovu dať do poriadku. Vtedy sa väčšinou stretávame aj s novomanželmi a vymieňame si všetky zážitky a dojmy – čo je moja úplne najobľúbenejšia časť celého procesu. Keď vidíme usmiate a šťastné tváre, vtedy vieme, že to, čo robíme, má naozaj zmysel.

Sú slovenské nevesty odvážne alebo naopak konzervatívne?

Slovenské nevesty sú naozaj rôznorodé, čo je presne to, čo nás na tejto práci baví. Sú odvážne aj konzervatívne, ale čo je pre Slovenky úplne typické, je to, že majú vzťah k detailom a poväčšine aj naozaj dobrý vkus.

Keď som žila v zahraničí, mala som možnosť spoznať povahu španielskych a anglických neviest. Ich zvyky a detaily, ktoré sú pre konkrétnu kultúru dôležité. Na Kanárskych ostrovoch napríklad nemajú až taký vzťah ku kvetom. Možno tým, že tam rastú všade naokolo, vôbec sa nezvyknú obdarúvať kvetmi. U nás je samozrejmé, že ku každej oslave patria kytice, tam to tak vôbec nie je. Angličanky pre zmenu kvietky milujú a veľa, každý musí mať pierko – aj ženy, ale detaily až tak neriešia.

U nás majú ľudia prirodzený cit zestetičňovať svoje prostredie. Či už draho alebo s minimálnym nákladom, ale v každej rodine sa nájde doma váza s kvetmi či dekorácie, ktoré zútulňujú… A to je aj typická stránka našich slovenských neviest. Sme národ s vysokým estetickým cítením a prišla som na to až vtedy, keď som žila vonku. A som hrdá, že aj keď sme malý národ obvykle s oveľa menším rozpočtom na život, svadbu a domácnosť, o to krajšie a vkusnejšie si to vieme zariadiť.

Máte nejaké tipy pre nevesty, na čo si dať pozor pri výzdobe a jej plánovaní? Žijeme v dobe, kedy prístup k nápadom a inšpiráciám je tak jednoduchý, že niektoré nevestičky by chceli mať vo svojej výzdobe úplne všetko. Je naozaj veľa krásnych štýlov, ale nie všetky je možné kombinovať. Vtedy je najlepšie sa poradiť, alebo si dožičiť aspoň pár dní bez plánovania, aby ste získali trochu odstup. O to ľahšie sa vám bude potom rozhodovať.

A to najpodstatnejšie: Svadba je dôležitá, ale trvá len deň. Váš spoločný život má vydržať všetko v dobrom aj zlom a táto príprava je omnoho dôležitejšia. Prajem krásne svadbičky všetkým nevestičkám a ešte krajší spoločný život.

A toto boli tie najkrajšie svadby roka 2015 od Flor De Luxe:

VIAC FOTOGRAFIÍ
Kompletný album

Ďakujeme Gabike za rozhovor a prajeme jej čo najviac spokojných neviest!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby